Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szeptel z iTV integruje interaktywne usługi

Szeptel z iTV integruje interaktywne usługi

sirmark 12 Lipca 2004 18:46

0 0

Telewizja iTV należąca, obok takich firma jak Legion Polska i Media-Net Interactive, do Grupy Telekomunikacyjnej Szeptel, skupionej wokół notowanego na GPW operatora telekomunikacyjnego PT Szeptel S.A. uruchomiła kolejne rozwiązanie łączące technologię telewizyjną, internetową, przekazu teletekstowego z technologią SMS-ową, w czasie rzeczywistym.

Od lipca br. Interaktywna telewizja iTV posiada jako jedyna w Polsce, unikalne rozwiązanie SMS "chat" umożliwiający abonentowi telefonii komórkowej oraz Internaucie bezpośredni dostęp oraz możliwość wyrażania swoich opinii i poglądów dotyczących tematów prezentowanych w telewizji poprzez wysyłanie SMS-ów bądź wpisywanie ich z klawiatury komputera. Treści te są natychmiast prezentowane zarówno na stronie teletekstowej, jak i na ekranie telewizora oraz na stronie www. Rozwiązanie to jest projektem dopełniającym proces stworzenia w pełni interaktywnego medium, które poprzez telefon komórkowy pozwala realizować idee komunikacji pomiędzy ludźmi także poza środowiskiem internetowym.
Jednocześnie retransmitowany na platformie Era Omnix program telewizji iTV może być odbierany przy użyciu telefonu komórkowego w sieci Era.

Stały wzrost wysokości sprzedaży usług multimedialnych jaki notują Spółki z Grupy Szeptel jest również wynikiem zapotrzebowania na usługi tego typu płynącym ze strony operatorów telekomunikacyjnych. Według danych opublikowanych przez IDC wartość rynku usług realizowanych z wykorzystaniem SMS-ów i MMS-ów wzrośnie w Polsce od kwoty ponad 600 milionów USD w roku 2005 do ponad 1,2 mld USD w roku 2008.

Źródło tekstu: iTV     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet