Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szejnfeld o UKE: cele dobre, ale skuteczność...

Szejnfeld o UKE: cele dobre, ale skuteczność...

WitekT 27 Października 2007 12:53

0 0

Adam Szejnfeld, poseł PO wymieniany jako możliwy kandydat na stanowisko szefa resortu gospodarki w przyszłym rządzie, dobrze ocenia dotychczasową politykę i działalność UKE, choć ma uwagi co do skuteczności działań Urzędu.

Dotychczasowa polityka i działalność UKE nam się podobała. Jest to jedna z tych instytucji rządowych, która w naszej ocenie działała w miarę sprawnie i z dobrymi celami. Co do skuteczności to byłaby inna ocena, ale cele i chęci oceniamy dobrze - powiedział Szejnfeld.




Szejnfeld dodał, że demonopolizacja określonych sektorów jest celem PO, ale - jak zaznaczył - nie jest to łatwe zadanie.

Jak osiągnąć bez większej szkody dla utrzymania zasad wolnego rynku zwiększenie konkurencyjności w telekomunikacji, to rzecz, której będziemy musieli się poważnie przyjrzeć, zanim zapadną jakiekolwiek decyzje - poinformował poseł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31. ~  2007-10-27 23:34:07  host: ip-89-174-40-133.multimo.gtsenergis.pl

    @26 Ten link obnazy twoja totalna niewiedze: http://www.kprm.gov.pl/s.php?id=487 UKE

  • 0

    32. ~ukenamuniu  2007-10-28 00:15:23  host: nat-go2.aster.pl

    32#: W info na stronie UKE (w BIP) jest: "Nadzór nad Prezesem UKE sprawuje minister właściwy ds. łączności..." Nadzór - więc kontrole w UKE przeprowadza MT.

  • 0

    33.  2007-10-28 02:01:55

    marc99: Tak. Masz rację. Takich matołów jak Ty policja powinna rozstrzeliwać od razu na miejscu na ulicy lub w szkole. Najważniejsze, żeby Twoi rodzice mogli się potem odwołać do Sądu w sprawie egzekucji

  • 0

    34.  2007-10-28 02:06:48

    A ja bym nie musiał czytać takich głupich komentarzy:) Zdaje się, że jednej parti i jej prezesowi też się wydawało, że można omijać niezawisłe Sądy.

  • 0

    35.  2007-10-28 10:02:03

    piotrM: Chyba nie zrozumiałeś przekazu. Chodzi mi o 6 mln abonentów którzy płacą abonament i nie korzystają z internetu. Akurat mnie wystarczy np. EDGE ale narazie wolę lokalnego dostawce internetu choć prędkości są porównywalne.

  • 0

    36. ~Bartek  2007-10-28 22:09:02  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy zostawią Streżyńską w UKE???

  • 0

    37. ~heldbaum  2007-10-29 09:27:10  host: acuw9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ukenamuniu: pierwsze primo: nadzór a kontrola to zdeczko cos innego,proponuję, zebyś pisał audyt, skoro i tak nie widzisz różnicy, będziesz przynajmniej mądrze brzmiał. drugie primo: koszta wlr znajdują się w decyzjach wlr, dostępnych zdaje sie powszechnie. trzecie primo: tepsa sama nie umie policzy ć, ile co w niej kosztuje, a nawet gdyby umiała, co w buredlu w niej panującym jest niemożliwe, nalezy ich rozdzielić. w przeciwnym razie, w koszta wliczona będzie pensja Wituckiego i innych geniuszy, opłata za korzystanie ze znaczka francy (bodajże 1% przychodów, ale moge się mylić), etc. Tepsa do podziału, to jedyne wyjście. skończy się wtedy płacz, ze musi udostępniac infrastrukurę (wlr, bsa, llu) poniżej kosztów. tak mi sie zdaje, że nawet bez konkurencji w naszej Umęczonej Ojczyźnie, nawet gdyby tp nie musiała udostępniać infastruktury alternatywnym, ngn by nie zbudowała a raczej wytransferowała cały zysk do kraju, gdzie żaba pływa w winie.

  • 0

    38. ~Ben  2007-10-29 11:38:07  host: adlv172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i macie swoje POpaprane peło. Zagadka: kto sponsorowal ogromną kampanie reklamową "Idz na wybory. Zmien kraj!"???

  • 0

    39. ~ukenamuniu  2007-10-29 20:04:04  host: nat-go2.aster.pl

    ~heldbaum: uprawnienia Ministra Transportu do kontroli UKE wynikają z: po pierwsze primo: Art.34 ust.2 Ustawy o Radzie Ministrów, po drugie primo: Art.5 i 27 ust.1 i 2 Ustawy o działach administracji rządowej,po trzecie primo: rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zakresu działania MT, po czwarte primo: zarządzenia MT w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania kontroli w jednostkach podległych i nadzorowanych. Powyższe wystarczająco mądrze brzmi? Decyzje UKE ustalają nie koszty TP, lecz podają opłaty jakie mają ponosić operatorzy za świadczenie dla nich przez TP dostępów LLU, BSA i WLR. Moje pytanie brzmi: jeżeli uke nie zgadza się z wynikami audytów (kosztów) TP, to jakie własne obliczenia może przedstawić (np. dla BSA), bo, że 100-51=49, to każdy wie.

  • 0

    40. ~heldbaumj  2007-10-30 20:13:50  host: apn-100-119.gprsbal.plusgsm.pl

    jak jeszcze wyguglujesz roznice miedzy kontrola a nadzorem, bedziesz bardzo bardzo madrze brzmial. co do audytu, operator narodowy w momencie gdy wychodzily oferty ramowe bsa czy llu, podobnie jak decyzje wlr, nie byl w stanie przedstawic info o kosztach zatwierdzonego przez audytora. owczesny audytor po prostu nie zatwierdzil tego co przedstawila tp. jest to powszechnie znane. w jaki zatem sposob, dobromir mial ustalic koszt bsa? dalej, bsa, llu, wlr, to nie jest polski wymysl. z powodzeniem funkcjonuje to w wielu krajach. tak jak nie kaze sie nikomu budowac wlasnych torow zeby wozic obywateli ciuchcia, podobnie udostepnia sie alternatywnym lacza opa zasieddzialego. obserwator, np jesli przeczyta stanowiska konsultacyjne tp dostepne na stronie dobromira, odnosi nieodparte wrazenie, ze tp nie stara sie znalezc konstruktywne rozwiazania, lecz skupia sie na torpedowaniu jakichkolwiek ruchow, ktore zwieksza konkurencje na rynku. tymczasem, taki bt podzielil sie sam. ponawiam pytanie? czy Twoim zdnaniem, gdyby nie bylo bandyckiego rozboju i wstretne t2 nie dostawalo do wspolki z netia i reszta laczy tp ponizej kosztow, czy wtedy bylo by abonentom lepiej? czy tp wysilila by sie na budowe ngn, czy tez bankowiec witucki raczej kombinowal jak wytransferowac zyski do francji? nie przypominam sobie, aby za czasow grabosia, tp inwestowala w siec jakos specjalnie wiecej niz teraz(a przeciez wtedy nie musiala udostepniac infrastruktury).

  • 0

    41. ~ukenamuniu  2007-10-30 23:50:15  host: nat-go2.aster.pl

    heldbaum(j?): nie guglowałem. Tak jest w upoważnieniach do przeprowadzenia u dobromira KONTROLI tego czy tamtego.

  • 0

    42. ~heldbaum  2007-11-01 10:33:50  host: apn-77-113-66-127.gprs.plus.pl

    uzywasz pojecia kontrola i nadzor zamiennie, chodz to nie to samo. ale ale, nie dyskutujemy tu o niuansach prawa administracyjnego tylko o wstretnym dobromirze, ktory z nieznanych przyczyn chce zmienic opa niosacego kaganek postepu w bankruta. chlopie, zapisz sie do lid, wygraj wybory i przywroc grabosia, a wtedy pewnikiem w 3 lata uke zrobi polandie nawet nie druga korea tylko trzecia japonia. bedzie pieknie niczym dawniej-pelna symbioza wielkiej czworki i 9 pln za pol sekundy w piku. pleja sie wygna, tak jak reszte pasozytow. poza tym, uwazam ze tp nalezy podzielic.

  • 0

    43. ~Chrome  2007-11-02 01:41:03  host: bqu38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli ktoś stwierdza że w TP się nie inwestowało w rozwój sieci to jest po prostu w błędzie - na samo wyposażenie central pod adsl/adsl2+ i rozbudowanie infrastruktury terenowej poszła naprawdę gruba kasa... i o przeciążeniach/problemach z transferem mało kto słyszał - odkąd inni wleźli na łącza TP nagle wszystko zaczęło się sypać - wtedy był trzymany zapas około +30 % przepustowości - teraz ogólnie na terenie kraju jak jest jakieś 10 % to można rzec, iż jest dobrze ;p

  • 0

    44. ~Chrome  2007-11-02 01:47:05  host: bqu38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i odnośnie dzielenia pisałem już raz i powtórzę się ponownie chcesz pan dzielić dobra dziel pan ale dziel pan swoje nie czyjeś - jak Państwo (notabene reprezentowane przez UKE) chce coś dzielić to może najpierw niech sobie tą firmę odkupi i będąc jej właścicielem niech sobie z nią robi o chce...

  • 0

    45. ~Chrome  2007-11-02 01:51:36  host: bqu38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PS i odnośnie dzielenia raz jeszcze teraz to dopiero byłby burdel przy dzieleniu bo z TP zrobiło się kilkanaście firm do tego większość kadry jest zatrudniona jako outsourcing - kolejne kilkanaście firm - jak UKE miało problem z "banalną" kalkulacją kosztów to wątpię aby tym bardziej rzeczowo i sensownie mogło podejść do podziału tak dużego przedsiębiorstwa... dobra pozdrawiam i idę spać :P

  • 0

    46. ~idea  2007-11-02 20:05:10  host: acfz209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    towarzysz schenfeld raczy bredzić pod dyktando swego wodza i skutki widać UKE to najbardziej skuteczna i przeżroczysta instytucja ostatnich lat chroniąca podstawowe interesy klienntów komunikatorów a nie korporacji(to ta firma doprowadziła do radykalnych obniżek cen połaczen głosowych i sieciowych i dobrała się skutecznie i dobiera się do szalejącego monopolu w tej dziedzinie.Gdyby Pani Ania pojawiła sie rok wcześniej nie doszloby do zniszczenia IDEI za haracz w kwocie ponad 90mln zl rocznie przez dziesięć lat na rzecz obcego telekomu

  • 0

    47. ~Chromik_TP  2007-11-02 22:13:15  host: 212.160.172.70

    Niemniej UKE napiera na innych że stosują jakieś nieczyste zagrania a robi dokładnie te same manewry naginając prawo ile się da ... Na moje oko moralność Kalego :D Ale ja towarzysz z TP oczywiście zawsze rozsiewam 2000% propagandy ;] Powiem tak są rzeczy w TP dobre i złe tak naprawdę rozumieją to tylko ci którzy w TP przez dłuższy czas pracowali - jeżeli ktoś wypowiada się bazując tylko na relacji z jednej strony to ma bardzo spłycone pojęcie o całokształcie - dlatego najczęściej osoby z TP krytykują dość dokładnie sporą ilość decyzji/argumentów UKE i nie jest to z jakieś złośliwośći czy niegodziwości a wynika po prostu z doświadczenia i obeznania sprawy (ok czasem nieco fanatyzmu się doczepi ale to się wszędzie zdarza) :F dla uzasadnienia - ja pracuję już w outosurcingu TP przeszło 2,5 roku (czy mało czy dużo nie wiem nie mi to oceniać) znam sposób działania firmy , strukturę , procedury, technikalia , sam jako klient Tp korzystam z neo i telefonu , nie raz sam dzowniłem na 9393 czy inną infolinię bo coś trzeba było załatwić czyli też stałem po 2 stronie "barykady", moja siostra pracuje W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji co prawda jako sekretarka ale dużo papierów, i opinii tamtędy się przewija, często odwiedzam strony związane z UKE, TP, KRRIT'em , czytuję portale tematyczne - myślę iż takie obeznanie daje jakieś podstawy do wypowiania się na owe tematy.

  • 0

    48.  2007-11-02 22:57:00

    Chrome_TP: ja mam dobrego znajomego, dość wysoko w strukturach TP, kilkanaście lat w firmie. Podczas wspólnych rozmów doszliśmy do wniosku, że choć UKE daje straszne baty TP, niekiedy za mocno, to jednak w działaniach Urzędu da się zauważyć jeden cel - chęć zmuszenia TP do PROFESJONALNEGO, PEŁNEGO i Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA przyjrzenia się swojej strukturze i efektywności, co powinno być podstawą do W KOŃCU rozsądnej modernizacji i restrukturyzacji firmy.

  • 0

    49. ~idea  2007-11-02 23:44:33  host: acgo129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    brawo Witek T 3lata temu wudziałem trzech facetów w kombinezonach tpsy do wymiany urwanej słuchawki w budce-terz jest jeden,-to też profesjonalizm

  • 0

    50. ~Chrome_TP  2007-11-05 15:13:46  host: 212.160.172.70

    Witek wybacz ale przyuważyłem drobną nie ścisłość - to w końcu UKE jest od regulacji rynku i utrzymywania konkurencyjności czy od regulowania struktury/efektywności firm telekomunikacyjnych ? :>

Dodaj swoją opinię