Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sześciu chętnych na gniazdka TP

Sześciu chętnych na gniazdka TP

WitekT 22 Czerwca 2005 13:03

0 0

Sześć firm złożyło wnioski o zapewnienie dostępu do pętli lokalnej (gniazdka abonenckiego) Telekomunikacji Polskiej.

Do TP wpłynęły wnioski Netii, Energisu, GTS, MNI, Crowley Data Poland i NASKu. Dwie ostatnie firmy złożyły wnioski niekompletne.

Pod koniec lutego Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wydał decyzję o umożliwieniu dostępu do pętli lokalnej w zakresie połączeń głosowych i nadał jej rygor natychmiastowej wykonywalności.
W ramach procedury inny operator składa wniosek o zawarcie umowy o dostępie, który w ciągu 90 dni albo zakończy się podpisaniem umowy, albo mediacją URTiP.

Od decyzji URTiP o uwolnieniu pętli lokalnej odwołania złożyły zarówno TP, jak i operatorzy alternatywni, skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ehmm  2005-06-22 13:15:00  host: 212.244.115.33

  chodzi o tą pętlę - że za sam abonament TP by brała od numeru prawie 60zł ?? - to się nie dziwie że operatorom alternatywnym to się nie spodobało (nie rozumie tylko &TP - przecież zarobili by na tym więcej niż od swoich klientów w normalny sposób....)

 • 0

  2. ~daff  2005-06-22 13:32:00  host: wa174.internetdsl.tpnet.pl

  Niekoniecznie zarobi bo jak dostana 60zł to juz wtedy nie zarabiaja na impulsach bo na tym numerze nie sa liczone połaczenia, tylko jest ryczałt 60zł.

 • 0

  3. ~ehmm  2005-06-22 14:36:00  host: 212.244.115.33

  jak dadzą tanie ceny za połączenia to zarobią - będą mieli przecież prefix 1033 - i jeśli klient będzie chciał - to wybierze sobie prefix 1033 i bedzie dzwonił dla TP - (właśnie apropo zmian - nakazał bym także każdemu operatorowi udostępniać prefixy (nie tylko &TP) - to samo dotyczyłoby sie każdej oferty - i każdego abonamentu (także planu socjalnego &TP) - tak powinno być moim skromnym zdaniem

 • 0

  4. ~rcicho  2005-06-22 15:47:00  host: 213.199.218.2

  Najwiekszy błąd popełniono podczas prywatyzacji TPsa. Należało wówczas wyodrębnić spółke ktora przejełaby całą stacjonarną sieć telefoniczną i ona po prostu udostępniałaby abonentów innych operatorom samo nim nie będąc. I tak jesli ja byłbym abonentem to wybrałbym takiego operatora, któy zaproponowałby mi najlepsze warunki, podpisał umowe i płacił jemy rachunki. Operator z kolei czesc swych wpływów przekazywałby własnie tej firmie, która zarządzałaby siecią.
  Niestety na to już za późno.
  Jednak dobrze ze są komórki i to już tansze niż dzwonienie z tel. stacjonar.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet