Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły nowej oferty Tele2

Szczegóły nowej oferty Tele2

WitekT 25 Sierpnia 2006 11:41

0 0

Udało nam się dotrzeć do cennika nowej oferty Tele2, którą firma wprowadzi dzięki podpisanej z Telekomunikacją Polską umowy dotyczącej WLR. Nowa oferta pokrywa się w dużej mierze z dotychczasową – z tą różnicą, że abonament płatny jest jednej firmie na jednej fakturze.

W nowej ofercie Tele2 dostępne będą 3 plany taryfowe, identyczne jak dotychczas – Darmowe Soboty, 60 minut oraz Dobre Wieczory i Weekendy.

Plan Darmowe Soboty zapewnia nielimitowane połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych w soboty, zaś 60 minut to godzina rozmów do wykorzystania w ciągu miesiąca do dowolnej sieci stacjonarnej. Oba wymagają podpisania umowy na 12 miesięcy i kosztują 42,70 zł brutto. Oba plany są więc tańsze o 7,30 zł od planu tp 60 minut za darmo, a kosztują tyle samo co wycofany półtora roku temu plan tp standardowy.

Plan Dobre Wieczory i Weekendy to 1000 minut na połączenia do dowolnych sieci stacjonarnej codziennie od 18 i w weekendy. Abonament kosztuje 70 zł brutto. Do tej pory połączenie planu Dobre Wieczory i Weekendy z planem tp standardowym kosztowało 77,70 zł, zaś z planem tp 60 minut za darmo – 85 zł, czyli dokładnie tyle samo co plan tp darmowe wieczory i weekendy. Ten ostatni zapewnia nielimitowane rozmowy w ramach sieci TP codziennie od 20 i w weekendy.




Połączenia poza minutami wliczonymi w abonament są bardzo podobne, jak były do tej pory w planach "dodawanych" do abonamentu TP – czyli średnio o grosz tańsze. Więcej szczegółów o dotychczasowej ofercie Tele2 można znaleźć w dziale Taryfy.

Wadą dla abonentów Tele2 korzystających z usług firmy dzięki WLR jest to, że nie będą mogli, przynajmniej na razie, skorzystać z neostrady tp - choć to być może się zmieni, kiedy TP zmodyfikuje regulamin usługi. Będzie można wziąć za to szerokopasmowy dostęp do Internetu w Tele2 w momencie, kiedy firma zaoferuje tą usługę dzięki bitstream access, co właśnie negocjucje z TP.

Oficjalnie Tele2 zaprezentuje nową ofertę 31. sierpnia na specjalnie zwołanej konferencji, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Więcej o WLR i bitstream access pisaliśmy w Słowniczku działań UKE – część I.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~  2006-08-25 18:17:45  host: nat01.rtk.net.pl

    a ja mam pytanie z inej beczki - czytałem tutaj u Was na telepolis kiedyś iż &TP jest zobowiązana zrobić książke telefoniczną - gdzie dostępne bedą wszystkie numery telefoniczne zarówno stacjonarne jak i komórkowe - a tutaj okazuje się że chodzą ludzie z jakiejś prywatnej firmy - i zbierają dane (nr tel i inne do nowo wydawanej książki telefonicznej) oczywiście numeryy podałem i podpisałem że wyraząm zgodę na to by te numery pojawiły sie w książce telefonicznej.
    Sądziłem jednak, iż taka książka będzie za free wydawana - jak do tej pory - a tutaj dowiedziałem się, że taka książka będzie kosztowała ponad 18 zł...(??)
    Znaczyco - będą wydawane dwie książki telefoniczne - czy &TP zleciła zbieranie danych i wydawanie książki telefonicznej prywatnej firmie...?? Jeśli byłby to ten drugi przypadek - dlaczego taka książka telefoniczna będzie płatna...?? Przecież zawsze była za darmo rozdawana..??
    WitekT - jeśli macie jakieś info na ten temat - napiszcie - pozdrawiam

  • 0

    30. ~Marioos  2006-08-25 18:28:04  host: abzd109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1000minut codziennie, czy 1000 minut miesięcznie?

  • 0

    31. ~Shade  2006-08-25 21:51:12  host: bwr66.internetdsl.tpnet.pl

    *Marioos: Miesiecznie - gdyby bylo 1000 minut dziennie to by wychodzilo ponad 16h.

  • 0

    32. ~yyyyy  2006-08-25 22:50:11  host: nat01.rtk.net.pl

    do Shade: 16 godz rozmów i to tylko wieczorkami i w weekendy na polskie tel stacj za 70zł netto to sporo..
    z sumie w tel internetowej mozna mieć przez 3 miesiące około 20-25 godz rozmów o kazdej porze na tel stacj polskie i zagraniczne za około 40zł (płacone raz na 3 miesiące) a wiec... - oferta tele2 marniutko tu wygląda...

  • 0

    33.  2006-08-26 08:08:59

    ~yyyyy: ktory VoIP tak ma ?

  • 0

    34. ~dragonite  2006-08-26 09:56:31  host: bvu230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plan Dobre Wieczory i Weekendy to lipa i nie umywa się do planu TP S.A. darmowe wieczory i weekendy. Co to jest te 1000 min które daje Tele2 ? Policzmy. Mamy przeciętnie 30 dni w miesiącu, przyjmijmy, że co dziennie rozmawiamy 1 godzinne. To te 1000 min skończy sie nam po ok. 17 dniach. A w TP S.A. można rozmawiać do upadłego od 20 do 8 rano i w weekendy przez 24 godzin. Więc rachunek jest prosty w tym wypadku tylko TP s.A.

  • 0

    35. ~  2006-08-26 09:56:33  host: nat01.rtk.net.pl

    do bildos: na różnych zasadach (= opłata około 5 - 10 euro) telefonie typu back to call dają na 3 miesiące 5 godzin w tygodniu rozmów *(np sparvoip czy webCalDirect). W sytuacji kiedy się więcej wydzwonii niż 5 godzin tygodniowo oplata za połączenie z nr stacjonarnym wynosi 1 cent.
    Także, dlatego pisałem, że miesięcznie wychodzi na to około 20-25 godzin miesięcznie.
    Jak bym więcej dzwonił na numery stacj i był poza granicami Polski (bo przelewy na zagraniczne konta plus przewalutowanie pewnie kosztuje trochę...) Dlatego puki co nie korzystam.
    Ale - jak mówie- byłbym zagranicą i miałbym dostep do stałego interentu pewnie bym zaczął.
    Puki co wole polskich operatorów voip. Którzy dają nr za free. wystarczy np kupić kartę za 5zł i nie mieć limitowania ważności konta. Innymi słowy - o takim czymś jak ból głowy po przyjściu rachunku telefonicznego dawno już zapomniałem:)
    telefonia jednak z serii back to call - jest dobra też dla tych którzy mają wolne łacza internetowe - internet im jest potrzebny tylko do tego by nawiązać połaczenie. Tam tylko podają swój nr stacj (w moim przypadku testowałem na soim nr voip) i drugi nr tel stacj na który chcesz zadzwonić.
    Chociaż miało by się łacze nie wiem jak wolne (np 32kb/s) jakość rozmów jest dobra - ponieważ z serwerów danej telefonii a nie z Twojego łacza internetowego (jeśli posiadasz tel stacj - jeśli zaś nr jest z voipa - to siła rzeczy zależy...)
    Zawsze można za friko wyprubować - jeśli jakość rozmów sie spodoba - wtedy można wpłacać na konto te 5-10-15 euro)
    pozdrawiam

  • 0

    36. ~G  2006-08-26 10:09:09  host: blt225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z TEGO CO MI WIADOMO TO NIECZEBA NICZEGO WYPOWIADAĆ WYSTARCZY PODPISAĆ PRESELEKCJĘ I TELE2 ZALATWI ZANAS WSZYSTKO TZN WYPOWIEDZENIE UMOWY I PODPISANIE NOWEJ Z TELE2.

  • 0

    37. ~  2006-08-26 10:14:40  host: blt225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Drogi dragonite proponuję zapoznać się lepiej z ofertą dwiw w tp, bo chyba dokladnie nieczytaleś że niestety ale nie do upadlego można dzwonic od 20 do 8 codziennie + cale weekendy i świeta lecz niestety także jest ograniczenie tylko że dużo wyższe i pozatym niemożna dzwonić do wszystkich. Pozdrawiam

  • 0

    38.  2006-08-26 11:48:26

    37. to chyba czytales jakis inna oferte, jestem bardzo ciekawy gdzie Ty znalazles jakies ograniczenie.

  • 0

    39.  2006-08-26 11:49:05

    "jakas" mialo byc...

  • 0

    40. ~adam98  2006-08-26 15:13:33  host: 212.106.25.88

    Robaas- darmowe rozmowy działają tylko na inne telefony tpsa. Dzwonisz np. do Netii albo Dialogu i płacisz ! W Tele2 możesz dzwonic do każdego.
    Poza tym przeczytaj to
    http://wiadomosci.onet.pl/
    1,15,11,9808815,29349307,1492057,0,forum.html

  • 0

    41. ~dr  2006-08-26 17:52:16  host: bvr102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37 mylisz się nigdzie nie ma ograniczenia w ilości i długości przeprowadzonych rozmów w ramach darmowych rozmów. Fakt, że tylko w sieci TP S.A. Nawet szukałem na stronie TP S.A. czy jest jakiś regulamin, ale nic takiego nie znalazłem.

  • 0

    42. ~yyyy  2006-08-26 18:23:36  host: nat01.rtk.net.pl

    nie wiem czy można tutaj promować konkurencje - ale na konkurencyjnym portalu podali info na ten sam temat (tele2) a jakie komentarze się pojawiać zaczęły.....?? polecam odwiedzić stronkę: http://www.gsmonline.pl/portal/news /news.jsp?&s0n_id=15251&t5idForeign= 15251&t5idComponent=1&mvcas=/components/ comment/insertCommentAction &mvcap=5 (4 spacje) i poczytać komentarze..

  • 0

    43.  2006-08-26 18:30:29

    yyyy: na takiej zasadzie, jak zrobiłeś to Ty, to "reklamować" można. ;) Tylko uwaga na przyszłość - albo skracaj linka na tinyurl.com czy 42.pl (to najlepiej), albo wsadzaj spacje w linka, bo się strona rozjeżdża (co ja teraz zrobiłem za Ciebie)... ;)

  • 0

    44. ~pete  2006-08-26 20:02:13  host: ip-195-117-221-1.big4.pl

    Ja mam abonament standardowy w TP za 42,70 i Dobry Wieczór i Weekend za 29 zł w Tele2. Z tego co widzę dla mnie Tele2 nie zaoferujen nic korzystniejszego.

  • 0

    45. ~rolland  2006-08-28 07:11:28  host: 92.85-237-189.tkchopin.pl

    Jak dla mnie to oferta dla zbadania czy klienci pojda na to? Jesli nie beda kolejne podchody: wiecej minut, jakas obnizka abo. ewentualnie. Przecie nikt na poczatek nie da najnizszej mozliwej stawki. Z czego maja pozniej obnizac by nie zejsc ponizej kosztow.

  • 0

    46. ~Greg  2006-08-28 09:51:19  host: 212.160.172.70

    Nie rozumiem dlaczego tak wiele osób jest zaskoczonych niewielką atrakcyjnością oferty Tele2. Działania UKE naprawdę są skierowane na redystrybucję przychodów TP do alternatywnych operatorów, aby wprowadzić większą konkurencję (raczej nie cenową). Przy najwyższym w Europie retail minus 49% na WRL, jeżeli ceny TP spadą, to operatorzy będą mieli mniejszą marżę, a więc UKE z pewnością nie dpouści do obniżki cen TP, gdyż TP wykosiłaby konkurencję. Dlatego też wydaje mi się, że nie będzie taniej. Ponadto ktoś poruszył sprawę jakości połączeń. Każy operator oferuję inna jakość. Nawet w przypadku preselekcji w momencie inicjowania połączenia użyta jest sieć TP od abonenta do punktu styku sieci z operatorem. Następnie połączenie jest kierowanie przez sieć np. Tele2 do kolejnego punktu styku sieci, aż w końcu trafia do abonenta docelowego (a więc abonenta innej sieci dostepowej niż Tele2). Z doświadczenia można powiedzieć, że jakość tych połączeń jest różna, gdyż niektórzy operatorzy oszukują i puszczają ruch przez VoIP, co oczywiście odbija się na jakości połączeń.

  • 0

    47. ~tomaszek  2006-08-28 15:51:59  host: aez102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przeczytajcie tenartykól w GW
    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3577297.html

  • 0

    48.  2006-08-29 11:37:54

    to samo jest z kurierami przywożącymi przesyłki do domu, niby niezgodne z prawem to a ile mój znajomy się nawykrzykiwał żeby odwrócić sprawę

Dodaj swoją opinię