Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szef T-Mobile USA o 24-miesięcznych umowach: "Przestańcie w końcu pieprzyć"

Szef T-Mobile USA o 24-miesięcznych umowach: "Przestańcie w końcu pieprzyć"

LuiN 27 Marca 2013 12:15

13 0

Przestańce pieprzyć - podsumowuje szef T-Mobile USA tradycyjny model subsydiowania telefonów realizowany przez sieci Verizon, AT&T i Sprint. Operatorzy są bardzo mili dla was... raz na 23 miesiące - dodaje John Legere.

Podczas wczorajszego wystąpienia w Nowym Jorku, John Legere, szef T-Mobile USA nie przebierał w słowach krytyki wycelowanej w oferty konkurencyjnych operatorów. 24-miesięczne umowy z subsydiowanymi smartfonami są zdaniem Legere'a pozbawione sensu:

To największa kupa gówna, o jakiej w życiu słyszałem. Czy macie pojęcie jak dużo płacicie? Klineci kochają smartfony, każdy nienawidzi umów.

Szef T-Mobile USA określa obecny model smartfonowym piekłem i jednocześnie przekonuje, że jeśli przyjdzie się do T-Mobile, to będzie to już ostatnia umowa, którą klient będzie musiał podpisać. Demonstrując pewność co do nowej oferty LTE, Legere powiedział: Jeśli nawalimy w tym miesiącu, zrezygnujcie z nas. Idźcie gdzieś indziej.




Jaką alternatywę ma do zaoferowania T-Mobile USA? Umowy na czas nieokreślony, z możliwością dokupienia kolejnych numerów do danego kontraktu za 10 dolarów miesięcznie (maksymalnie 5 linii). Wszystkie plany mają nielimitowane wiadomości i połączenia do krajowych sieci oraz paczkę danych (abonamenty od 50 dolarów), a w taryfie za 70 dolarów dochodzi nielimitowana łączność z Internetem. Do tego klient może, ale nie musi wybrać sobie telefon lub tablet, który spłaca na raty (przez 24 mies.). Tym samym oferta usługowa została zupełnie oddzielona od zakupu sprzętu i klient rzeczywiście w każdej chwili może zrezygnować z usług sieci.

Jak oceniasz model sprzedaży smartfonów w T-Mobile USA?

Bardzo atrakcyjny
52.60%
Atrakcyjny
27.53%
Nie wyróżnia się
4.38%
Mało atrakcyjny
3.29%
Bardzo mało atrakcyjny
7.26%
Nie mam zdania
4.93%

Wszystkich głosujących: 730




Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: john legere | t-mobile

w sumie: 48
  • 1

    35. ~kosma  2013-03-27 15:18:06  host: 178-37-190-110.adsl.inetia.pl

    Magia fona za 1 zł w Polsce jeszcze długo podziała. Niestety ludzie nie potrafią liczyć w chwili gdy operator zaoferuje jedyną świetną okazję. Czasem 0,5 roku przed końcem umowy. Mózg wyłączony Ameryka w Polsce. Myślenie wielu jednak boli.

  • 0

    36. ~6020  2013-03-27 15:56:52  host: iac174.internetdsl.tpnet.pl

    @seba12a teraz to pojechałeś po bandzie. 17300 minut, może to jest sporo, ale nie przesadzaj że jest to ilość nie do wydzwonienia. U mnie normą jest 1200minut/miesięcznie. Czasami zdarza się 1500 minut/miesięcznie na same rozmowy. Punkt siedzenia zależy od punktu widzenia. Abonamnt nie jest zły, gdy dużo się rozmawia. Poza tym jest wygodny, nie musisz ciągle doładowywać szukać kiosku z doładowaniem lub szukać sieci żeby zrobić zasilenie przez neta. Nie martwisz się że Ci braknie minut poczas ważnej rozmowy.

  • 1

    37.  2013-03-27 16:13:38

    @34 Twój znajomy może jeszcze potrzebuje no limitu, bo dużo dzwoni. Mój znajomy w Plusie podpisał cyrograf na mixa 42 miesiące na doładowania za 80 zł i Sony P za ~250 zł, a na allegro chodził wtedy po 950 zł. Chłopak się nie znał, namówili go, a teraz płaci miesięcznie 80 zł za te złotówki z których wychodzi garstka minut. Trzeba wszystko liczyć, coraz bardziej opłaca się brać oddzielnie telefon i siedzieć w prepaidzie albo w umowach bez telefonu, które są krótsze.

  • 0

    39. ~  2013-03-27 17:56:43  host: v01-13.opera-mini.net

    zmieńcie tego szefa T na kogoś z normalnym fejsem.

  • 0

    40. ~activex  2013-03-27 18:02:55  host: cay135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    s3 z miejsca można dokupić nówkę za 1600

  • 0

    41. ~tchrt  2013-03-27 19:00:21  host: 85-222-92-12.home.aster.pl

    @25 Gościu 5-10% rynku to się latami zdobywa - por Play, a rynek już marżowo wyżyłowany więc i pola do ruchu tyle nie ma. Więc "takie cuda to tylko w erze" i nie w najbliższej dekadzie

  • 0

    43.  2013-03-27 19:37:27

    dodajcie tylko do tego, ze w wspanialym usa sciagniecie sim-locka bez zgody opa to przestepstwo - wiec nawet jesli ktos stiwerdzi - ok - odchodze z T gdzie indziej - to raczej watpie, ze w kazdej sytuacji uwolnia telefon bez problemow..pewnie tez bedzie to odpowiednio obwarowane (jeszcze z 2 lata temu, trzeba bylo na pre-paidzie spedzic jakis czas zanim op udostepnial za free kod odblokowujacy, wiec mysle, ze w abo będzie to tez umiejetnie wykorzystywane). Takze marketingowo brzmi PIEKNIE - weryfikacje zostawiam rzeczywistosci

  • 0

    44. ~W4Ready  2013-03-27 20:10:10  host: 89-70-100-4.dynamic.chello.pl

    @42: Czy tak samo łatwe (formalnie) jest uzyskanie kredytu ratalnego w sklepie na zakup telefonu, co podpisanie umowy telekomunikacyjnej z zakupem urządzenia? Po drugie mało umów bezterminalowych jest (przynajmniej w polskich ofertach) na czas nieokreślony. Zwykle trzeba się zgodzić na min. roczne zobowiązanie lub wyższy abonament.

  • 2

    45. ~  2013-03-27 20:28:06  host: v42-07.opera-mini.net

    nie por?wnujcie USA z Polską,tam rz?dzâ korporacje,Ameryka wcale nie jest tak idealna jak sié wam może wydawaç.

  • 0

    46.  2013-03-27 20:34:28

    Dlatego kupiłem telefon w sklepie internetowym, a karte w Żabce :P Tylko karta, nie będe podpisywac umów. Kiedys dostałem w prezencie od rodziny telefon w mixie, ale jak bysmy wtedy wiedzieli co i jak to nigdy by do tego nie doszło.... ale cóż człwiek uczy sie na błedach, dlatego uczulam was jak macie kogoś z rodziny, czy znajomych, co rozmawiaja mało lub srednio propagujcie telefony na kartę. Moim zdaniem nawet jak sie rozmawia duzo to lepsza karta bo ceny minuty spadają, abonament tylko zamraża cene minuty na 1 rok lub 2 lata... Co do omów w salonie to chyba trzeba pokazac zaswiadczenie o zarobkach pewnie w sklepie przy ratach to samo.

  • 1

    47. ~  2013-03-27 20:40:41  host: v42-07.opera-mini.net

    kak w Polszy by?oby przestépstwo unlocking telephone to dużo ludzi kupowa?oby only sim a tephone na free rynku za cash albo raty.

  • 1

    49.  2013-03-27 21:06:47

    Te międzyoperatorskie przepychanki utwierdzają mnie w przekonaniu, że decyzja o niewiązaniu się jakąkolwiek umową z operatorami telko, była jedną z lepszych podjętych w moim życiu. Nie muszę się martwić niespodziankami na rachunkach, jakimś wypowiadaniem umów z odpowiednim wyprzedzeniem, itp, itd. Gdybym miał taką możliwość, to korzystałbym z płatności prepaid wszędzie, gdzie tylko się da. Czy to prąd, czy woda, gaz -żadnych umów!

  • 0

    50.  2013-03-27 21:23:13

    jest też telewizja na kartę :P chyba kupuje sie dekoder za 300zł a potem doladowania kiedy sie chce, wiecej nie wiem. Wolę sie martwic czy nie zapomne o doladowniu niz o to czy jak kto mi ukradnie telefon z abo to nie wydzwoni ilus tysiecy, lub tego ze ci kretacze operatorzy-zlodzieje cos pokombinują. Co do karty to Plus mi ukradł 15zł wiec chyba ide do virgin :P czekam tylko na zerowanie skarbonki a nie jakieś 2 lata :D Ile sie człwiek naczyta ludzi z abonamentem "Jeszcze 2 lata i ide od nich" hahaha

  • 0

    52.  2013-03-28 01:24:05

    To do tej pory tego *** oni nie sprzedawali? Ciekawy gość... A propos nielimitowanych umów - to nic nowego (od miesiąca około) na naszym rynku ;-) W Plusie jest taka oferta w abonamencie dla indywidualnych. Niestety minutowa i internetowa na razie, ale sądzę się rozwinie. I powtórzę - telefony się kupuje w sklepie a u operatora usługi ;-)

  • 0

    53. ~  2013-03-28 07:53:43  host: v57-06.opera-mini.net

    @52, no chyba, ze jest dobra promocja i calosciowo kontrakt wychodzi dobrze. Kupilem tak defy w abo z bonusami na 24 miesiace i wyszla mi minuta okolo 2-3 groszy. Oczywiscie wydzwaniam 100% limitu minut. Potem sie posilkuje prepeidem. Wiec nie zawsze abo+fon to zle polaczenie. Trzeba myslec i liczyc i myslec i jeszcze raz liczyc, a wtedy nie ma buby i jeczenia.

  • 0

    54. ~Lord  2013-03-28 08:43:33  host: ddz230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki osoba które biorą za 1zł telefon ja potem moge kupic taniej na allegro "Za gotowkę" :)) W takiej Anglii taniej sprzeda operator w wersji na karte... U nas taniej wychodzi z tego ze lud bierze za 1zl i sprzedaje...

  • 0

    55. ~Jacek  2013-03-28 09:36:19  host: 83-144-83-2.static.chello.pl

    wypowiedź pana prezesa t mobile dowodzi, że w każdej religii "świętsi od papieża" są neofici...

  • 0

    56. ~  2013-03-28 12:07:46  host: myy157.internetdsl.tpnet.pl

    @36 przelicz sobie dokładnie ile to jest 17300 minut a potem pisz czy można tyle w jednym okresie rozliczeniowym (30 dni) wydzwonić. Mogę się z tobą założyć, że nie jesteś wstanie wykorzystać takiej liczby minut w okresie rozliczeniowym (okres 30 dni w każdej sieci abonament jest liczony co 30 dni) a nawet jeśli uda ci się wydzwonić wszystkie minuty to na 1000000000% nie będziesz w stanie wykorzystać więcej.

  • 0

    57. ~ad 36.  2013-03-28 17:52:38  host: 178.183.147.1.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Co za farmazony kolego/kolezanko opowiadasz. od 7 lat mam Pre-paida. jeszcze nigdy nie musiałem szukać kiosku, nigdy nie miałem dylematu - czy wystarczy mi pieniędzy na koncie by zadzwonić. Telefon doladowuje raz lub 2 razy do roku. Cały czas conajmniej mam pare stówek na koncie. Prepaid to sposób rozliczenia się z operatorem - opłata przed dzwonieniem a nie po. Nie mam za to stresu ze ktoś wydzwoni mi z telefonu 6000 do Australii i będe miał debet do zapłacenia.

  • 0

    58. ~  2013-03-29 00:34:59  host: ip-37-209-151-51.free.aero2.net.pl

    To normalne, że szefowie GSM z USA mówią językiem rynsztoka oraz porównują jeden duży kraj złodziei, morderców i ignorantów, istniejący od 200 lat... do mającej wielowiekową tradycję Europy złożonej dziś z kilkudziesięciu państw?

Dodaj swoją opinię