Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szeptel inwestuje w infrastrukturę

Szeptel inwestuje w infrastrukturę

WitekT 17 Sierpnia 2004 17:29

0 0

Szeptel SA wypracował w I półroczu 2,6 mln PLN środków, z których znaczną cześć przeznaczył na inwestycje w rozbudowę i modernizację swojej sieci telekomunikacyjnej. To działania mające na celu osiągnięcie na koniec 2004 roku szacowanych wyników.

Operator, który uzyskał w I połowie 2004 roku ponad 2,6 mln PLN w postaci nadwyżek finansowych, podjął decyzję o przeznaczeniu środków na inwestycje w infrastrukturę, spłatę zobowiązań oraz opłaty związane z prowadzeniem koncesjonowanej działalności telekomunikacyjnej.
Na bazie zbudowanej już sieci operator planuje świadczenie usług dostępu do sieci Internet i do sieci telefonicznej użytku publicznego, usługi transmisji danych, oraz nowoczesny radiodostęp w oparciu o urządzenia Airspan i Motorola. W oparciu o lokalne odcinki sieci światłowodowej i łącza dzierżawione, będą uruchamiane usługi dzierżawy traktów, co pozwoli na uniezależnienie się od dzierżawy sieci i zwiększenie rentowności sprzedaży. Na inwestycje sieciowe operator przeznaczył ok. 1,2 mln PLN, w tym 0,2 mln PLN na zakup węzła internetowego oraz punkt styku z siecią TP S.A. w obszarze strefowym 0-86, 0,24 mln PLN na wdrożenie nowoczesnego systemu bilingowego przez firmę DGT oraz 0,77 mln PLN na dostawę sprzętu aDSL celem udostępnienia własnym abonentom dostępu do szerokopasmowego Internetu w ramach kontraktu z firmą Nextria. W ramach zgromadzonych środków spółka przeznaczyła kwotę 0,43 mln PLN na modernizację posiadanej sieci central telefonicznych, zrealizowaną przez firmę DGT.

Pozostałe środki przeznaczono na spłatę zobowiązań wynikających z restrukturyzowanych kredytów bankowych oraz przypadających rat zobowiązań układowych.

Źródło tekstu: Szeptel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet