Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sytuacja w PTC oczami "nowego" zarządu

Sytuacja w PTC oczami "nowego" zarządu

WitekT 25 Listopada 2005 20:23

0 0

Witold Pasek, rzecznik prasowy "nowego" zarządu PTC, wydał oświadczenie o sytuacji panującej w firmie.Na podstawie dostępnych danych, zgromadzonych ekspertyz, interpretacji i opinii prawnych chciałbym - jako rzecznik prasowy Zarządu - przedstawić obecną sytuacją wokół Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o.

1. Zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. w osobach: Tadeusza Kubiaka, Wilhelma Stückemanna, Klausa Tebbe, Tomasza Holca i Janusza Kaliszyka posiada pełne poparcie ze strony głównych udziałowców firmy: T-Mobile Deutschland GmbH, MediaOne International B.V. i Elektrim S.A. oraz powołanej przez nich Rady Nadzorczej. Poparcie to zostało publicznie wyrażone w oświadczeniach złożonych przez Deutsche Telekom AG w dniu 24 listopada i przez Elektrim S.A. w dniu 16 listopada br.

2. Postanowienie Sądu Rejonowego z 15 listopada br., wprowadzające zmiany w rejestrze przedsiębiorców KRS ma wyłącznie formalny charakter i nie uwzględnia wyroku Sądu Arbitrażowego w Wiedniu, który uznał, iż Elektrim S.A. w każdym czasie pozostawał właścicielem 48% udziałów w PTC. Z tego względu dane zawarte w aktualnym odpisie KRS nie odzwierciedlają stanu faktycznego i zostały zaskarżone jako nieprawdziwe.

3. Decyzja KRS zawiera jedynie dane historyczne, które były aktualne przed 23 lutego 2005 roku. Powody dezaktualizacji Odpisu KRS są następujące:
a) Elektrim S.A., jako wspólnik posiadający 48% kapitału zakładowego PTC, zgodnie z Artykułem 12 ust. 1 Umowy Spółki, powołał swoich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej PTC,
b) w dniu 23 lutego 2005 roku Rada Nadzorcza w zmienionym składzie odwołała z Zarządu następujące osoby: Bogusława Kułakowskiego, Jonathana Easticka, Ryszarda Pospieszyńskiego i powołała w ich miejsce Tadeusza Kubiaka, Tomasza Holca i Andrzeja Sykulskiego. Od tej pory Zarząd działał w składzie: Tadeusz Kubiak, Tomasz Holc, Andrzej Sykulski, Martin Schneider i Wilhelm Stückemann,
c) niezależnie od powyższego, Bogusław Kułakowski złożył w marcu 2005 roku rezygnację z funkcji Członka Zarządu (zgodnie z art. 202 § 4 KSH mandat członka zarządu wygasa również wskutek śmierci, rezygnacji albo odwołania ze składu zarządu),
d) w dniu 30 czerwca 2005 roku odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników zatwierdzające sprawozdanie finansowe PTC za rok obrotowy 2004, co spowodowało, że mandaty Jonathana Easticka i Ryszarda Pospieszyńskiego wygasły niezależnie od ich wcześniejszego odwołania z Zarządu,
e) w dniu 10 listopada 2005 roku, Rada Nadzorcza potwierdziła wybór członków Zarządu w osobach: Tadeusza Kubiaka, Tomasza Holca, Janusza Kaliszyka, Wilhelma Stückemana oraz Klausa Tebbe.

4. Zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym przyjmuje się, że dane wpisane do Rejestru są prawdziwe. Domniemanie to nie ma jednak charakteru bezwzględnego i może być wzruszone przez wykazanie, iż dane w Rejestrze są nieprawdziwe. Sekwencja wydarzeń opisana powyżej wyraźnie i jednoznacznie wskazuje, że Odpis KRS nie odzwierciedla stanu faktycznego i rzeczywistego stanu prawnego obowiązującego obecnie.

5. Dane zawarte w Rejestrze są więc nieprawdziwe, a zatem domniemanie prawdziwości Odpisu KRS jest wyłączone. Każdy zatem, kto dokonywać będzie jakichkolwiek czynności z osobami, które powołując się na Odpis KRS, podawać się będą za członków Zarządu PTC, czynić to będzie na własne ryzyko i odpowiedzialność, gdyż posiadając wiedzę zawartą w niniejszym Oświadczeniu, nie będzie traktowany jako działający w dobrej wierze.

6. Postanowienie Sądu Rejonowego, o którym mowa powyżej zostanie zaskarżone wraz ze złożeniem wniosku o wykreślenie wpisu dokonanego w dniu 15 listopada 2005 roku, a zatem zgodnie z art. 17 ust. 2 Ustawy o KRS, PTC będzie mogła podnosić wobec osób trzecich zarzut(y), iż osoby trzecie nie działały w dobrej wierze. Ponadto, postanowienie Sądu Rejonowego, o którym mowa powyżej ma wyłącznie formalny charakter i nie rozstrzyga kwestii własnościowych.

7. W ocenie Zarządu PTC decydujące znaczenie ma wyrok Sądu Arbitrażowego w Wiedniu, który jednoznacznie stwierdził, że udziałowcem PTC - obok Deutsche Telekom (49% udziałów) - zawsze pozostawał Elektrim SA (48% udziałów w PTC), natomiast Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. nigdy nie nabył udziałów w PTC. Wyrok ten został uznany przez Sąd Okręgowy w Warszawie w lutym 2005 roku.

8. Przypominamy, że w dniu 26 listopada 2005 r. minie pierwsza rocznica wyroku arbitrażu wiedeńskiego, którego do tej pory nie zdołały rozpatrzyć polskie sądy. Na podstawie Konwencji Nowojorskiej z 1958 roku, której Polska jest stroną, wyroki międzynarodowych sądów arbitrażowych powinny być uznawane i wprowadzane w życie przez państwa-sygnatariuszy konwencji.

9. Opóźnianie uznania arbitrażu wiedeńskiego w Polsce jest wyłącznie skutkiem mnożenia przeszkód formalnych i wybiegów proceduralnych stosowanych przez Elektrim Telekomunikacja (Telco/Vivendi) i pracujące dla niego kancelarie prawne.

10. Zarząd PTC kieruje się głębokim przekonaniem, że już wkrótce odpowiednie organy ostatecznie zatwierdzą merytoryczną, jednoznaczną, obiektywną i opartą na prawie pięcioletnim postępowaniu decyzję arbitrażu wiedeńskiego.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~:)  2005-11-26 11:49:45  host: xdsl-2128.walbrzych.dialog.net.pl

  ERA WARS EPISODE IV NEW HOPE?:p

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~zofia  2005-11-27 17:38:06  host: gate.malnet.pl

  Potencjalnie jest lub raczej będzie 10 milionów chętnych na zakup gry "Bitwa o Operatora".Gra na telefon komórkowy oczywiście. Tylko w innej sieci. Bo tu PiS zawiesi system. Kwestia czasu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-214-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet