Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły eurotaryfy Orange

Szczegóły eurotaryfy Orange

WitekT 30 Lipca 2007 15:29

2 0

Orange przedstawił dziś nowe cenniki połączeń roamingowych - eurotaryfę, która będzie obowiązywała od 30. sierpnia wszystkich klientów. W ten sposób ujednolicono stawki dla klientów postpaid i prepaid.

Cennik połączeń w eurotaryfie:

Użytkownik w strefie

1

2

3

4

5

Do Polski

2,20 zł

4,90 zł

5,20 zł

6 zł

8 zł

Do Strefy 1

2,20 zł

4,90 zł

5,20 zł

6 zł

8 zł

Do Strefy 2

4,90 zł

4,90 zł

5,20 zł

6 zł

8 zł

Do Strefy 3

5,20 zł

5,20 zł

5,20 zł

6 zł

8 zł

Do Strefy 4

6 zł

6 zł

6 zł

6 zł

8 zł

Do Strefy 5

8 zł

8 zł

8 zł

8 zł

8 zł

Odebrane połączenie

1,10 zł

2 zł

3 zł

4 zł

5 zł

SMS

1,50 zł


Strefa 1: kraje Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Rumunia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz: Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion.
Strefa 2: kraje Europy nie wymienione w strefie 1: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Islandia, Gibraltar, Liechtenstein, Macedonia, Mołdawia, Norwegia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wyspy Owcze.
Strefa 3: Kanada, USA (razem z Alaską i Hawajami).
Strefa 4: Arabia Saudyjska, Bangladesz, Chiny, Irak, Jordania, Liban, Oman, RPA, Singapur, Sudan, Syria, Tajlandia, Tajwan, Tunezja.
Strefa 5: pozostałe kraje świata nie wymienione w strefach 1-4, roaming satelitarny, roaming na statkach (GSM-On-Ships).

Orange będzie wysyłało do swoich klientów SMS-y z informacją o nowych stawkach. Wysyłka rozpocznie się 30. lipca i potrwa około 3 tygodni. Eurotaryfa w ofercie Orange Travel jest całkowicie nową taryfą roamingową wprowadzającą niższe ceny połączeń roamingowych we wszystkich krajach świata, które zostały w niej podzielone na 5 stref. W stosunku do dotychczasowych cen koszty połączeń w roamingu Orange będą niższe nawet o 70%. Nowością w Orange Travel jest także wyrównanie cen usług roamingowych we wszystkich ofertach abonamentowych i na kartę. Klienci Orange Go, POP i ofert Mix zapłacą tyle samo za minutę połączenia niezależnie od tego czy wybiorą numer kodem *123* (usługa Wybieranie Kodem) czy bezpośrednio z klawiatury (usługa Proste Wybieranie).




Wprowadzenie ogłoszonej eurotaryfy nastąpi 30. sierpnia. Jej aktywacja dla wszystkich klientów Orange zostanie przeprowadzona automatycznie i nie będzie wymagała z ich strony żadnych dodatkowych działań.

Klienci ofert abonamentowych, którzy z jakiegokolwiek powodu będą chcieli pozostać przy obecnych warunkach rozliczeniowych, od dnia 30 lipca mogą zgłosić taką decyzję wysyłając bezpłatny SMS o treści NIE na numer 803, przez Orange On-line lub przez połączenie z bezpłatnym numerem *500 (Automatycznego Biura Obsługi Klienta). Zgłoszenia można dokonać także przez numery Biura Obsługi Klienta *100 i *600 (cena za połączenie uzależniona od planu taryfowego).

Przypomnijmy, że eurotaryfę zaprezentowali już Play, Plus i Era.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 105
  • 0

    86.  2007-08-03 10:39:04

    te ceny to za minutę (jakie naliczanie?) czy za całe połączenie?

  • 0

    87. ~  2007-08-03 11:29:37  host: ege3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, za całe połączenie. ;-D

  • 0

    88. ~TWDonald  2007-08-03 13:01:05  host: rtr.biblioteka.pulawy.pl

    W salonie dowiedziałem się, że te stawki nie dotyczą prepaid

  • 0

    89.  2007-08-03 16:39:35

    A powiedzcie... Jak to jest, ze w zasadzie tylko Plus zastosował tak naprawdę "eurotaryfę" - tzn. niższe ceny połączeń do krajów unijnych, "wstawiając" je do posiadanych przez abonenta/użytkownika taryf? Nie zmieniając przy tym stawek roamingowych do pozostałych krajów, czyli wg cennika z jakiego korzysta abonent/użytkownik?

  • 0

    90. ~jojo  2007-08-03 18:27:58  host: ege3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A powiedz "wlo" jak to jest, że do tej pory chyba jedynie w Simplusie nie można korzystać jednocześnie z transmisji danych i roamingu...? Próbujesz wywołać spór o oferty roamingowe?

  • 0

    91.  2007-08-03 19:04:26

    Nic nie próbuje, pytam po prostu. Ty widzisz w moim pytaniu coś wiecej niż tylko pytanie? Czy swoim zwyczajem próbujesz zmienić temat?

  • 0

    92.  2007-08-04 00:17:42

    wlo (89) no, IMHO tak samo jeszcze zrobił Play, przy okazji obniżając cenę z Polski do fhancuskich zamorskich terytoriów unijnych (Gujana i reszta :-))

  • 0

    93.  2007-08-04 07:57:18

    Przemolog - no tak, to się ceni. Tyle, że ceny roamingu w Play do najtańszych akurat nie należały. No i Play startował w okresie kiedy już wiadomo było o stanowisku tej unijnej komisarz i pracach nad eurotaryfą - mogli się przygotować. Dlatego porównaj ceny roamingu w Plusie i w Play - chociażby w taryfach Kubali ;-) Co więcej, w Plusie do niedawna (w starych taryfach ciągle chyba, w nowych już przeflancowali abonentów mi się zdaję na stałe stawki) ciągle jest sara zasada - stawka opeartora zagranicznego plus marża. I to jest znacznie korzystniejsze, bo są całkiem spore różnice u róznych operatoró i można wybierać. Właśnie - może ktoś by się pokusił i analizę nie który pre-paid jest najtańszy a który operator oferuje najkorzystniejsze stawki roamingowe?

  • 0

    94.  2007-08-04 07:59:09

    Aha! Plus także uwzględnił kraje Unii i terytoria zależne ;-)

  • 0

    95.  2007-08-04 13:14:58

    czy za odebrane połączenie płaci sie 1,10 bez względu na długość rozmowy czy za każdą minutę 1,10???

  • 0

    96.  2007-08-04 13:57:52

    marektomek - no można mieć pytanie, dlaczego autor materiału nie podał tego... Ale ja osobiście uważam, ze jeśli komuś zależy na takiej informacji, to nie z gazet a z regulaminów i cenników operatora je czerpie ;-)

  • 0

    97.  2007-08-04 16:28:04

    Wlo (93) - IMHO możesz mieć częściowo rację co do Playa, że już czuł pismo nosem ;-). Ale zwróć uwagę też na to, że musieli się czymś odróżnić od Trójcy. No a najniższa stawka za przychodzące jest zapewne po części "zasługą" wyższego niż u Trójcy interkonektu ;-). Co do samej wysokości stawek roamingowych w Play - nie twierdzę że były (a poza eurostrefą są nadal) niskie, ale u którego polskiego opa takie były ;-)? Co do roamingu wg stawek operatorów zagranicznych, masz rację - w roamingu postpaid powinna zostać taka opcja. Owszem, te cenniki są skomplikowane jak diabli: co kraj i operator to inne taktowanie, godziny i dni szczytu nie mówiąc już o jakichś ekstradopłatach za przychodzące np. w byłym Sojuzie czy u Wuja Sama. Zdarzają się też kwiatki typu minuta połączenia po 20-30 PLN z taktem 60/60 :-P. Nie zmienia to jednak faktu, że cenniki "strefowe" są konstruowane w taki sposób jakby wszystkie połączenia szły przez Polskę a w szczególności połączenia do kraju roamowania kosztują tyle samo lub więcej niż połączenia do Polski. O ile jest to uzasadnione w roamingu opartym na callbacku, o tyle w roamingu "tradycyjnym" jest to zwyczajne zdzierstwo. Wydaje mi się, że powinno być w ogóle tak, że postapaidowcy mają do dyspozycji _jednocześnie_ stawki operatorów lokalnych i callback (coś w rodzaju "taniego" roamingu Playa where available) i wybierają co jest dla nich korzystniejsze.

  • 0

    98.  2007-08-04 16:58:18

    Przemolog - takie, tzn. jakie? Takie wysokie czy takie niskie? Bo niskie to były przecież. Ten system ze stawkami operatorów zagranicznych + 15% marży był całkiem dobry...

  • 0

    99.  2007-08-04 17:00:46

    A i za odbierane połączenia też nie było aż tak źle bo przecież międzynarodowe ostatnio staniały u naszych operatorów.

  • 0

    100.  2007-08-04 18:06:51

    wlo (98,99) - "takie niskie" miałem na myśli :-). W przypadku Playa zresztą dyskusja jest po części bezprzedmiotowa, bo nigdy nie miał i mieć raczej nie będzie stawek operatorów. Czy sam system ze stawkami opów + marża jest dobry? No właśnie to jest dyskusyjne - w przypadku połączeń do kraju roamowania z reguły jest taniej, SMSy, także międzynarodowe też są z reguły tańsze... Ale zwróć też uwagę na różne hardcorowe pozycje w cennikach np. lokalne dopłaty za przychodzące w krajach WNP, które zostały "przypadkowo inaczej" z czasów RPP w tamtych krajach. Jeszcze co do cen rozmów przychodzących - niby który z opów tak potanił rozmowy międzynar., że w _standardowym_ cenniku można było mieć stawkę za przychodzące 1-1,10 PLN lub zbliżoną (nie mam tu na myśli jakichś wybranych krajów za ekstradopłatą)?

  • 0

    101.  2007-08-05 09:33:57

    No może aż tak nie :-) Ale stawki połączeń międzynarodowych, które w tym systemie byly podstawą naliczeń już znacznie poniżej 2 zł były w niektórych taryfach. O egzotyce nie opowiadaj... To nadal skutkuje bardzo wysokimi stawkami.

  • 0

    102.  2007-08-05 13:38:29

    Egzotyka powiadasz - dla mnie to tylko niecałe 100 km na wschód ;-). Poza tym, jakoś w Orange i w S+ (choć nie w SS czy Kubali ;-)) "udało się" ograniczyć wszystkie stawki do max. 8 PLN/min - chyba nie sugerujesz, że dokładają do interesu?

  • 0

    103.  2007-08-05 23:40:47

    Przemolog - wóczas nie dokładali... Zdaje się teraz trochę zmienili te cenniki? Czy nie zauważyłeś? Tabela roamingu z eurotaryfą nieco się zmieniła ;-) A to dla mnie oznacza jedno - kosztem obniżenia cen w Rosji, płaciłaś wysokie stawki w Unii...

  • 0

    104.  2007-08-05 23:46:32

    Chociaż akurat w Orange to zdaje sie nie ma zastosowania... Nie porównywałem szczerze mówiąc ;-)

  • 0

    105.  2007-08-06 00:36:23

    W cennikach strefowych w sumie mogą dołożyć do połączeń z jakichś wysp hulagula, gdzie nikt nie jeździ ;-). A cena ok. 8 PLN/min IMHO wydaje się być sensowna jako maksymalna cena połączenia wychodzącego w roamingu gdy jest ono zestawiane przez Polskę, ponieważ strefa "Reszta świata" dla połączeń pl->zagranica kosztuje ok. 4-4.50 PLN (Play, Heyah, Era) a co powyżej śmierdzi mi ździerswtem. Jeszcze jedna rzecz odnośnie Orange: połączenia do strefy 5 są to połączenia również do sieci satelitarnych. Tymczasem nie przypominam sobie, żeby z Orange można było dzwonić do satfonów z kraju. Czy jest to niejawnie "ukryte" w strefie międzynarodowej 9 "Pozostałe kierunki" czy może, żeby zadzwonić na telefon satelitarny trzeba zaroamować :-P?

Dodaj swoją opinię