Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Syndyk w niemieckim BenQ Mobile

Syndyk w niemieckim BenQ Mobile

WitekT 4 Stycznia 2007 10:48

0 0

Sąd w Monachium nakazał wszczęcie postępowania upadłościowego spółki BenQ Mobile. Do końca 2006 roku spółka nie znalazła inwestora. Na jego pojawienie się czekało tysiąc pracowników spółki, dzięki czemu mogliby zachować posady.

Obecnie BenQ Mobile wygasza produkcję telefonów komórkowych. Spółka w stanie upadłości może być jednak bardziej interesująca dla potencjalnych nabywców - bowiem od 1. stycznia mogą kupić tylko wybraną część firmy, a czyniąc to do końca zeszłego roku byliby zobligowania do przejęcia całej firmy wraz z pracownikami.

Z zakładów produkcyjnych BenQ Mobile na terenie Niemiec zwolniono już 2 tys. osób. BenQ zapewnia, że mimo bankructwa BenQ Mobile, firma nadal będzie projektowała i produkowała telefony w azjatyckich zakładach.
Likwidacji uległa także spółka BenQ Poland sprzedające telefony Siemens i BenQ Siemens w Polsce. Kłopoty dosięgły również wrocławskie centrum oprogramowania spółki. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Sprzedażą komórek BenQ w Polsce i Europie Wschodniej będzie zajmować się firma Polconcept, która ma także zapewnić serwis nowych telefonów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: IDG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet