Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szansa na tani GPS

Szansa na tani GPS

sirmark 17 Stycznia 2007 14:55

0 0

Cambridge Silicon Radio PLC, angielska spółka projektująca układy scalone do obsługi sieci bezprzewodowych, chce obniżyć koszt instalacji modułów GPS w popularnych urządzeniach mobilnych do ok. 1 USD.

Aby wcielić swój plan w życie firma CSR (Cambridge Silicon Radio) w pierwszej kolejności zdecydowała się na przejęcie dwóch spółek: NordNav Technologies AB oraz Cambridge Positioning Systems. Pierwsza z nich opracowała autorską technologię programowych odbiorników GPS (oraz Galileo), które mogą być instalowane zamiast tradycyjnych modułów nawigacji satelitarnej obecnych w urządzeniach mobilnych. Cambridge Positioning Systems jest zaś producentem aplikacji, które przyspieszają proces inicjalizacji odbiorników GPS (zbierania i przetwarzania danych satelitarnych) i usprawniają ich pracę, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych.
Obecnie firma Cambridge Silicon Radio czerpie przychody głównie z dostarczania układów Bluetooth dla takich producentów, jak Nokia, Samsung Electronics oraz LG Electronics. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce ona zintegrować technologię NordNav (programowe odbiorniki do nawigacji satelitarnej) ze swoim sterownikami dołączanymi do układów Bluetooth. Następnie integracja GPS i BT ma nastąpić na poziomie chipsetu.

Dzięki tym rozwiązaniom przedstawiciele CSR liczą, że koszt implementacji nowych modułów GPS w urządzeniach mobilnych nie przekroczy 1 USD. Obecnie oscyluje on wokół 5-10 USD za sztukę - dodatkowo wykorzystywana technologia powoduje, że moduł GPS ma większe zapotrzebowanie na energię oraz wpływa na łączną wagę urządzenia.

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~bigman  2007-01-17 20:00:42  host: 217.116.110.190

  Patrzac na rynek to obecnie najdrozsze jest oprogramowanie do GPS (mapy). Sam odbiornik na bluetooth można dostac już za 200 zl a program to od 400 zl w zwyz. Na dodatek nie można przenosic licencji na inne urzadzenie tylko trzeba kupic nowa licencje. Paranoja..

 • 0

  2.  2007-01-17 23:52:53

  bigman: 20 PLN (flaszka) i chodzi super.Program oczywiście :)

 • 0

  3.  2007-01-18 00:14:24

  wystarczy pogrzebac w sieci zeby programik byl:D zadne tam 400 ani 20:P dla mnie problemem jest wybulenie 3stow na odbiornik:/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet