Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły połączenia polskiego GTS i Energisu

Szczegóły połączenia polskiego GTS i Energisu

WitekT 27 Lipca 2005 16:29

0 0

Ponad 60 mln euro zapłaci GTS, kontrolowany przez rosyjski Menatep, za 97,5% udziałów spółki Energis Polska. Wstępna umowa sprzedaży operatora została podpisana w piątek.

Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Po fuzji firma ma działać pod nazwą GTS Energis. Jej szefem zostanie Jarosław Mikos (obecny szef Energisa) lub Tomasz Galas (wiceprezes GTS Polska). Nie ma jeszcze decyzji, gdzie będzie znajdować się siedziba. Firmy, które dziś mają łącznie około 400 pracowników, planują 25% redukcję zatrudnienia. Oszczędności poszukają także w kosztach dzierżawy sieci szkieletowej i jej obsługi oraz zakupach sprzętu i usług. Przedstawiciele obu firm przekonują, że dzięki fuzji wzrosną też marże na usługach.
Przychody połączonego telekomu wyniosą w tym roku ponad 420 mln zł. Uczyni go to jednym z największych operatorów alternatywnych. Firma chce organicznie zwiększać sprzedaż o 15-20% rocznie. Przejęcie Energisa to pierwszy krok GTS ku konsolidacji polskiego rynku. Operator deklaruje zainteresowanie Exatelem, operatorem kontrolowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Liczy, że spółka zostanie wystawiona na sprzedaż na początku 2006 r.

Wielkim przegranym w wyścigu do Energisa jest Netia. W przeszłości niepowodzeniem skończyły się jego próby przejęcia Telefonii Dialog oraz Tel-Energo i Telbanku (obie firmy połączyły się).

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~  2005-07-29 12:53:00  host: external.ciech.waw.pl

  "Przedstawiciele obu firm przekonują, że dzięki fuzji wzrosną też marże na usługach."

  Dla mnie mniodzio ;-)

 • 0

  2. ~misze  2005-08-12 20:52:58  host: abu246.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Na czyich plecach wozi się Energis ??? Jakich łączy używa- dzierżawi i od kogo ??? -- Czy ktoś o tym pamięta ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet