Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szeptel chce przejąć Legion Polska

Szeptel chce przejąć Legion Polska

WitekT 30 Listopada 2004 11:21

0 0

Szeptel, notowany na giełdzie operator telekomunikacyjny, chce od 2005 r. większość przychodów osiągać ze świadczenia tzw. telekomunikacyjnych usług dodanych.

W przyszłorocznych planach spółka ma przejęcie od głównego akcjonariusza, Mediaholding, firmy Legion Polska. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób miałaby być sfinalizowana ta transakcja. W grę wchodzi zapłata własnymi akcjami, zapłata gotówką pożyczoną w bankach albo środkami pozyskanymi z emisji nowych akcji, która skierowana byłaby do inwestorów finansowych.
Dotychczasowi główni akcjonariusze gotowi są posiadać mniej niż 50% akcji Szeptelu i chętnie widzieliby w gronie inwestorów instytucje finansowe. Na początku listopada Szeptel informował, że w zamian za 5,5 mln akcji nowej emisji przejmie od Mediaholding przedsiębiorstwo Media-Net Interactiv. W rękach Mediaholding pozostał pakiet akcji Szeptelu kontrolowany przez MNI (20%). Transakcja zostanie sfinalizowana 31 grudnia 2004 r. MNI, które jest dostawcą usług o podwyższonej opłacie dla operatorów sieci komórkowych, w ub.r. miało 25 mln zł przychodów.

Dzięki przejęciom w 2006 r. Szeptel (wtedy już będzie miał inną nazwę) planuje 100 mln zł przychodów. Na 2005 r. zakłada 50 mln zł przychodów i 8 mln zł zysku netto. Ten rok spółka zakończy - według ostatnich prognoz - przychodami na poziomie 34 mln zł i 5 mln zł zysku netto - 3,5 mln zł zysku to efekt zdarzeń jednorazowych, takich jak restrukturyzacja zadłużenia oraz umorzenie opłaty za licencje telekomunikacyjne. Plany zakładają eksport telefonicznych usług dodanych do innych krajów Europy. Dziś 10% przychodów spółki pochodzi z eksportu takich usług do Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet