Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły testów HSPA+ Cyfrowego Polsatu

Szczegóły testów HSPA+ Cyfrowego Polsatu

WitekT 30 Listopada 2009 19:26

0 0

Do końca roku w zasięgu sieci HSPA+ 850 MHz Sferii i 900 MHz Aero2 znajdzie się 40% klientów Cyfrowego Polsatu (których ten ma 3 mln), a ogółem 20 mln Polaków. CP rozpoczyna właśnie konsumenckie testy usługi.

Wcześniej o mapce zasięgu i testach konsumenckich pisaliśmy w tej wiadomości. Udział w testach ma wziąć kilka tysięcy osób z całego kraju.

W komercyjnej ofercie, która powinna pojawić się w I kwartale przyszłego roku, powinny być dostępne modemy WiFi, co pozwoli korzystać z Internetu kilku urządzeniom w domu naraz. W czasie testów dostępne będą tylko dwa modemu USB Sierra Wireless - jeden dla częstotliwości 850 MHz, drugi dla 900 MHz. W I kwartale powinien pojawić się model dualny.

Nie przewiduje się oferty prepaid dla dostępu do Internetu, dostępna ma być tylko oferta abonamentowa. CP chce mocno postawić na integrację usług (czyli satelitarnej telewizji cyfrowej, telefonu komórkowego i Internetu) w ramach jednej opłaty abonamentowej - taka "paczka" powinna pojawić się w II kwartale.




W IV kwartale 2010 roku w ofercie CP ma pojawić się telefonia stacjonarna - VoIP w oparciu o sieci Aero2 i Sferii.

CP nie podpisał jeszcze żadnej umowy ze Sferią i Aero2, ale zdaniem prezesa CP Dominika Libickiego, umowa na pewno zostanie podpisana do momentu startu z komercyjną ofertą, rozmowy są zaawansowane. CP zastanawia się jeszcze nad finansowym modelem współpracy.

Projekt ma być rentowny w średnim terminie, czyli od 3 do 5 lat - powiedział Libicki.

CP uczestniczy w pilotażu DVB-H prowadzonym przez Info-TV-FM, aby zobaczyć, czy klienci są chętni oglądać telewizję na ekranie swojej komórki, za dodatkową opłatą. Libicki powiedział, że kierowana przez niego firma wejdzie w ten projekt tylko wtedy, kiedy nie będzie to się wiązało z nakładami inwestycyjnymi ani ryzykiem biznesowym.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~z  2009-11-30 22:15:14  host: 81-219-207-86.adsl.inetia.pl

    Usługa pakietowa, nie oznacza, że nie będzie wariantu samego internetu w wersji abonamentowej. Tyle, że będzie 'droższy'. No, no Witek, jeżeli faktycznie takie pingi to lekki szok... Napisz coś więcej, piszesz z bunkra jakiegoś, czy za ścianą masz nadajnik? Może jakiś post bez logowania - jaka to jest domena? IP dynamiczne? eh, tyle pytań, jeszce będzie czasje zadawać ;-)

  • 0

    26. ~wans  2009-11-30 22:29:21  host: user-89-108-246-233.mobile.playmobile.pl

    o, super że pojawią się dualne modemy, tego mi brakowało na pierwszy rzut oka w tej ofercie. Teraz tylko czekać na ostateczną ofertę. Byle tylko była możliwość wzięcia samego internetu. Za wszelkie 3 czy 4w1 od razu dziękuję.

  • 0

    27.  2009-11-30 22:51:04

    Ponoć na dniach Plus ma dać ciekawy net w pre-paidzie! Witek coś wiesz?

  • 0

    28.  2009-11-30 22:54:50

    specjalnie wysłałem formularz z ip iPlusa, by się nakręcili na testera używającego mobilnego neta ;o) tych z *.tpnet.pl/*.inetia.pl chyba z automatu odrzucają ;o)

  • 0

    29. ~Broken  2009-11-30 23:36:54  host: 88.220.176.78

    Co ty oszaleli? 80Mbit to może mieć co najwyżej radiolinia p2p a nie stacja bazowa ;) Druga sprawa Panowie z GSMu dobrze kalkulują i jeśli nadajnik nie wykrzesa więcej niż 20mbit to mu radiolinia 25MBIT wystarczy. Nie ma sie co podniecać.

  • 0

    30. ~  2009-12-01 02:42:18  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ciekawe Sferia wykorzysta UMTS850 MHz do własnej oferty dostępu do internetu. Może planują coś na kartę bo obecnie taką ofertę na CDMA mają.

  • 0

    31. ~  2009-12-01 09:22:18  host: 212.2.99.200

    @kubik: gdzie ten formularz?

  • 0

    32. ~mati  2009-12-01 09:28:43  host: apn-77-112-85-81.dynamic.gprs.plus.pl

    juz chyba nie ma

  • 0

    33. ~p  2009-12-01 09:59:00  host: public19540.cdma.centertel.pl

    Jeśli sam internet będzie kosztował 50 zł za miech to będzie dobra oferta, dla tych co będą w zasięgu. A kiedy w zasięgu znajdzie się np.90% ludności? Wtedy może i ja też będe. Orange CDMA ma dziś rocznice, i odrazu byłem w zasięgu.

  • 0

    34. ~J  2009-12-01 11:34:11  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/formularz-zgloszeniowy.cp

  • 0

    35. ~yapa3  2009-12-01 13:05:18  host: in169.internetdsl.tpnet.pl

    Link już nieaktualny :(

  • 0

    36. ~lewar22  2009-12-01 16:56:34  host: aduc29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    formularz działa, właśnie wysłałem zgłoszenie

  • 0

    37. ~sympatyczny  2009-12-02 00:14:49  host: chello089079048202.chello.pl

    @26: wierze ze w komercyjnej beda tylko dualne. testerom dali niedualne zeby bylo wiadomo gdy cos nie trybi ktore pasmo nawala...

  • 0

    38. ~  2009-12-11 12:16:46  host: v10-10.opera-mini.net

    wiadomo jaka bedzie cena? Ja rozwiazalem umowe z neostrada w tym miesiacu. Kiedy dokladnie ma byc dostepny ten internet?

  • 0

    39.  2009-12-29 19:30:53

    Internet od polsatu startuje w lutym 2010, a patrząc na zasięg ich usługi (mapa na ich stronie internetowej) to wygląda bardzo interesująco. Nie tylko duże miasta ale kilkadziesiąt innych miejscowości.

  • 0

    40. ~stavros  2010-01-07 15:35:17  host: gcm181.internetdsl.tpnet.pl

    Południowo-zachodnia RP szczególnie tereny przy granicy z Niemcami i Czechami a zwłaszcza takie małe miejscowości jak moja czyli Pieńsk czekają z utęsknieniem na takie rozwiązanie. Tutaj albo masz kabel i Neo wiadomo co albo wolną radiówkę od jedynego dostawcy. Kicha totalna innym słowem - zero wyboru. O oferowanych prędkościach nie wspomnę bo się plemiona afrykańskie zaszyte w dzikim buszu uśmieją :)

  • 0

    41. ~  2010-01-11 00:28:50  host: 94.254.142.109

    A ja się boję że będzie podobnie jak z CDMA chwalili się że dotrą do małych wsi, a tym czasem u mnie 18 km od Lublina na Pd chadza tylko EDGE . Wszyscy zaczynają od miast z czasem impet się rozmywa i białe plamy nadal zostają bo TPSA też nie chce ciągnąć kabli.

  • 0

    42. ~Jarek  2010-01-12 17:22:40  host: 94.254.148.82

    Ja tez myślałem o internecie z cyfrowego polsatu ale i tak nie jestem w zasięgu mam nadzieje ze to tylko na razie teraz korzystam z play online na karet i za 50zł mam 4GB na 56 dni nie ściągam filmów i do przeglądania stron i od czasu do czasu grania w zupełności wystarczy. Mam nadzieje ze jak internet z polsatu zacznie być konkurencyjny to ceny spadną bo mimo wszystko to ja wole kabel ,a ja mam pytanie niech ktoś napisze jaki jest ping na tym internecie z polsatu bo nie wiem. Moje ulubione słowa to wolny rynek , konkurencja, konkurencja i jeszcze raz konkurencja. Też chciałem być testerem ale jak spojrzałem na zasiąg to mi szczena opadła.

  • 0

    43. ~widmo82@o2.pl  2010-01-26 11:13:41  host: 093105150209.radom.vectranet.pl

    witam, jestem testerem od miesiaca, szukam innych testerow do wymiany opinii, czy u was tez skacze wam tak transfer? W radomiu, granica miasta, blisko lasu czasem mam nawet 8Mb/s a czasem ledwo sie pokazuja google ;/

  • 0

    44. ~  2010-08-27 08:38:29  host: ip-93-154-129-166.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    ja mam neta z polsatu,na poczatku problemy z zasiegiem były, ale teraz dziala super.mimo ze mam tylko 3g.,to jest superowy.

Dodaj swoją opinię