Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szef Nokii na prezydenta?

Szef Nokii na prezydenta?

WitekT 23 Marca 2005 16:50

0 0

Poseł Parlamentu Europejskiego Hannu Takkula w wywiadzie udzielonym fińskiej gazecie Ilkka stwierdził, że idealnym kandydatem na urząd prezydenta Finlandii jest Jorma Ollila – szef firmy Nokia.

Wybory prezydenckie odbędą się w Finlandii w przyszłym roku. Jak twierdzi Takkula, Ollila może liczyć na nie mniejsze poparcie fińskiej centroprawicy, niż przymierzany na stanowisko prezydenta obecny premier Finlandii, Matti Vanhanen. Sam Ollila nie komentuje tych informacji, wiadomo jednak, że jego kontrakt z Nokią kończy się w przyszłym roku. Jeśli Ollila ma jakiekolwiek polityczne ambicje, to pojawia się idealna okazja do ich zaspokojenia.
54-letni Jorma Ollila to symbol nowoczesnej Skandynawii. Dyrektor Nokii skończył politologię, ekonomię i studia techniczne, a ze swoim obecnym pracodawcą związał się w 1986 r. W 1990 r. awansował na szefa działu telefonii komórkowej, a od 1992 r. kieruje całym koncernem. To jemu w dużym stopniu przypisuje się niebywały sukces, jaki w ciągu ostatniej dekady odniosła Nokia. Na początku lat 90-tych koncern - podobnie jak cała fińska gospodarka - znajdował się w głębokiej recesji i spekulowano nawet o jego przejęciu przez szwedzkiego Ericssona. Ollila zrestrukturyzował firmę - zrezygnował z deficytowych działów i postawił na branżę telekomunikacyjną.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet