Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości System omijania korków w AutoMapie

System omijania korków w AutoMapie

sirmark 12 Marca 2009 20:21

0 0

AutoMapa uruchamia system AutoMapa Traffic pozwalający na zbieranie danych o aktualnej sytuacji drogowej i umożliwiający ominięcie zatorów drogowych. Pierwsza wersja systemu informacji o korkach drogowych trafi do testów na wybranej grupie użytkowników już za kilka dni. Dzięki niej możliwe będzie anonimowe zbieranie od użytkowników informacji o ruchu drogowym.

Dane zbierane od użytkowników, stanowiące istotną część pozyskiwanej informacji są non-stop analizowane wraz z danymi z innych źródeł tworząc szczegółowy obraz sytuacji na drodze o każdej porze dnia. Po zakończeniu testów funkcjonalność AutoMapa Traffic zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję.




Każdy użytkownik AutoMapy może także teraz wygodnie zaplanować swoją podróż w serwisie Targeo.pl na dużym ekranie swojego komputera, a następnie wgrać tak przygotowaną trasę do urządzenia GPS z AutoMapą.

Źródło tekstu: AutoMapa, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~Wojtek  2009-03-12 20:36:35  host: aaoi135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dopieto teraz to wprowadzają?? W programie Naviexpert ta opcja już istnieje już prawie rok. I tak nie pobije opcji omijania korków w programie NaviExpert, no chyba, że bedzie działac na tej samej zasadzie co w NE.

  • 0

    2. ~Exploder  2009-03-12 20:49:14  host: 94.254.149.24

    AutoMapa chyba wyciąga wnioski z klęski w teście Chipa i Antyradia :] Obawiam się jednak, że AutoMapa raczej nie prześcignie nawigacji on-line jeśli chodzi o korki. To wynika z samej technologii.

  • 0

    3.  2009-03-12 21:05:35

    A jak działa ten system w NE?

  • 0

    4. ~Exploder  2009-03-12 21:14:34  host: 94.254.149.24

    Na stronie NE jest napisane jak to działa. A działa sprytnie. I skutecznie. http://www.naviexpert.pl

  • 0

    5. ~  2009-03-12 21:16:47  host: f142-048.opera-mini.net

    No działa ok, nie prowadzi najbardziej zatłoczonymi trasami. Trasy układa na podstawie średnich faktycznych prędkości na poszczególnych drogach. Na stronie producenta wyjaśnione jest to dokładniej.

  • 0

    6. ~Pytajnik  2009-03-12 21:51:08  host: 193.111.174.150

    Czy omijanie korków w czasie rzeczywistym działa jedynie w największych aglomeracjach miejskich czy także w innych znacznie mniejszych miastach? Czy uwzględnia oprócz samego natężenia ruchu pojazdów także występujące KRÓTKOTRWAŁE prace drogowe i czasowe zmiany organizacji ruchu on-line?

  • 0

    7. ~Exploder  2009-03-12 22:03:38  host: 94.254.149.24

    Ja akurat jeżdżę na codzień po Poznaniu, ale zdarza mi się też wyprawa "w Polskę" z NE i moje wrażenie jest takie, że NE stara się omijać korki wszędzie gdzie się da, ale często brak mu po prostu danych, bo na danym obszarze mało ludzi używa NE. Dlatego omijanie korków szwankuje. Ale np. we Wrocławiu czy Poznaniu NE radzi sobie nieźle. Zmiany oraganizacji ruchu są uwzględnianie, np. w pobliżu miejsca gdzie mieszkam zamknięty był jeden kierunek ruchu i NE wytyczał różne trasy w zależności od kierunku.

  • 0

    8.  2009-03-13 07:52:08

    Minus tego rozwiazania jest taki ze troche czasu uplynie zanim testerzy zbiora dane.

  • 0

    9. ~  2009-03-13 10:33:08  host: 87-205-164-192.adsl.inetia.pl

    Wadą NE jest natomiast zawierająca masę błędów mapa, zła korelacja komunikatów z treścią: zbyt częste "skręć lekko w lewo" dla jazdy prosto, "skręć lekko w prawo" dla skrętu pod kątem 90 stopni i taka organizacja komunikacji, że do kilkuset kilometrowej trasy trzeba dopłacić klika złotych na usługi operatora (w moim przypadku Plus). Ale faktycznie często prowadzi mnie po Warszawie nietypową drogą więc może omijam korki?

  • 0

    10.  2009-03-13 12:06:58

    Myślę, że będzie to wyglądało to mniej więcej tak: zbierają informacje o korkach i objazdach, a następnie et dane są pobierane przy każdym wytyczaniu trasy. Tylko to trzeba by ściągnąć, albo za pomocą GSM (w PDA) albo wcześniej pobrać wszystkie aktualne informacje o korkach i objazdach i wrzucić do nawigacji tuz przed wyjazdem. Zasada taka sama jak Miplo.

  • 0

    11. ~ktos  2009-03-13 12:24:23  host: chaos.tpnet.pl

    a czy moze ktos orjentuje sie czy automapa europa potrafi korzystac z tmc u naszych zachodnich sasiadow? ale jeszcze brakuje nam to niemieckiego tmc pro ;)

  • 0

    12. ~poiu  2009-03-13 16:08:53  host: 88-199-31-30.tktelekom.pl

    "NE i moje wrażenie jest takie, że NE stara się omijać korki wszędzie gdzie się da" Zgadzam sie, swietnie omija korki zwlaszcza te wirtualne, wsiskajac sie w waskie osiedlowe uliczki pelne lezacych policjantow albo z zakazem ruchu. A tu jest doskonala reklama tej nawigacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=127407.0

  • 0

    13. ~holo  2009-03-13 17:27:34  host: dpr109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A z NE korzystacie bezpośrednio czy w kubraczku Navifon Orange?

  • 0

    14.  2009-03-13 20:15:55

    Nigdy wiecej NE !!! Ma strasznie glupi algorytm przeliczania trasy - zamiast pokazywac i mowic zawroc - skierowalo mnie toto na ... 17 km petle i wrocilem w to samo miejsce !!!

  • 0

    15. ~gość  2009-03-13 22:23:01  host: 94.254.156.35

    Nowa funkcjonalność została stworzona w Targeo by tuszować błędy AM. Proszę sobie wyznaczyć np trasę z Wrześni do Poznania na ul. Przemyską 36. Automapa zamiast doprowadzić nas do celu szczęśliwie zakończy swoją pracę na autostradzie w okolicy żądanego adresu. Autorzy AM zamiast poprawić ten błąd wolą dodać nową funkcjonalność do Targeo licząc, że zauważymy błąd i skorygujemy punkt docelowy. Ale czy na pewno o to nam chodziło gdy kupowaliśmy program do nawigacji? Może warto zastanowić się nad konkurencyjnymi programami?

  • 0

    16. ~  2009-03-14 00:52:23  host: f142-042.opera-mini.net

    Z powodu 1 adresu do którego nigdy pojadę? 8-)

Dodaj swoją opinię