Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szerokopasmowy router MiFi 2352 w ofercie iPlus

Szerokopasmowy router MiFi 2352 w ofercie iPlus

LuiN 5 Listopada 2009 17:39

0 0

iPlus wprowadza 9. listopada do swojej oferty mobilnego dostępu do Internetu kolejny router. Tym razem jest to MiFi 2352 - najmniejszy przenośny hotspot HSPA na świecie, oferujący do 4 godzin nieprzerwanej pracy bateryjnej.

mifi iplus mifi iplus

Dzięki routerowi możliwe jest utworzenie lokalnej bezprzewodowej sieci w technologii WLAN i dzielenie dostępu do Internetu pomiędzy kilkoma komputerami. Dostęp do Internetu realizowany jest poprzez najlepszą z dostępnych w danym miejscu technologii transmisji w sieci Plus (urządzenie automatycznie wybiera technologię HSDPA/HSUPA, 3G, EDGE lub GPRS).

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta - użytkownik korzysta z przeglądarki internetowej i intuicyjnego interfejsu graficznego - a grupa użytkowników może rozpocząć pracę w ciągu kilku minut. Istnieją dwie metody podłączenia routera do komputera: tryb Wi-Fi lub tryb USB. Urządzenie umożliwia także wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS oraz oferuje usługi lokalizacyjne w oparciu o wbudowany GPS.




Bateria urządzenia ma pojemność 1530 mAh. Zastosowane HSPA oferuje HSDPA o prędkości do 7,2 Mb/s oraz HSUPA o prędkości do 5,76 Mb/s. Router posiada też gniazdo kart pamięci microSD, z możliwością współdzielenia plików umieszczonych na karcie. Router pracuje w oparciu o wydajny procesor ARM taktowany zegarem 900 MHz (system operacyjny na jądrze Linuksa).

Router iPlus Novatel Wireless MiFi 2352 przeznaczony jest dla małych firm, które nie chcą inwestować w infrastrukturę sieciową oraz dla grup roboczych, które pracują poza firmą (konferencje, szkolenia, spotkania służbowe).

W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z technologii transmisji danych HSDPA można korzystać w ponad 1800 miejscowościach na terenach gmin zamieszkanych przez ponad 60% ludności kraju.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2009-11-05 18:02:18

    Jeżeli ktoś ma odpowiedni sprzęt, to lepszy jest JoikuSpot lub WMWiFiRouter. Ogólnie dobrze, że takie gadżety są wprowadzane.

  • 0

    2.  2009-11-05 18:10:25

    matteo - ja bym tam jednak pomarudził na JoikuSpot i WMWiFiRouter - używałem obu, ale cóż - nie jest to pełna alternatywa klasycznego routera. Zasięg WiFi jest mniejszy, a taki np. JoikuSpot oferuje baardzo mizerne zabezpieczenia sieci - no chyba, że klikuznakowy WEP komuś wystarcza. Inna sprawa, że telefon + oprogramowanie to znacznie tańszy wariant niż dedykowany sprzęt.

  • 0

    3.  2009-11-05 18:27:42

    "ARM taktowany segarem 900 " :~)

  • 0

    4.  2009-11-05 19:06:08

    Fajny sprzet ale jezeli nie moze byc zasilany z USB podczas pracy to bez sensu

  • 0

    5.  2009-11-05 19:28:47

    LuiN: No tak, są minusy, ale nie aż na tyle duże, żeby wybrać właśnie dedykowany sprzęt. Przynajmniej dla mnie. Sam korzystam z WMWifiroutera i jestem bardzo zadowolony.

  • 0

    6. ~maxik  2009-11-05 19:49:40  host: apn-77-113-137-31.dynamic.gprs.plus.pl

    sam korzystam z joiku - to dobre oprogramowanie i bardzo przeze mnie oczekiwane - plusem jest koszt no i wykorzystanie tego co zawsze posiadamy czyli telefonu. szybkosc polaczenia jest zadowalajaca. Ale sa rowniez i minusy: - zmiana karty sim wymaga rerejestracji czyli polaczenia z serwerem producenta , slabszy zasieg wifi w trybie tylko adhoc , tylko zabezpieczenia wep - mozliwosc wybrania kanalow tylko 1 , 6 , 11 przez co latwo interferowac z otoczeniem okolicznych sieci. No i ostatnia dla mnie wada - srednia stabilnosc - telefon raz dziennie potrafi sie poprostu zresetowac

  • 0

    7.  2009-11-05 20:13:14

    3, krzysuaq - dziękuję za wyłapanie literówki; poprawione:)

  • 0

    8.  2009-11-05 21:17:52

    literówki przynajmniej dobrze o was świadczą - nie kopiujecie bezmyślnie tekstów ;)

  • 0

    9. ~  2009-11-05 23:06:28  host: v06-10.opera-mini.net

    Czy dobrze zrozumialem ze ma simlocka na Plusa? Jaka cena, czy mozna go kupic w Plusie bez abo i podczepic swoj telefon przez wifi?

  • 0

    10.  2009-11-06 02:15:07

    Joikuspot na 5800 dziala u mnie juz ponad tydzien i ani razu sie nie zawiesil,duzo zalezy od telefonu np e51 wiesza sie wifi nawet przy przegladaniu www :d wystarczy poczekac :d

  • 0

    11.  2009-11-06 09:00:32

    Ale i tak ten sprzęt do takiej np.Fonery 2.0 z openwrt możliwościami nawet się nie zbliża...

  • 0

    12. ~  2009-11-06 13:26:01  host: apn-77-114-92-163.dynamic.gprs.plus.pl

    u mnie dziala on na n82 - wlasnie ze srednim skutkiem

  • 0

    13. ~lol  2009-11-16 19:13:02  host: 80.54.207.140

    a skad wiecie ze nie zasila go gniazdo usb ?

  • 0

    14. ~johnny  2009-11-25 23:28:15  host: apn-77-114-85-63.dynamic.gprs.plus.pl

    a ja kupiłem w iPlusie i jestem b. zadowolony...mam 2 kompy i oba (Acer i Toshiba) działają z MiFi doskonale!!! Polecam! Prosta konfiguracja i użytkowanie:)

  • 0

    15. ~Grotrian  2010-02-14 12:13:14  host: apn-77-112-82-76.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo dobry router zasięg wifi i 3g też super, w porównaniu do poprzedniego kombajnu router linksys wrt54g3g i Huawei E630 z którym było ciągle problemy. Polecam

  • 0

    16. ~hohnender  2010-03-26 22:07:09  host: apn-77-113-248-155.dynamic.gprs.plus.pl

    a ja jestem bardzo NIEZADOWOLONY!!! TRAGEDIA!!! W Plusie jakieś 2 tygodnie temu powiedzieli, że nie ma go w sprzedaży już (novatel). W zzwiązku z tym wziąłem internet mobilny z play'a o ograniczonej prędkości transferu do 1 mb. Po tygodniu z niego zrezygnowałem, bo jak się okazało- w plusie znów jest mifi w sprzedaży. Mam go od ponad tygodnia. Kilka razy w ciągu każdej godziny muszę go restartować (i to sprzętowo, bo programowo nie pomaga), ponieważ się wiesza i transfer router-świat spada do masakrycznie niskich prędkości. Po restarcie wszystko działa, ale max. przez jakieś 10 minut. Porażka. Zamierzam go reklamować, o ile oczywiście nie roz...lę go wcześniej o ścianę, bo jestem już u skraju wytrzymałości! NIE POLECAM!

  • 0

    18. ~hayena  2010-03-26 22:28:40  host: 095160228181.stk.vectranet.pl

    A ja korzystam z niego w iPlusie od miesiąca i jestem bardzo zadowolona.Mam dom w lesie gdzie zasięg telefoniczny jest słaby a dzięki MiFi korzystam tam z internetu.Z poprzednim modemem była to katastrofa.Nic się nie wiesza,chodzi stabilnie.Na baterii chodzi ok.4 godzin.Tak jak podaje producent.Osobiście polecam.

Dodaj swoją opinię