Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szczegóły cennika Play

Szczegóły cennika Play

WitekT 16 Marca 2007 07:00

1 0

Przedstawiamy szczegóły oferty czwartego operatora komórkowego, który właśnie wchodzi na polski rynek - sieci Play.

Podstawowym założeniem nowej oferty jest prostota. Oferta postpaid jak i prepaid jest taka sama (z ewentualną różnicą w możliwości zakupu telefonu - wszystkie ceny i usługi są takie same), nie ma podziału na godziny szczytu czy połączenia wewnątrz i pozasieciowe.

Podstawowe stawki to 49 groszy za minutę rozmowy głosowej bądź wideorozmowy (naliczanie sekundowe) oraz 15 gorszy za SMS i MMS. Każde 2 minuty, które przyjdą do abonenta, zostają mu wymienione na 1 minutę połączeń wychodzących na dowolny numer.

Abonament

Cena abonamentu

Kwota do wykorzystania

Play Abonament 50

50 zł

70 zł

Play Abonament 70

70 zł

100 zł

Play Abonament 100

100 zł

150 zł

Play Abonament 150

150 zł

300 zł


Niewykorzystana kwota nie przechodzi na następny miesiąc.

Kwotę można wykorzystać na dowolne usługi oprócz premium rate. Można za nią m.in. kupować muzykę na portalu operatora.

Podstawowa oferta abonamentowa przy podpisaniu umowy na 24 miesiące. Aktywacja jest darmowa. W najniższym abonamencie jedynym telefonem za 1 zł jest LG KU311. Reszta telefonów ma być tańsza niż u konkurencji. W ramach promocji nowym użytkownikom będzie oddawane na konto tyle minut w maju, ile wykorzystali w kwietniu.

W przypadku wyboru opcji bez umowy terminowej i bez telefonu, dostępny jest tylko Play Abonament 50 zł (dający 70 zł na usługi).




Na razie na rynku znajdzie się jeden starter prepaid - za 30 zł. Na rynku, w formie zdrapki, dostępny będzie tylko jeden nominał doładowania - również za 30 zł (przedłuża rozmowy wychodzące o miesiąc). Pozostałe będą dostępne tylko w formie elektronicznej, także w tradycyjnych punktach sprzedaży. Ich wielkość, jak i dodatkowy bonus za doładowanie, jest identyczny jak w wypadku usług abonamentowych (czyli 70 zł za 50 zł, 100 zł za 70 zł, 150 zł za 100 zł oraz 300 zł za 150 zł).

Niestety, jest też poważny minus oferty, czyli transmisja danych. Dostępna jest tylko przez WAP w cenie aż 5 groszy za 10 kB - czyli 1 MB efektywnie kosztuje aż 5 zł. Cena jest identyczna w prepaid jak i postpaid, podobnie jak wszystkie inne usługi. Dedykowane oferty transmisji danych mają pojawić się w późniejszym okresie.

Wszystkie ceny brutto (z VAT).

Przenośność numerów ma być dostępna od samego początku działania sieci od wszystkich trzech operatorów. Według nazych informacji, klienci sieci Play będą mogli korzystać w roamingu krajowym nie tylko z sieci GSM Polkomtela, ale i 3G.

W sprzedaży na początku znajdą się:
Samsung: SGH-Z370, SGH-Z400, SGH-Z630 oraz SGH-i600,
Motorola: RAZR maxx V6, RAZR V3xx oraz KRZR K3,
LG: KU311 oraz KU800,
Nokia: 6151, 6288 oraz N73.

O reklamach nowej sieci Play pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 430
  • 0

    411. ~gekon  2007-03-25 12:58:40  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    LUDZIE nie podniecajcie się ofertą playa,dobry telefon za zeta, tania minuta. Umowa jest na 2 lata i przez ten okres będziecie przepłacać w playu - dlaczego? bo pakiety nie przechodzą - czyli koszt minuty wzrasta,nie ma usług obniżających koszty np. takich jak bezpłatne połącz. z wybranymi osob.Zawyżyć abonam. by mieć telefon tańszy - to głupota.

  • 0

    412. ~gekon  2007-03-25 13:04:55  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    W PLUSIE biore abonam. 30 zeta + 5 zł za bezpłatne połącz. z wybraną osobą lub do tego kontakt plus 1zł od numeru i gadam z nim za 0,10 gr za minutę. Play wysiada

  • 0

    413.  2007-03-25 16:45:49

    gekon: jakbym miał REGON tez wybrałbym Plusa, ale są tacy co nie mają takiej możliwości :-)

  • 0

    414.  2007-03-25 21:56:12

    dla mnie telefon za 1 zł i ponad 140 minut go wygadania za 50 zł to kusząca oferta, i jestem raczej zdecydowany

  • 0

    415. ~martucha  2007-03-26 12:00:03  host: vitaa.backiel.com.pl

    A nie mają oferty pre-paid?

  • -1

    416.  2007-03-26 12:24:24

    ta ich oferta na karte jest żałosna. Raz, że starter drogi, i to co dają na wejściu to N I C.

  • 0

    417. ~  2007-03-26 12:27:26  host: dou57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    najwięcej dostaniemy od TT. I mamy jeszcze eraGG, Granie na czekanie, Bonus(skradziony przez playa pomysł ery)

  • 0

    418. ~  2007-03-26 12:35:56  host: dou57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomosci/news/ludzie-walc za-z-czwartym-operatorem,887044 a tu co to jest?Oj Play tez nie za ciekawy.

  • 0

    419.  2007-03-26 12:46:59

    próbuja na hama po trupach stawiać te przekażniki, w ogóle uch akcje są jakieś takie nieuporządkowane, a reklamy wręcz brutalne.

  • 0

    420. ~Miluś  2007-03-26 13:47:02  host: 195.136.49.182

    Dobra oferta, poczynając od 0 zł za aktywacje + 0,49 gr za minute w pakiecie kwotowym, gdzie płacąc 50 zł dostajemy 70 zł, wszystko pozatym w brutto. To daje w abonemencie Play50 142 minuty lub 466 smsów. Dla porównania NOdf 40 w tej samej cenie(50 zł) uzyskamy 85 minut, smsów nawet nie opłaca się porównywać. W dodatku dużo większa prostota no i oczywiście kwota aktywacyjna.

  • 0

    421. ~mefisto.diabel  2007-03-26 15:18:24  host: 193.109.250.26

    Ja tam czekam co bedzie po maju. Play ma oferte taka sobie. Anie ziebi ani grzeje. Pozostane w Plusie az do czerwca. Wtedy zobacze :)

  • 0

    422. ~dominis  2007-03-26 18:08:49  host: dqc12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    według mnie kampania reklamowa Play jest fajna...reklamy przyciągają uwage...niektóre są sexy,ale utrzymane w dobrym guście ...nie mam im nic do zarzucenia...podobnie jak ofercie, w abo za 150pln minuta kosztuje tylko 25ge, a sms i mms 8...to jets naprwdę opłacalne:)

  • 0

    423. ~colombo  2007-03-26 20:34:10  host: s182pc36.mmj.pl

    witam -właśnie kończy mi sie umowa w orange i myśle o przejsciu do play jaki telefon wziąsc w abo za 50 lub 70 pln co radzicie jakis dobry i tani DZIĘKI

  • 0

    424. ~ana  2007-03-26 21:05:04  host: chello062179020242.chello.pl

    jak dla mnie abonament 50zl jak najbardziej:)i juz jestem zdecydowana zwlaszcza ze zostawie sobie motorolke:)1000 minut do siec to jest oferta!!!!a jak zostana moi znajomi to bede gadac do woli za darmo!!!!!!

  • 0

    425.  2007-03-27 18:36:00

    mi pasuje za 50, taki miałem w Orange, a tu mam za tyle samo znacznie lepsze warunki

  • 0

    426. ~kol  2007-03-30 16:47:35  host: clp60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    heh. ja uciekam do PLay już w poniedziałej, się nawet nie będę zastanawiać. Są korzystniejsi od mojego dotychczasowego op. a tam jestem 4 lata.

  • 0

    427. ~zen  2007-04-01 18:56:04  host: buk146.internetdsl.tpnet.pl

    Spodziewałem się lepszej oferty. Dzwonię mało (20 min miesięcznie max). Oferta na kartę tragiczna (ceny telefonów kosmos a wybór szkoda gadać ) może w maju albo w czerwcu jak będą mieli więcej telefonów to się skuszę. Abonament też taki sobie jak nie zdążysz wygadać to przepada (brawo super oferta :( ). Czyli, że musisz wydzwonić nawet jak nie potrzebujesz. A za złotówę za 50 dych tylko jeden telefon (i to słabiutki jak diabli). Pozostałe za złotówę tylko w abonamencie => 100 zł. Może za kilka miesięcy coś będzie lepszego teraz nie mam zamiaru tego brać. Zamydlają oczy tanimi połączeniami ale jednocześnie zmuszają do wydzwaniania każdej złotówki albo je Ci skasują.

  • 0

    428. ~samba  2007-04-03 11:09:07  host: aaxb173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi zawsze brakowalo pieniedzy,gdy mialam do wykorzystania 20 albo 30 zl misiecznie,a 50 zl wydaje mi sie akurat,zeby pokorzystac sobie z telefonu:)A co do cen,to rzeczywiscie nie sa male,ale jak za takie telefony,to nie jest duzo.

  • 0

    430. ~  2008-06-06 16:14:56  host: grn210.internetdsl.tpnet.pl

    Wolałabym, żeby dało się kasować numery z karty SIM. Wrrrrrrrrrrrrr...

  • 0

    431.  2013-10-11 13:41:45

    to była super oferta :( nie to co teraz...

Dodaj swoją opinię