Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sytuacja Polkomtela bez zmian

Sytuacja Polkomtela bez zmian

WitekT 26 Lutego 2009 15:16

0 0

Polscy udziałowcy na zmianę mówią o wyjściu z Polkomtela lub odłożeniu tej decyzji w czasie. Na razie - częściowo przymuszone - z inwestycji wyszło duńskie TDC. Vodafone ciągle wyraża zainteresowanie telekomem, ale potencjalnych transakcji ciągle nie widać na horyzoncie.

PKN Orlen zamierza sfinalizować transakcję sprzedaży Polkomtela w tym roku pomimo niedawnych zapowiedzi, że poczeka z nią na lepsze czasy. Taką wolę wyraził dziś Jacek Krawiec, prezes koncernu, w którego posiadaniu jest 24,39% walorów w spółce. Firmie potrzebne są pieniądze na inwestycje w biznes petrochemiczny.




Identyczny udział w Polkomtelu ma KGHM. Ten jednak, w zatwierdzonej właśnie strategii na lata 2009-2018 zapowiada większą dywersyfikację źródeł przychodów i kontynuację zaangażowania w branżę telekomunikacyjną. Może to oznaczać, że nie zostanie sprzedana Telefonia Dialog i dokupienie udziałów w Polkomtelu w razie wychodzenia z niego kolejnych inwestorów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2009-02-26 15:28:40

    zawsze mnie zastanawialo dlaczego Polkomtel jest kojarzony tylko z Vodafone ;) rownie dobrze moglby sie nazywac przeciez Orzelmobile czy KGHMtel ;)

  • 0

    2.  2009-02-26 15:36:05

    a teraz tak caliem na powaznie: poki co zmienic sie nic nie zmieni choc predzej czy pozniej polski kapital i tak wyjdzie z Polkomtela. Orlen juz od poltora roku straszy, ze sprzeda swoj pakiet tylko czeka na dogodna sytuacje (teraz to napewno sie nie oplaca). KGHM zawsze bardziej byl za Dialogiem niz Polkomtelem wiec ew. sprzedaz tez nie zdziwi. Szkoda tylko, ze jedynie Vodafone zalezy na powiekszaniu udzialu, bo bylo nie bylo polski kapital powinien zostac przynajmniej w jednym operatorze.

  • 0

    3. ~Simplusowiec  2009-02-26 16:26:40  host: 130.138.227.40

    Jak najdłużej niech będzie Plusik plusem a nie wódafonem z białymi kołnierzykami wielkiej korporacji z Zachodu.Jakoś w Vodafone chyba nie dają pakietów rozmów wewnątrzsieciowych po 1 eurocent za minutę...?W prepaidzie oczywiście. Jeśli dają to proszę o info z linkiem www...

  • 0

    4.  2009-02-26 16:31:14

    Simplusowiec: nie da się porównać różnych rynków...

  • 0

    5.  2009-02-26 17:39:10

    @3 w Vodafone prepay w planie advantage+ w Irlandii doladowujac za 20euro na 30 dni (biorac pod uwage zarobki to jakies 3h pracy za najnizsza krajowa max.) masz rozmowy za darmo w sieci lub smsy do wszytkich sieci bez pakieciarstwa poprostu doladowujesz i masz taki bonus. do tego za 99ct/dzien masz do wykorzystania 50mb danych (do wykorzystania do polnocy danego dnia). do tego mozesz zawsze dokupic pakiety na smsow 100 (8euro), 200 (12euro), 400 (20 euro), rozmowy 29ct minuta w sieci i na stacjonarne oraz 39ct do reszty, sms 13ct. polaczenia do m.in. Polski za 9ct/min. na stacjonarne i 25ct/min. na komorki ;) zdecydowana wiekszosc ludzi w Irlandii ma numery w Vodafone (praktycznie wszyscy ktorych spotkalem po za Anglikami, bo o2 ma oferte w ktorej polaczenia w roamingu z Irlandii i na odwrot sa liczone jakby sie dzwonilo w swoim kraju).

  • 0

    6. ~ZICO  2009-02-26 18:58:37  host: 94.254.130.172

    Ja już dawno przestałem traktować serio wypowiedzi Jacka Krawca, bo on na ten temat zmienia zdanie średnio trzy razy w tygodniu. Czy taki człowiek powinien zajmować tak odpowiedzialne stanowisko? Na jego miejscu lepiej byłoby zamilczeć a nie gadać codziennie co innego. Nie chciałbym, żeby Orlen sprzedawał Polkomtela, bo pewnie na to tylko czeka Vodafone. Jedynie KGHM pozostaje wierny PLUSOWI i chce zwiększać swoje zaangażowanie. Tak więc jest nadzieja, że w przypadku sprzedaży akcji przez Orlen, KGHM odkupi przypadający mu pakiet. Wtedy jednak udział Vodafone przekroczy 25% i pozycja polskich akcjonariuszy nie będzie już taka silna. Ktoś powinien wybić z głowy szefom Orlenu sprzedaż Polkomtela, bo taka firma jak Orlen może mieć pieniądze na finansowanie swoich inwestycji z wielu innych źródeł niekoniecznie ze sprzedaży Polkomtela.

  • 0

    7. ~Simplusowiec  2009-02-26 21:50:40  host: 116.34.rev.vline.pl

    Do nr3: 39ct to to samo jak 39groszy przy ich cenach i zarobkach.20€ na miesiąc? Po co? Ja zasilam 150/180 na pół roku za 140zł czyli na miesiąc 24zł czyli 5 €:) Wychodzi na to samo, tyle że w Simplusie są pakiety po 1 cent do własnej sieci...

  • 0

    8. ~  2009-02-26 21:58:07  host: cia39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najważniejsze żeby została muzodajnia w Plusoie bo można mp3 ściągać bezproblemowo. Dla multimedialnych fanatyków opcja jak znalazł. M.in. dla mnie :)

  • 0

    9.  2009-02-27 03:00:08

    @7 pytales czy sa rozmowy za 1ct/minuta to pokazalem Ci, ze sa nawet i taniej ;) dodatkowo oplaca sie to jeszcze bardziej bo jak wspominalem wiekszosc ludzi ma tam numer w vodafone ;) najpierw piszesz, ze ich 39ct to jak nasze 39gr a potem przeliczasz swoje wydane na miesiac 24zl na 5euro czy twoje 5gr w pakiecie na 1ct? ktos tu jest nie w porzadku. pomijam fakt, ze tam nie musisz jakos sie specjalnie wysilac i wydawac odrazu tak znaczacej kwoty jak 140euro, by moc pogadac przez pol roku taniej. doladowujesz i gadasz oraz piszesz smsy z KAZDYM numerem w sieci nic nie placac dodatkowo za rozmowe czy wiadomosc, nawet 1ct. dodatkowo nie musisz myslec o tym ile zostalo Ci jeszcze minut czy smsow z pakietu... wiem z autopsji, ze te 20euro i tak schodzilo w mniej niz 30 dni wiec nie trzeba bylo nawet specjalnie pamietac o doladowaniu, a nawet gdyby sie zapomnialo to na tydzien i na dzien przed koncem darmowych rozmow przychodzi sms z przypomnieniem. plus przypomina Ci, ze konczy Ci sie pakiet czy rznie Cie ile tylko sie da jak zapomnisz aktywowac na nowo pakiet? na koniec - podaj mi nazwe promocji gdzie sa rozmowy (o smsach nie wspominajac) za 5gr ze WSZYSTKIMI numerami w plusie, bo ja widze tylko do wybranych max. 5 numerow za 2,5zl na 30 dni...? czyli defacto np. lacznie przegadane 100 minut z 2 wybranymi numerem w plusie w tej promocji wynosi Cie skromne 10zl ;) nie liczac smsow i polaczen z innymi numerami ;)

  • 0

    10.  2009-02-27 03:09:16

    te 20euro nie jest oplata za aktywacje pakietu, a poprostu warunkiem dostania darmowych rozmow i smsow w sieci ;) gadasz i piszesz za free w sieci, a do reszty (stacjonarne i 2 inne sieci komorkowe) wykorzystujesz te 20euro ;)

  • 0

    11. ~Simplusowiec  2009-02-27 09:09:59  host: 130.138.227.40

    Otoz promocja 250 lub 500 minut do Plusa za 15 lub 24 zł jest następująca: Zimowa Mowa http://www.simplus.pl/v.do?idx=965483 Wiesz, tyle że ja wole pracować w Polsce u siebie i nie jestem małolatem.Simplusa mam od 10lat!! (powinni mi już chyba stażowe minuty przyznać i pakiety internetowe):) Popieram w takim razie Vodafone w Irlandii, ale gdyby w Polsce trzeba był doładować co miesiąc za 50zł żeby rozmawiać za darmo z Plusem i dzień internetu do 50MB kosztowałby 4-5 zł to ja dziękuję. Wolałbym coś w stylu 500MB za 15-max.20zł w Simplusie na 30 dni. W sumie wcale nie zależy mi na podłączaniu jakiegos iPlusa do laptopa,jak jestem poza praca, na urlopie czy poza miastem gdzie brak stałego stacjonarnego łącza, podłączam telefon do laptopa i po sprawie. Tutaj wcale nie uważam że Vodafone Irlandia ma super ofertę, tu trzeba jednak wydać 20€ na miesiąc żeby gadać non stop w sieci, plus dodatkowo 1€ za dzień netu do 50MB.Ciekawe jak dalej Simplus pójdzie z internetem.. Liczę na Simplusa i więcej MB w kolejnych pakietach...

  • 0

    12. ~Simplusowiec  2009-02-27 09:19:02  host: 130.138.227.40

    Faktem jest że to Simplus ma najlepszą ofertę internetu w telefonach na kartę (Play pomijam ze wzgledu na zasięg). Oferty Heyah i Orange Free na kartę oraz ostatni "niby internet w TakTaku:) z taryfikacją co 100kB... Ruszyć tyłki inne opy to i Simplus da więcej MB. Kurcze, ja nie wiem, wszyscy tu uważają że trzeba kupić iPlusa, Blueconnecta abonamentowego żeby mieć mobilny internet? Ja chcę mieć jedną kartę SIM do wszystkiego!!! I nie więcej niż 140zł na pół roku. W tym musi być tani internet i dużo minut do sieci, do pozostałych oczywiście poniżej 40groszy/min. na stałe bez pakietów;)

Dodaj swoją opinię