Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości System informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym

System informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym

sirmark 24 Marca 2009 18:53

0 0

Polskie Radio we współpracy z Targeo.pl uruchomiło projekt Kierowca Zaufania mający na celu zbudowanie nowej jakości informacji drogowych udostępnianych kierowcom.

Przygotowane oprogramowanie w Polskim Radiu, pozwala na wprowadzanie danych, lokalizację, weryfikację i automatyczną publikację na stronach WWW oraz emisję na antenie wielu informacji drogowych spływających m.in. za pośrednictwem call-center.
Dziennikarze rozgłośni regionalnych, korzystając z systemu, mogą w intuicyjny sposób weryfikować nadchodzące informacje, a następnie precyzyjnie lokalizować je na mapie systemu Targeo. Dodając do tych informacji dźwięk, system tworzy bazę aktualnych komunikatów gotowych do wykorzystania na antenie i stronach internetowych.

Już wkrótce, komunikaty opracowane przez Targeo.pl i Radio Kierowców dostępne będą dla użytkowników telefonów komórkowych w aplikacjach mapowych Targeo.mobi i Drogowskaźnik oraz dla systemów nawigacyjnych poprzez RDS-TMC.

Źródło tekstu: Indigo     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mic  2009-03-24 19:50:13  host: aeou163.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czyżby w końcu w Polsce miało ruszyć TMC ?? Czas wielki ...

 • 0

  2. ~Łukasz_W  2009-03-24 20:22:28  host: 94.254.173.100

  Bardzo dobra wiadomość! Polskie Radio już teraz ma całkiem przyzwoite serwisy drogowe - zawsze 2 minuty przed pełną w Jedynce.

 • 0

  3. ~  2009-03-24 23:29:06  host: host-89-231-97-53.warszawa.mm.pl

  www.polskieradio.pl/radiokierowcow/mapa/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet