Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szeroka prezentacja Sony Ericssona Xperia X1

Szeroka prezentacja Sony Ericssona Xperia X1

LuiN 16 Września 2008 13:06

0 0

sonyericsson xperia x1 Wczorajsza oficjalna prezentacja medialna telefonu Sony Ericsson Xperia X1 nie przyniosła zbyt wielu nowych informacji na temat urządzenia. Niestety potwierdziła się informacja o braku wyjścia TV, w załączonym materiale wideo obejrzeć można pracę telefon z finalną wersją oprogramowania.

Ponad dwudziestominutowy materiał wideo to nie tylko relacja użytkownika telefonu z kilku miesięcy pracy na Xperii X1, ale także cenna garść odpowiedzi na pytania wysyłane przez Internautów z całego świata.

Wygląda na to, że najbardziej promowanym aspektem telefonu (oprócz samej specyfikacji sprzętowej), będzie dziewięciopanelowy pulpit, z możliwością instalowania czy też tworzenia kolejnych paneli. Rzeczywiście funkcjonalność ta jest wyjątkowa w świecie Windows Mobile - zobaczcie jak działa ona w praktyce:






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~  2008-09-16 16:50:34  host: adhs111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierwszy raz widzę tak wolny telefon! Najbardziej idzie to zauważyć wtedy, kiedyw ysuwana jest klawiatura i obraz zmieniaswoją rozdzielczść. Dla mnie to nieporozumienie

  • 0

    16.  2008-09-16 17:06:15

    get: podaj choc jednego linka, udowadaniajacego twoja teze. Myslenie nie boli, ale twoim przypadku chyba tak, bo prezentujesz nagminna bezmyslnosc. Konkurentem to on moze byc HTC Touch Pro (ew. TyTaNa II) czy Nokii E90 albo Ultimate'a 9502. NIE iPhone'a - iPhone to przede wszystkim duzy ekran prawie-ze bez klawiatury, obsluga palcem, a nie rysikiem, nastawienie na multimedialnosc, a nie rynek biznesowy. Dopoki nie przedstawisz jakiegokolwiek argumentu (a nie bzdury wyssanej z palca) twoje komentarze bede uznawal za niebyle, a ciebie za trolla. A o tym, ze SE X1 bedzie robiony przez HTC wiadomo od dawna, praktycznie od samego poczatku.

  • 0

    17.  2008-09-16 17:12:14

    #12: nie przesadzalbym z tym 'niesamowicie'. Miales go w rekach ? Prawie na 100 % nie. A miales choc Kaisera ? Nie jest tragicznie gruby, choc cienki to on tez nie jest ;) Gdzie sie musi to QWERTY miescic - choc widac zmiany (TP niecaly 1 mm mniej, X1 nieco ponad 2) - ale jak przy okazji widzisz, to tylko roznica niecalego poltora MILImetra. Warto ? TP jest znacznie lepszy :) Chyba, ze jestes przeczulony na tym punkcie ;)

  • 0

    18.  2008-09-16 17:14:59

    LuiN: znajac SE i serie P, po roku firmware bedzie co najmniej dobry :) A i tak dalej twierdze, ze X1 bedzie za wolny - za slaba optymalizacja to jedno, mozna zezrec pol pamieci i dac duzy PagePool, ale... akceleracji 3D nie obejdziesz - chyba, ze zrobia to samo, co na Kajzerce ;D (oby - dla przyszlych userow Xperii :)

  • 0

    19. ~jarekt  2008-09-16 17:40:18  host: 77-253-69-36.adsl.inetia.pl

    Luin ten target biznesowy to taka bardziej sztuczka marketingowa - seria P im sie wysypala wiec cos musze tam przesunac bo przeciez nie wypada nie miec. Obracanie ekranu widac tam pare razy wyraznie i trwa bardzo dlugo. Dlatego w nowym telefonie HTC z WVGA jest akcelerator inaczej przy tej rozdzielce szybciej nie bedzie :(. Na rynku jest od dawna bardzo podobna Toska G900 i w sumie jakos sobie ludzie radza z tymi lagami przy zmianie orientacji - najwyzej trzeba bedzie wylaczyc akcelerometr zeby sam sie nie przelaczal. Co do rozdzielczosci to wielkosc piksela jest taka jak przy VGA na 2,7 cala co wyklucza tryb real VGA a i stronki ogladac bez zooma bedzie bardzo ciezko. Ciekawe jak wyjda testy predkosci normalnych divxow - czy wyciagnie przynajmniej te 80% w TCPMP.

  • 0

    20. ~get  2008-09-16 18:35:45  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    planet - ok wg. mnie to JEST konkurencja dla iphona, tyle tylko że żałosna konkurencja ;D nie tobie o tym rozstrzygać, ty uważasz ze nie jest, ja że jest... o czym tu gadać ??? "nie krytykuj, ze takie modele wychodza" ale ja nie krytykuje tego że modele z qwerty wychodzą (więc nie tylko musisz zacząć myśleć ale i czytać ze zrozumieniem) ja krytykuję ten konkretny telefon i stwierdzam że DLA MNIE klawiatura qwerty całkowicie przekreśla telefon, nikomu nie bronię takiego telefonu kupować i mieć takich preferencji ! co do linka to teraz nie jestem w stanie podać, ale niedawno widziałem takie zestawienie i na prawdę jest to margines... "Dopoki nie przedstawisz jakiegokolwiek argumentu (a nie bzdury wyssanej z palca) twoje komentarze bede uznawal za niebyle, a ciebie za trolla" wybacz ale mało mnie to interesuje za co ty uważasz moje komentarze :D a to że używasz inwektyw, to cóż widać taki już twój obyczaj... ten telefon to kompletny badziew jak dla mnie, nawet się przez myśl mi nie przeszło żeby się nim głębiej zainteresować, odpada na samym starcie bo jest gruby, duży, powolny, brzydki i jest to SE (choć jak mówię, skoro to robi HTC to zmienia postać rzeczy) i tyle, jak telefon ma te wszystkie rzeczy ok - jak iphone, to się nim interesuje - w wypadku iphona okazało się że poza tym że jest fajny, wygodny i przyjemny w użyciu, to NIC NIE MA, w przypadku i900 omni okazało się że jest to telefon bliski ideału pod każdym względem (DLA MNIE) ja wiem co lubię i nie muszę wynajdywać pseudo-fachowych argumentów, żeby planet z telepolis mnie uznał za nie-trolla, bo jest dla mnie to tak znaczące i ważne że aż brak mi słów - LOL ;D

  • 0

    21. ~get  2008-09-16 18:48:02  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    jarekt - "Te bez to z zasady nizsza polka i kosztuja znacznie mniej co tlumaczy relatywnie wysoka sprzedaz jak urzadzenia niepelnosprawne." a to dobre, niepełnosprawne to są twoje teorie na ten temat :D pierwszy z brzegu przykład, HTC HD - najwyższa półka, bez klawiatury, a należy też pamiętać że od wejścia iphona rynek się mocno zmienia i spodziewam się wysypu telefonów z dużym dotykowym ekranem BEZ klawiatury qwerty... "sprubuj napisac smsa tylko za pomoca ekranu dotykowego" próbowałem i nie uważam tego za jakąś specjalną niewygodę. "zrozumiesz po co kazdemu profesjonaliscie potrzebna klawiatura sprzetowa. " mało mnie to obchodzi co jest komu potrzebna, ja wiem co jest MI potrzebne i to jest dla mnie ważne, zresztą jaki % kupujących telefony stanowią "profesjonaliści" (cokolwiek by to miało znaczyć, profesjonaliści w czym ? pisaniu smsów ??? ;D) "To jest telefon dla biznesu a nie odtwarzacz mp3 dla kobiet i klawiatura musi byc. " a co to z odtwarzacza mp3 korzystają tylko kobiety ?! na prawdę się uśmiałem, telefon może mieć i wszystkie funkcje, nazwijmy to - multimedialne, a jednocześnie aplikacje biznesowe (jak np. omnia) ale widzę że twoja wyobraźnia nie ogarnia takich rzeczy ;] poza tym kto powiedział że to jest telefon "tylko dla biznesu" ??? ty ? jesteś jakimś szefem SE, czy coś ? ;D

  • 0

    22. ~Rafał  2008-09-17 00:05:40  host: chello087206254176.chello.pl

    To co dość mocno rzuca się w oczy w czasie prezentacji to bardzo wolno chodzące menu... Ekran zmianiał się na poziomy dopiero po kilku sekundach po wyciągnięciu klawiatury, jeżeli to tak będzie działać to nie wróżę mu sukcesu. Sama klawiatura to ogromny plus, sama klawiatura to ogromny plus zarówno przy internecie jak sms, taki typ obudowy ma naprawdę sens. Ciekawe jak się sprawdzi choćby aparat... bo 3mpix w P1i były kiepskie. Panom powyżej gratuluję rozwoju intelektualnego.

  • 0

    23.  2008-09-17 12:52:24

    get: zarzucasz w innym newsie, ze jest to prawie nikomu niepotrzebne i pytasz, po co takie modele wychodza - ja czytam takze i inne newsy... Myslenia i czytania ze zrozumieniem to co jak co, ale jak dotad mozesz uczyc sie ode mnie, nie odwrotnie :> Jak podasz linka, to porozmawiamy. Co do inwektyw... nie tylko ja okreslilem cie tutaj trollem, nie jest to przypadek. Wsadz kij w mrowisko gdzie indziej, ok ? Bo swoimi teoriami o "marginesie" sprzedazy tylko smieszysz albo denerwujesz - w zaleznosci od podejscia. Co do SE X1 - nie twierdze, ze to udany produkt - ale w zadnym wypadku nie jest zly, nie jest badziewiem. To, ze ty masz swoje skrajne opinie i gleboko w nie wierzysz, nie znaczy, ze sa prawdziwe. "Bo jest to SE" - co za argument, prawdziwie dojrzaly. Pouzywaj serii P troche - ja moze nie jestem fanem SE, ale ta seria im sie udala. Brzydki - subiektywnie. Gruby, duzy - co kto lubi. Moze wolisz slidera o masie 60 g - nikt nie broni ci kupowac, ale po jaka cholere krytykujesz cos, czego nie rozumiesz ? Ze wolno dziala ? Racja, ale jak to z SE - po okolu roku zapewne bedzie dobry firmware - taka to juz ich przywara ;) Omnii uzywalem przez niecala godzine i uwazam ja za udany produkt, mimo, ze nie trawie obslugi stricte palcami, szczegolnie w przypadku WM i szczegolnie w obliczu braku rysika. Pseudo-fachowe ? Wystarczy jeden link, a nie puste stwierdzenia. Jesli cos mowisz, postarajaj sie to udowodnic, a nie oczekuj, ze wszyscy beda czytali i odbierali twoje wywody jak dygmaty :>

  • 0

    24. ~sorf  2008-09-17 12:58:08  host: dobra-korbotron.ip.wro.korbank.pl

    Ake nudny ten filmik, najnudniejsza prezentacja jaka kiedykolwiek widzialem.

  • 0

    25. ~get  2008-09-17 17:49:42  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    ale ja nie muszę nikomu niczego udowadniać, ten telefon to badziew i tak jak mówię jest wielki, gruby, a powolny ? - to mało powiedzenie, to najwolniejszy telefon na rynku, totalne dno pod tym względem, plus klawiatura która go przekreśla, a jak komuś to wszystko nie przeszkadza - NIKT NIE BRONI KUPIĆ TEGO TELEFONU, ogarnij się trochę bo nie wiem o czym mówisz !!! "zarzucasz w innym newsie, ze jest to prawie nikomu niepotrzebne i pytasz," mogę jedynie jeszcze raz powtórzyć - jest to prawie nikomu nie potrzebne ! "Myslenia i czytania ze zrozumieniem to co jak co, ale jak dotad mozesz uczyc sie ode mnie, nie odwrotnie" no widzisz - a jednak odwrotnie :D "Co do inwektyw... nie tylko ja okreslilem cie tutaj trollem, nie jest to przypadek." tak ??? a kto jeszcze ??? może znalazło się jeszcze jakieś dziecko neo, czy no właśnie - troll, który bezpodstawnie mnie obraził, ja nie zauważyłem, poza tym jak ktoś coś robi to znaczy że to jest ok ??? to może zamorduj sobie kogoś, bo inni też to robią - to nie przypadek ! ;D helooo ! "Wsadz kij w mrowisko gdzie indziej, ok ? " nie - nie ok, wsadziłem go właśnie tutaj i nie pytałem się ciebie o pozwolenie, ani o zdanie na ten temat... "Bo swoimi teoriami o "marginesie" sprzedazy tylko smieszysz albo denerwujesz - w zaleznosci od podejscia. " a to już twój problem a nie mój, skoro nie potrafisz przyjąć poglądów stojących w rażącej sprzeczności z twoimi - świadczy to również o całkowitym braku tolerancji z twojej strony ! "Co do SE X1 - nie twierdze, ze to udany produkt - ale w zadnym wypadku nie jest zly" otóż nie tylko jest zły, jest katastrofą, żenadą i najgorszym telefonem jaki ostatnio wyszedł "na fali" iphona... "To, ze ty masz swoje skrajne opinie i gleboko w nie wierzysz, nie znaczy, ze sa prawdziwe." no właśnie, weź to sobie do serca, bo to ty przedstawiasz dosyć zabawne teorie i święcie w nie wierzysz. ""Bo jest to SE" -

  • 0

    26. ~get  2008-09-17 17:50:04  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    ""Bo jest to SE" - co za argument, prawdziwie dojrzaly. " no dla mnie to jest argument DECYDUJĄCY I PRZEWAŻAJĄCY

  • 0

    27. ~get  2008-09-17 17:59:42  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    i może odwrócę temat - to TY mi udowodnij że klawiatura jest potrzebna większości - skoro twierdzisz że jest ! "Moze wolisz slidera o masie 60 g - nikt nie broni ci kupowac, ale po jaka cholere krytykujesz cos, czego nie rozumiesz ?" a przepraszam bardzo, czego ja niby nie rozumiem ??? i nie - nie wolę slidera, wolę iphona jeśli chodzi o formę, a jeśli chodzi o formę i "treść" to omnie ! "Ze wolno dziala ? Racja, ale jak to z SE - po okolu roku zapewne bedzie dobry firmware" acha no to ja takiej firmie i takiemu telefonowi już podziękuję ;D zresztą już dawno podziękowałem, bo wg. mnie nie ma gorszych telefonów od SE, fakt - wyjątkiem jest seria P, ale to też bez szału, po prostu są to jedyne telefony tej firmy, które nie są totalnym dnem... "Pseudo-fachowe ? Wystarczy jeden link, a nie puste stwierdzenia. " a twoje to niby nie są puste ??? "Jesli cos mowisz, postarajaj sie to udowodnic" ale po co ?! ja nie staram się tutaj przeprowadzać kampanii reklamowej, wyrażam tylko swoje POGLĄDY i OPINIE - a także wnioski, jak ten że zdecydowana mniejszość ludzi chce w telefonie wielkiej wysuwanej klawiatury, zresztą niebawem będą klawiatury wyświetlane laserowo na podłożu i po problemie, wtedy już w ogóle nie będzie takiego ustrojstwa, jak wysuwana klawiatura qwerty, w żadnym telefonie, poza tym mi na klawiaturze wyświetlanej na ekranie pisze się LEPIEJ niż na zwykłej od normalnego telefonu... "ze wszyscy beda czytali i odbierali twoje wywody jak dygmaty " hmmmm dygmaty mówisz ? ;] chyba dogmaty jeśli już, albo może paradygmaty ? ;D

  • 0

    28.  2008-09-17 22:41:27

    Ha, nareszcie godny rozmowca-'konkurent' :) OK, masz swoje subiektywne racje, ktorych sie trzymasz - i ja swoje, ktorych rowniez pozwole sie trzymac. Mimo, ze sa przeciwstawne (szczegolnie kwestia QWERTY), ciezko bedzie tutaj dojsc do consensusu, wiec moze w tym wzgledzie zaproponuje EOT (przewaznie jestem zadziorny do konca, wiec to nietypowy manewr jak na mnie). Przyznaje, ze w niektorych kwestiach sie pomylilem, ale przy paru kwestia bede obstawal, wiec je wymienie. Klawiatura QWERTY - wiekszosc osob, ktore zaczynaja uzywac telefonu/urzadzenia z takowa zakochuja sie w takim rozwiazaniu i nie wyobrazaja sobie innej opcji. Kontakt z firmami i spora iloscia osob fizycznych mnie w tym utwierdza - tymbardziej nie zgadzam sie z twoim zdaniem, ze to jest "prawie nikomu niepotrzebne"... a co do HTC, to tam te telefony stanowia najwyzsza polke. Podobnie jest takze u innych producentow - u Nokii, u Ultimate'a, takze - w zalozeniu - u SE (i nie tylko zreszta w przypadku tych firm, takze HP, Toshiba i inne realizuja taka polityke). Przewaznie chodzi o modele "biznesowe", choc pojecie stricte "biznesowego" sie dewaluuje w dzisiejszych czasach. Rezygnujac z QWERTY w sporej czesci przypadkow rezygnujesz z najlepszych dostepnych modeli danej firmy. Co do myslenia i czytania ze zrozumieniem - uwierz mi, daje sobie z tym rade wystarczajaco dobrze :) Wiec na pewno nie "odwrotnie" :) Co do tolerancji - tolerowanie a akceptowanie w pelni to cos jednak zupelnie innego... Udowodnic ? Kazda osoba, ktora pisze SMSy nieco intensywniej, niz okazyjnie (badz bardzo krotko), mialaby wymierna korzysc z takiej klawiatury. Jesli dodatkowo pisze MMSy tekstowe (do 2000 znakow...), uzywa przenosnego GG, wypowiada sie w Internecie w komentarzach/forach/etc. badz po prostu edytuje tekst - POTRZEBUJE QWERTY.

  • 0

    29.  2008-09-17 22:56:19

    Klawiatura dotykowa - nawet na 3,5" calowym ekranie na pol tegoz (uzywalem na swoim palmtopie, na iPhonie i na jeszcze paru PPC, choc rzadziej) - jest po prostu mniej wygodna, bo: zaslania owe pol ekranu (poprzez co powierzchnia, na ktorej jest widoczny tekst jest duzo mniejsza), nie pozwala pisac bezwzrokowo (to tylko mila teoria, praktyka mowi cos zupelnie innego, nawet po dlugim oswajaniu sie z danym rozwiazaniem), poprzez co niezbedne jest skakanie wzrokiem (dodatkowe spowolnienie), jest trudniejsza do opanowania, jesli chodzi o ergonomike i jest realnie DUZO wolniejsza - poza tym, czesto wymaga dodatkowego slownika, co uwazam za totalna pomylke... - i jeszcze pare innych, pomniejszych kwestii (typu np. brudzenie ekranu, dla mnie estetyka jest cholernie wazna). Najszybsza dotykowka jest obslugiwana ... rysikiem :) (w razie watpliwosci odsylam na forum PDAClubu :) Czego zdajesz sie nie rozumiec ? Tego, ze taka klawiatura to nie dodatkowy kawal blachy, ktory dodaje tylko grubosci i masy. Tego, ze takie produkty sa bardzo potrzebne na rynku. Tego, ze wcale nie maja tak niskiej sprzedazy - ja niestety nie przytocze rowniez linka, ale widzialem zestawienie sprzedazy HTC i tam prawie polowe (sporo ponad 2/5) stanowia modele z QWERTY - a ich udzial sprzedazy rosnie i zbliza sie do polowy. Omnie powtorze sie, uzywalem i uwazam ja za produkt udany - oprocz male ale... braku rysika :) WM w obecnej wersji to dalej produkt stworzony pod dotyk punktowy, a nie palcowy (powierzchniowy), nie mowiac (choc jest to juz mozliwe) o multitouchu. Nie, nie sa puste. Zawsze staram sie przytaczac mocne argumenty i jesli to mozliwe, takze zrodla. WIELKA wysuwana klawiatura, heh. Mala (jak w BB, serii P albo np. starutkiej Nokii 5510) jest niewygodne - tutaj sila rzeczy potrzebny jest rozmiar.

  • 0

    30.  2008-09-17 23:01:36

    Glownie to wplywa jak widac na grubosc, ale - tutaj takze tendencja jest spadkowa. Z ponad 2 cm zeszli juz prawie do 1,5 cm. Panel przedni i tak jest duzy, bo sila rzeczy ekranu takze chcemy duzego. Masa ? Tutaj takze jest duzo lepiej, sam przyznasz. Wiec ten argument mozna latwo odrzucic, wybacz. Co do klawiatury laserowej - pozyjemy, zobaczymy. Jak dotad niewielu z nas mialo stycznosc empiryczna z takim rozwiazaniem i mozemy do zaistnienia takowego tylko gdybac (no chyba, ze miales okazje, w co mimo wszystko jednak watpie). A ze akurat TOBIE pisze sie znacznie wygodnie na ekranie dotykowym, nie znaczy ze KAZDY ma takie odczucia. Ide o zaklad, ze w ankiecie wygraloby jednak klasyczne QWERTY, nie tylko ze wzgledu na pragmatyzm ludzi, ale takze ze wzgledow wygody i innych, wymienionych badz nie powyzej. Oczywiscie dogmaty, nie dygmaty - mea culpa. A wracajac do glownego watku, mysle, ze mozemy tak sie wzajemnie przekonywac do upadlego i i tak kazdy zostanie przy swoim zdaniu. Lepsza opcja bedzie wiec chyba kulturalne EOT ? :) Pozdrawiam.

  • 0

    31.  2008-09-17 23:31:32

    PLANET - dorzucę swoich parę groszy jako modek na największym polskim forum o komunikatorach Nokii. Aktualnie wszystkie QWERTY dostępne na rynku są po prostu tragiczne. Nie chodzi tu nawet o jakość czy gabaryty samych klawiatur - tylko o odpowiednie przystosowanie systemu do ich obsługi. Jedynym sensownym rozwiązaniem były nokie 9300 i 9500, gdzie wszystkie skróty klawiaturowe typu ctrl+c, ctrl+n etc działały w każdej aplikacji (E90 pod tym względem, przynajmniej na początku leżała). W przypadku WM, ile byś przycisków nie dołożył, zawsze będzie konieczność co jakiś czas pacnięcia w ekran, czyli oderwania się od klawiatury. Wiem, że brzmi to dość przesadnie, ale każdy, kto używa Total Commandera, a wcześniej używał na komputerze NC i wieki temu typowo "klawiaturowych" edytorów tekstowych, wie, że wprowadzenie myszki do całego tego procesu to tylko jedno wielkie spowolnienie pracy... Najlepszy klient GG jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne to IM+ na Symbian S80 - program za pomocą którego można czatować na telefonie szybciej, niż przy użyciu komputera, a to wszystko dzięki temu, że przełączanie się między zakładkami (oknami rozmowy) realizowane jest za pomocą skrótu klawiaturowego, a do tego dochodzi równomiernie rozłożona na ekranie lista znajomych (skok do kontaktu nie tylko w pionie, ale i w poziomie)... Miałem 2 Nokie 9300, i ta cała E90 z S60 była jak kataklizm - oznaczała koniec platformy S80, której nigdy S60, WM czy inne systemy w pełni nie zastąpią. Jedną nadzieję widzę w RIM, BlackBerry to mało znana mi platforma, ale tak samo jak w przypadku komunikatorów, z założenia budowana pod klawiaturę QWERTY - być może kiedyś RIM skusi się na urządzenie o konstrukcji E90. Gdy chodzi o klawiatury ekranowe - sensowne są tylko te działające w poziomym układzie ekranu i na ekranach rzędu 4 cali. Najlepsza z jaką miałem do czynienia to ta w tablecie Nokii - N800, gdzie przy odrobinie wprawy dało się pisać bezwzrokowo.

  • 0

    32.  2008-09-17 23:46:05

    Gdy chodzi o stylus, śmigałem kiedyś bardzo sprawnie na 2,4-calowym ekranie i systemie WM. Przesiadka na coś większego i po chwili okazuje się, że te 2,4 cala to był jeden wielki koszmar, do którego wrócić się już nie da. Kwestia gabarytów ekranu jest kluczowa zatem także gdy w grę wchodzi stylus. Nawet różnica MDA Pro vs HP HX4700 jest bardzo odczuwalna, a rozmawiamy w tym wypadku już o bardzo dużych ekranach. W ogólnym rozrachunku kciukowa klawiatura ekranowa w 4-calowej Nokii N800 biła jednak nawet stylus + 4-calowy ekran w HP HX4700.

  • 0

    33.  2008-09-18 12:03:04

    Co do WM, to TC w najnowszej odslonie jest prawie w 100 % 'klawiaturowy'. Mnie bardziej martwi najlepszy IMHO klient GG na WM, czyli MobileGadu :P Tam dopiero przydalaby sie optymalizacja - co wiecej, oficjalny klient lepiej obsluguje selektory, niz MG ;p Co do S80 mialem pobiezna stycznosc z 9300 i 9300i - i bylem w sumie zadowolony, choc nie myslalem realnie o przejsciu na nie ; wierze Ci na slowo odnosnie przejscia z S80 na S60, w sumie potrafie to sobie poniekad wyobrazic - nagle WM7 nie obsluguje softu wstecz, co wiecej wprowadza inne (gorsze) rozwiazania dt obslugi etc. - no tak, to bylby koszmar(ek) ;P Stylusem SMSy mozna pisac sprawnie i przy 3,5", ale zasadniczo - po co :) Ja preferuje jednak sprzetowke, a ogolnie rzecz biorac, NAJlepsza jest przenosna (ew. skladana) QWERTY na BT - i tyle :) Jak ktos lubi, to jeszcze moze za pomoca BT i sterow do WM pouzywac myszki BT, np. Logi MX900 albo cos nowszego :)

  • 0

    34. ~zonk  2008-12-03 18:55:22  host: chello089078254165.chello.pl

    Jestem testerem i musze poprzec Planet, dotykowa QWERTY jest strasznie niewygodna i nie raz trzeba klikac wiecej jak raz jesli nie zalapie(mozna tez zle kliknac w pospiechu lub przypadkiem wcisnac cos innego po drodze). Sa modele np HTC TP i TD , glowna roznica to klawiatura. Pierwszy jest dla bizensu a drugi jako mobilne centrum rozrywki. Get : porownywanie iPhone do HTC czy Xperii to pomylka :) , rozne grupy docelowe przede wszystkim. Do iPhona porownac mozesz modele dotykowe LG czy Samsung Omnia. Poza tym iPhone jest dla gadzetomaniakow, oprogramowanie mozna miec tylko z Apple store - chyba ze ktos chce odpowiadac prawnie to wtedy nie, telefon sam sie laczy z netem i trzeba miec pokazny pakiet lub taryfe dedykowana (strata kasy bo placisz za cos co dzieje sie bez Twojej wiedzy a lepiej byloby np zaplacic za sms-y czy rozmowy). Jesli chcesz uzywac pakietu office to z dotykowa zycze powodzenia :). Jesli nie potrzebujesz Office to dotykowa jest swietna zabawa, tyle ze wiele aplikacji jest trudniej obslugiwac, nie wspominajac o grach typu quake gdy ktos chce sie rozerwac :). Jak pisalem, telefony tylko z dotykowa lub z dodatkowa qwerty maja rozne grupy docelowe. ktos kto ma qwerty ma tez dotykowa :)i krytyka jest bez sensu bo nikt nie musi uzywac jak nie chce, a stosowac tylko przy pakiecie office dla przykladu. Takze radzilbym sie skupic na porownywaniu funkcjonalnosci telefonow a nie debatowanie czy lepsza taka czy taka klawiatura skoro mozna miec obie albo tylko jedna, wedle gustu, HTC TP i TD : TD lepszy bo nie ma wysuwanej qwerty? :) wlasnie ze nie, wygra ten ktory uzytkownikowi bardziej pasuje