Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Systemics PAB bada jakość Vodafone

Systemics PAB bada jakość Vodafone

WitekT 28 Lipca 2014 10:29

5 0

Polska firma Systemics PAB wygrała przetarg na badanie i optymalizację jakości sieci Vodafone. Na podstawie podpisanej umowy ramowej, która obowiązywać będzie kilka lat, już bada sieci w Niemczech i Irlandii.

Po tych dwóch krajach codziennie w dni robocze porusza się kilkanaście ekip, które dokonują pomiarów. Są to nie tylko drogi, ale i szlaki kolejowe oraz miejsca imprez masowych. Wkrótce takie całoroczne badania powinny rozpocząć się w innych krajach, gdzie działa Vodafone.
W Polsce Systemics PAB współpracuje ze wszystkimi operatorami. Jest także postrzegany jako faworyt do badania jakości sieci w ramach memorandum, któremu patronuje UKE.

Zobacz: TELKO.in: zakończono prace nad memorandum ws. badania jakości sieci.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: systemics pab | vodafone

w sumie: 3
 • 0

  1. ~czarek  2014-07-28 12:28:46  host: 92.40.249.106.threembb.co.uk

  A co to jest pierwsze słyszę w UK

 • 1

  2. ~pabloki  2014-07-28 15:09:18  host: 178.180.149.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  wszystko za pieniądze abonentów , choć technicznie to tez jest coś warte dla operatora. a tymczasem u nas nie moga sie zdecydować jak badać sieć.

  Tak odbiegnę trochę ale w kwestii vodafone : plus sie chwalił że podpisał jakieś porozumienie z vodafone ( nie chodzi o żadne akcje które kiedyś posiadał vodfone w plusie) i że korzyści dla abonentów będą itp. Gdzie te korzyści?

 • 0

  3. ~mirekb  2014-07-30 07:06:55  host: apn-5-60-178-142.dynamic.gprs.plus.pl

  @2 zapewne idzie o roaming lte w ue.w nic innego nie wierze

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet