Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Symulacje w PTC i UPC

Symulacje w PTC i UPC

sirmark 28 Czerwca 2006 15:48

0 0

Firma Passus zakończyła wdrożenie oprogramowania OPNET, służącego do symulacji sieci teleinformatycznych, w Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz rozpoczęła prace wdrożeniowe w UPC Polska.

Oprogramowanie OPNET potrafi całościowo odtworzyć sieć - łącznie z technologiami, protokołami, konkretnymi urządzeniami i aplikacjami oraz testować różne scenariusze jej rozwoju. Dzięki możliwości przewidywania wpływu nowych usług na sieć możliwe jest konstruowanie kompletnych biznesplanów, skrócenie czasu wprowadzania usług na rynek oraz uniknięcie błędnych inwestycji.

W Polskiej Telefonii Cyfrowej z aplikacji najintensywniej korzystają zespoły specjalistów odpowiedzialnych za planowanie pojemności, wydajności sieci i aplikacji, inwestycje oraz wdrożenia nowych usług. Passus, oprócz dostarczenia oprogramowania, przeprowadziła kompleksowe szkolenie z zakresu wykorzystania aplikacji OPNET oraz w początkowym okresie użytkowania, nadzorowała pracę zespołu PTC ERA. Wdrożenie trwało 9 miesięcy.
UPC Polska, dostawca potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych, będzie wykorzystywać OPNET do testowania jakości nowych usług. Wdrożenie obejmie odtworzenie topologii sieci na podstawie plików konfiguracyjnych urządzeń, weryfikację poprawności ustawień oraz wykonanie podstawowych symulacji sprawdzających zgodność sieci wirtualnej z rzeczywistą infrastrukturą.

"Po zakończeniu cyklu szkoleń obejmujących metodologię prac oraz działanie poszczególnych modułów stworzone zostanie laboratorium, w którym przy pomocy OPNETu testowane będą nowe usługi, oraz różne warianty korzystania z nich przed ich wdrożeniem w żywej sieci." – twierdzi Ryszard Obuchowski, Dyrektor IT w firmie UPC Polska.

Źródło tekstu: Passus     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~Kaczy  2006-06-28 16:52:55  host: 62.69.212.18

  Lol- a moi znajmoi właśnie z OPNET`u piszą pracę inżynierską. Sprawdzają wydajność sieci komupterowych :D

 • 0

  2. ~getITright  2006-06-28 17:08:40  host: phantom.teldom.pl

  dzisiaj się do tych śmierdzieli z UPC dodzwonić nie można było, a TV nie było parę godzin... i tak trzeci dzień z rzędu, ja w nagrodę zrywam umowę, ale w ramach odwdzięczenia się informuję o tym wszystkich, jak ktoś chce gów..nianą jakość, za - owszem - niską cenę to ZAPRASZAM DO UPC !

 • 0

  3. ~rudmar  2006-06-28 18:22:12  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

  kompleksowe szkoleni - zjedzone "e"

 • 0

  4.  2006-06-28 20:13:35

  rudmar: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

 • 0

  5. ~D  2006-06-28 21:33:27  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

  ~2 słuchaj mieszkasz zapewne w mieście i masz mozliwość wzięcia TV, bardzo szybkeigo neta, i stacjonarki w bardzo niskiej cenie. Więc nie truj mi tu kurw* bo nie mieszkasz na wsi nie nie musisz płacić za tel w tp! za net chociaż że radiowy to dupackie łącze, i w dodtaku nie musisz płacic kolejnego abonamentu za telewizję cyfrową bo masz UPC!

 • 0

  6. ~getITright  2006-06-29 18:09:43  host: phantom.teldom.pl

  @D - nie rozśmieszaj mnie :D w związku z Twoją wypowiedzią, może troszeczkę przybliżę Ci możliwości firmy UPC, otóż mieszkam w CENTRUM Gdynii i jedyne co UPC może mi zaoferować to KABLÓWKA NA STARYCH ŁĄCZACH PTK !!!! co Ty na to ??? netu NIET ! telefonu NIET ! nawet pie.pszonego ale kino i kino polska nie mogę wziąć, bo łącza są od momentu położenia ich przez PTK NIEMODERNIZOWANE, a tych dwóch kanałów nie ma w pakiecie pełnym, można je dokupić za 8zł/mc (!) ale żeby to zrobić trzeba dokupić również HBO (!!!) ale już pal sześć, wziął bym i to HBO, tylko że... nie mogę, tzn. to nie ma sensu, bo na tych łączach HBO jest kodowane w starej technologi, czyli nie dostaje się dekodera, tylko jest w skrzynce filtr zdejmowany, a do ale kino i kino polska jest w UPC potrzebny dekoder (!!!) więc NIE MOGĘ NAWET TEGO MIEĆ, dodam tylko że w Multimedii te programy są standardowo w pakiecie pełnym, więc chłopie obudź się ! UPC to nie jest firma ogólnopolska, co można zaakceptować i co jest zrozumiałe, ale żeby w aglomeracji która ma prawie milion mieszkańców (3-miasto) PRAWIE NIGDZIE NIE BYŁO ZASIĘGU, a wiem że w innych dużych miastach jest tak samo, mam nadzieje że wybiłem ci z głowy skrzywiony i wyidealizowany obraz UPC, chyba za dużo reklam oglądasz :)

 • 0

  7. ~  2013-03-03 13:09:18  host: 89-70-127-136.dynamic.chello.pl

  upc to badziewie, na okrągło tylko reklamy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet