Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szerokopasmowy Internet skyDSL

Szerokopasmowy Internet skyDSL

sirmark 5 Października 2005 01:10

0 0

Firma Technologie Satelitarne wprowadza na polski rynek szerokopasmowy Internet SkyDSL. Usługa umożliwia bardzo szybki dostęp do Internetu na terenie całego kraju poprzez satelity Eutelsat (EuroBird-3 oraz Telecom 2D).

W działaniu skyDSL jest zbliżony do innych popularnych łączy satelitarnego dostępu do Internetu. Dane wysyłane są za pomocą sieci GSM (lub modemu telefonicznego, ISDN, DSL, Neostrada, SDI), zaś ściąganie plików odbywa się przez satelitę, a wszystko w ramach stałego abonamentu miesięcznego. Produkt wyróżnia jednak prędkość, która w zależności od wybranego abonamentu osiąga od 1 Mbit/s do nawet 16 mbit/s.

skyDSL można używać w domu, firmie lub udostępnić w dowolnej sieci komputerowej. Pozwala na wykorzystywanie wszystkich dostępnych aplikacji internetowych, w tym programów P2P (jak np. Kazaa, eMule).

Opcje:

Classic - do domowego użytku (do 1 Mbit/s),
Premium - dla małej firmy lub urzędu (do 4 Mbit/s),
Professional - dla wymagających lub małych sieci radiowych (do 16 Mbit/s).

Zestaw skyDSL po stronie użytkownika składa się z:
- Anteny satelitarnej o średnicy od 90 cm z konwerterem,
- Karty satelitarnej instalowanej wewnątrz komputera lub na porcie USB,
- Oprogramowania zarządzającego pracą systemu firmy TeleS AG,
- Modemu do pracy w sieci komórkowej.

System oferuje też zestaw usług dodatkowych:
- Odbieranie poczty e-mail w trybie offline (bez używania kanału zwrotnego),
- Aktualizację ulubionych stron WWW w trybie offline,
- Pobieranie plików ze wskazanych lokalizacji w trybie offline.

Firma Technologie Satelitarne gwarantuje dostęp do kanału zwrotnego na terenie całego kraju z wykorzystanie usług transmisji danych w sieciach komórkowych (GPRS i EDGE). Specjalnie dla użytkowników opcji Premium i Professional została przygotowana nowa oferta modemów GSM o wysokich parametrach pracy (EDGE Multislot Class 10, GPRS Class 12) podtrzymujących szerokopasmowe parametry pracy łącza.

Ceny:
skydsl skydsl skydsl skydsl

Więcej informacji na stronie: www.technologie-satelitarne.pl

Źródło tekstu: Technologie Satelitarne     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~rcicho  2005-10-05 09:11:07  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

  Takiej drożyzny już dawno nie widziałem jak w tej ofercie. Na pewno zdobęda licznych klientów :)))

 • 0

  2. ~aa  2005-10-05 10:02:26  host: bss185.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rzeczywiście bardzo nieatrakcyjna oferta.

 • 0

  3. ~  2005-10-05 10:37:59  host: external.ciech.waw.pl

  "Opcje: [...] Professional - dla wymagających lub małych sieci radiowych [...] Zestaw skyDSL po stronie użytkownika składa się z: [...] - Modemu do pracy w sieci komórkowej." Rozumiem, że to taki spóźniony Prima Aprilis... ;-)

 • 0

  4. ~elita  2005-10-05 16:18:44  host: kwant.info

  szkoda że wszelkie oferty, a szczególnie te na łącza satelitarne, nie prezentują minimalnej wartości opóźnienia ;) tzw. ping, wyszłoby że praca przez takie łącza w trybie interaktywnym to pomyłka ;) o ile np wifi ma 3ms, dsl ma minimalny ping na poziomie kilku ms, a taka satelita+edge ma 800 ;)
  a powiedzmy pingi 'użytkowe' do popularnych dns-ów czy głównych dostawców treści w polskiej sieci, to jeszcze gorzej. Warto o tym pamiętać, szczególnie gdy ktoś zamierza pracować w trybie terminalowym (windows terminal services, xwindow system, czy nawet w prostym ssh) albo choćby grać w sieciowe gry.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet