Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły eurotaryfy roamingowej Ery

Szczegóły eurotaryfy roamingowej Ery

WitekT 5 Lipca 2007 14:09

0 0

Era, jako drugi operator po sieci Play, zaprezentuje nowe stawki roamingowe, które wynikają z tzw. eurotaryfy narzuconej rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 30. czerwca.

Rozporządzenie przewiduje maksymalne stawki na połączenia z krajów UE do Polski oraz na przychodzące odpowiednio na poziomie 2,26 zł oraz 1,10 zł.

Rozszerzeniem taryfy ze stawkami proponowanymi przez Parlament Europejski będzie nowy cennik strefowy Ery, w którym kraje zostaną podzielone na 4 strefy.

Strefa 1A - Unia Europejska - to stawki 2,20 zł na połączenie wychodzące i 1,10 zł na połączenie odebrane.

Strefa 1B - kraje europejskie spoza Unii - 4,90 zł za połączenia przychodzące i wychodzące.

Strefa 2 - reszta świata z wyłączeniem Rosji, Kazachstanu, Turkmenistanu i Kuby - 9,90 zł na połączenia przychodzące i wychodzące.

Strefa 3 - Rosja, Kazachstan, Turkmenistan i Kuba - 15,90 zł na połączenia przychodzące i wychodzące.

Cena za wysłanie wiadomości SMS to 1,49 zł. Podane ceny brutto (z VAT) obowiązują abonentów prywatnych i biznesowych.

Od 30. lipca Era rozpocznie zbieranie od klientów deklaracji, który cennik im odpowiada. Będzie kilka opcji do wyboru.

W okresie od 30. lipca do 29. sierpnia klient będzie mógł:
wyrazić zgodę na włączenie cennika strefowego,
wyrazić zgodę na włączenie stawek wprowadzonych przez Parlament Europejski, mieszanych z obowiązującym cennikiem roamingowym, jeśli chodzi o kraje poza Unią Europejską,
wyrazić sprzeciw względem włączenia nowych stawek - najpóźniej do 29. września.

Klienci, którzy wyrażą zgodę na stawki przygotowane przez Parlament Europejski lub od razu na cennik strefowy, zostaną zmigrowani na nowy cennik 30. sierpnia.

W okresie od 30. sierpnia do 29. września klient będzie mógł:
w dalszym ciągu wyrazić sprzeciw względem włączenia nowych stawek,
wyrazić chęć wlączenia jednej z opcji nowego cennika - zostanie od razu uruchomiona.




Abonenci, którzy nie zaprotestowali przeciw nowemu cennikowi, 30. września automatycznie przejdą na stawki zgodne z rozporządzeniem.

Nie będzie możliwości powrotu na starszą opcję cennika roamingowego. Przełączenie cennika będzie bezpłatne.

Użytkownicy Tak Tak bez umowy terminowej w dniu 30. sierpnia automatycznie przejdą na nowy cennik strefowy - nie będą mieli możliwości wyboru.

Użytkowników Era Fun/Mix/Tak Tak Fon posiadających umowy obowiązuje zbieranie zgód/niezgód i harmonogram przejścia jak Abonentów.

Rozszerzony cennik Ery dla usług prepaid dla krajów spoza Unii Europejskiej ma inne stawki niż w abonamencie:

Strefa 1A - Unia Europejska - to stawki 2,20 zł na połączenie wychodzące i 1,10 zł na połączenie odebrane,

Strefa 1B - kraje europejskie spoza Unii - 6 zł na połączenia przychodzące i wychodzące.

Strefa 2 - reszta świata z wyłączeniem Rosji, Kazachstanu, Turkmenistanu i Kuby - 12 zł na połączenia przychodzące i wychodzące.

Strefa 3 - Rosja, Kazachstan, Turkmenistan i Kuba - 18 zł z VAT na połączenia przychodzące i wychodzące.

Cena za wysłanie wiadomości SMS to 1,95 zł.

Wszystkie ceny podano w postaci brutto (z VAT).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 102
  • 0

    83.  2007-07-07 12:49:40

    No to ile dzisiaj płacą mieszkańcy Helu za minutę połaczeniz z Ery via jakiś rosyjcki opertaor do Polski, skoro to takie powszechne? O ile więcej będą płacić po zmienie na "eurotaryfę"?

  • 0

    84.  2007-07-07 12:58:03

    który operator w Obwodzie Kaliningradzkim dominuje? Pewnie MTS? Jeśli już się tak martwicie o biednych abonentów, to może by ktoś zerknął po ile się płąci? Tym bardzej jeśli ktoś tam kooperuje - na pewno korzysta często z roamingu z Rosji w takim razie i wie! ;-)

  • 0

    85. ~xyz  2007-07-07 13:10:00  host: 87-205-234-147.adsl.inetia.pl

    wlo - napiszę dokładnie zasię Ery na Helu jest, problem polega na tym, że jak się pójdzie na plażę po drugiej stronie portu wojennego, czyli od zewnętrznej strony Helu, nie ma zasięgu Ery tylko fony logują się do Rosyjskich Sieci więc leżąc na plaży w Polsce lepiej nie odbierać telefonu a jak już to trzeba oddalić się od morza i wejść na wysoką wydmę żeby złapać zasięg do tego najlepiej włączyć wybieranie ręczne żeby się automatycznie nie przełączyło. Myślę , że wszystko teraz rozumiesz? A tak w ogóle to swoją wypowiedzią dałem po prostu przykład bardziej możliwy i logiczny, niż ty podałeś z tą Francją? ;-)

  • 0

    86.  2007-07-07 13:26:15

    ~xyz- ja to od dawna rozumiem - 10 lat korzystam z komórki w róznych sytuacjach - także nadgranicznych ;-) Nie rozumiem tylko tego, że nagle wszyscy przejmują się resztą ludzi, którzy swoimi interesami się nie przejmują? Wg mnie ten przykład jest bez sensu właśnie z tego powodu, że cena połączenia z Rosji do Polski (w roamingu) nie wzrośnie na tyle, żeby się tym przejmować w inetesie "ogółu". Kto musi będzie dzwonił. Kto ma to gdzieś, po zmianie taryfy (nie wymuszonej, musi o to zadbać) też będzie miał gdzieś. Jeśl ma gdzieś, to nas to zupełnie nie powinno obchodzić ile za pomyłki płaci. Nie sądzisz?

  • 0

    87.  2007-07-07 13:29:14

    Przykład z Francją jest zwiły, ale pokazuje, że jeśli ktoś musi, to na pewno taniej zadzwoni. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, nie zadzwoni (stąd pytanie jak częso dzwonicie), tak samo jest z płaceniem za połaczenia w przypadkowym roamingu. Patrzy się na wyświtlacz w miejsach nadgranicznych. To nie jest niczyja wina, że ludzie nie patrzą.

  • 0

    88. ~jojo  2007-07-07 15:43:34  host: egl42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy ja muszę często korzystaz z roamingu, żeby wypowiedziec się o cenniku wprowadzanym przez Erę. Nie muszę.

  • 0

    89. ~lol  2007-07-07 17:41:48  host: 9.ver.airbites.pl

    jak się wyjezdża za granice to najlepiej kupić se w tym kraju w którym się jest starter zwłaszcza jak się wyjezdża na stałe chyba że sie wyjezdża na kilka dni lub godzin

  • 0

    90.  2007-07-07 18:07:24

    @wlo- patrzeć na wyświetlacz to sobie możesz, gdy chcesz gdzieś zadzwonić. Problem polega na tym, że nie wiesz, w jakiej sieci jesteś zalogowany, gdy ktoś do ciebie dzwoni, ponieważ wtedy na wyświetlaczu nie masz logo operatota, tylko numer osoby dzwoniącej do ciebie. 10 minut takiej odebranej rozmowy i jesteś ugotowany- no ale ty pewnie nie, bo będąc nad granicą pilnujesz non na wyświetlaczu logo swojego operatora :D:D

  • 0

    91.  2007-07-07 18:54:48

    ***wlo ma rację - tzreba patrzyć ,z jakiego operatora się dzowni - mam kuzyna w Zgorzelcu i będąc w rynku w Goerlitz zapomnialem ze jestem w Niemczech ( akurat nie było zasięgu Ery w tym miejscu) i zadzwonił telefon - odebrałem a potem się zdziwiłem ,że mi z konta zniknęło prawie 25 złotch - więc uważac.uważac i jeszcze raz uważać :]

  • 0

    92.  2007-07-07 19:08:21

    @olek-skype- przeczytaj mój poprzedni post ze zrozumieniem. Ja nie mówię o sytuacji, w której jesteś za granicą i ty dzwonisz, tylko o sytuacji, gdy jesteś w POLSCE blisko granicy i ktoś DZWONI DO CIEBIE. Np jesteś nad jeziotem Gołdap i dzwoni do ciebie dziewczyna, gadacie godzinę, a przy najbliższym rachunku dowiadujesz się, że w momencie odbierania byłeś zalogowany u rosyjskiego opa i na rachunku przyszło ci 1080zł i co??

  • 0

    93. ~jojo  2007-07-07 19:12:04  host: egm162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale zawsze można ustawić ręczny wybór sieci. Przecież takie ustawienie jest nawet zalecane na terenach przygranicznych.

  • 0

    94.  2007-07-07 19:16:51

    @jojo- zawsze można po ulicy chodzić w kasku, żeby na głowę nie spadła cegła.....

  • 0

    95. ~jojo  2007-07-07 19:25:54  host: egm162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I w tym wypadku muszę się niestety z Tobą zgodzić - jak kto dba tak i ma. Skoro masz telefon, to warto się zainteresować tym, jak można i należy z niego korzystać. Po jednym takim rachunku, czy znałbym się dobrze na obsłudze komórki czy też nie natychmiast wymagałbym od mojego operatora wyjaśnienia sprawy i pomocy w odpowiednim skonfigurowaniu telefonu.

  • 0

    96.  2007-07-07 21:48:41

    ***arnie wiem o czym pisałeś ale to działa w dwie strony - w Goerlitz jest kilka miejsc gdzie jest zasięg Ery - a w samym Zgorzelcu niedaleko granicy gdzieś koło 2002 roku właśnie telefon przelogowywał się do D2 - więc jeśli chodzi o problem po stronie PL - na to się nie złapałem,a w Goerlitz padlem :]

  • 0

    97.  2007-07-07 22:05:40

    arnie - dokładnie to samo - ręcznie się ustawia operatora tak jak to robią tubylcy ;-) Śmieszny argument.

  • 0

    98.  2007-07-07 22:07:24

    No ale to oczywiście jest wina i odpowiedzialność operatora, że żąda Bóg wie ile kasy za roaming... Przestańcie już bo naprawdę śmieszni jesteście w ttego typu kwestiach przedstawiając równie śmieszne argumenty.

  • 0

    99.  2007-07-07 23:06:25

    ***wlo*** ale nie ulega wątpliwości, że roaming w Polsce jest za drogi. Niemcy (Vodafone D2) mogą sobie odbierać połączenia za 75ct w roamingu w 33 krajach (27 UE + Chorwacja, Egipt i jeszcze jakieś). Raz płacą 75ct i gadają za to do 60minut. W innych krajach, gdzie jest Vodafone, limit minut jest nieco inny - od 20 do 2 godzin, ale cena jest podobna. W Czechach Vodafone życzy sobie za to 22 korony. Wykonywanie połączeń kosztuje tyle samo, co w kraju + ta dodatkowa opłata. Jeżeli masz darmowe minuty w abo, to najpierw one schodzą. Na razie z tego roamingu można korzystać tylko w sieciach Vodafone w tych 33 krajach, ale od 18. lipca roaming na tych zasadach ma być świadczony bez względu na operatora sieci, do której jesteśmy zalogowani. Poza tym ceny są takie same dla wszystkich klientów bez rozróżnienia na abo czy kartę. Naprawdę można taniej, ale trzeba chcieć, a żaden z polskich operatorów jakoś nie chce tego zrozumieć i woli dawać zaporowe ceny, żeby nikt najlepiej nie skorzystał.

  • 0

    100.  2007-07-07 23:08:43

    Liczba sieci objętych tą ofertą też jest uzależniona od kraju macierzystego, bo np. Proximus w Belgii daje taki roaming jak na razie tylko dla 19 krajów UE, ale teraz po wejściu rozporządzenia o eurotaryfie ma się to zmienić.

  • 0

    101. ~lady  2007-07-09 12:03:49  host: doo10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehhh, Panowie, Panowie... prosze sie wczytac co nam Komisja zarzadzila, teraz u kazdego operatora ceny pojda w gore... jezeli chodzi o zmiane taryfy na wschodzie, to jest niewielka roznica... to dobrze ze Era dostosowuje sie do standartow

  • 0

    102. ~  2007-07-18 16:03:36  host: p09-13.opera-mini.net

    Co za biadolenie! Jestes w strefie przygranicznej, nie chcesz byc narażony na koszty roamowe, to sobie Qrwa wylacz roam na ten czas! W TT to 9797 i kt?reś tam menu. Połowa tych postów to wypociny frustratów!

Dodaj swoją opinię