Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szef FT o przyszłości TP

Szef FT o przyszłości TP

WitekT 5 Września 2005 08:51

0 0

France Telecom, który obecnie posiada 47,5% akcji Telekomunikacji Polskiej, nie rezygnuje z kupna 3,87% akcji polskiej spółki od Skarbu Państwa.

Do rozmów na ten temat chce jednak powrócić po wyborach - wynika z wypowiedzi szefa FT Didiera Lombarda.

W lipcu minister Skarbu Państwa Jacek Socha poinformował, że rozmowy z FT o sprzedaży 3,87% akcji TP zakończyły się niepowodzeniem. Jednocześnie zadeklarował, że resort jest gotowy podjąć negocjacje, ale pod warunkiem otrzymania satysfakcjonującej oferty.

Pod koniec maja Socha mówił, że za pakiet 3,87% akcji TP SA MSP chce otrzymać ponad 1 mld zł. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Wygląda na to, że polski rząd uznał naszą ofertę za niewystarczająco atrakcyjną. Powrócimy do rozmów po wyborach. Nie rezygnujemy - powiedział prezes FT dla Gazety Wyborczej.

Lombard poinformował też GW, że widzi możliwość zagranicznej ekspansji polskiej spółki. Myślimy globalnie, ale działamy lokalnie. Nie będę miał nic przeciw temu, gdyby prezes TP Marek Józefiak zainwestował w któryś z telekomów w sąsiednich krajach. Jeśli TP SA przedstawi nam takie projekty, spojrzymy na nie przychylnym okiem - powiedział.

Prezes FT pytany z kolei przez Rzeczpospolitą o termin kupna przez TP 34% udziałów w PTK Centertel i wartość tej transakcji, powiedział: Centertel jest dla nas bardzo ważną spółką, a na resztę pytania nie odpowiem. Jest to pytanie, na które odpowiedź zależy od decyzji rady nadzorczej i zarządu TP.

Sieć komórkowa Idea, której operatorem jest Centertel, zmieni nazwę na Orange. Szef FT poinformował, że nie wchodzi w grę zmniejszenie opłaty licencyjnej za używanie tej marki. Opłata ma stanowić 1,6% obrotów rocznych Centertela.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet