Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Symbian^3 z bąbelkowym powitaniem

Symbian^3 z bąbelkowym powitaniem

LuiN 8 Lutego 2011 12:17

0 0

Nokia Beta Labs zaprezentowało ciekawą nakładkę na interfejs Symbian^3 - Nokia Bubbles, dzięki której jeszcze przed odblokowaniem ekranu możliwe jest uruchomienie interesujących nas funkcji.

Na ekranie wyświetlać będą się animowane bąbelki, z profilami, ominiętymi połączeniami, nieczytanymi wiadomościami, radiem czy ulubionymi kontaktami. Jeśli przesuniemy interesujący nas bąbelek na bąbelek z kluczykiem, telefon odblokuje się i zostanie uruchomiona wybrana przez nas funkcja.

Nokia planuje stopniowo rozszerzać funkcje dodatku Nokia Bubbles, ale już teraz trudno narzekać na jakieś poważne braki. Możemy na przykład sterować odtwarzaczem muzycznym, uruchomić szybkościomierz, mapy, latarkę, jak i zerknąć na ile wystarczy nam jeszcze bateria.




Działanie programu w telegraficznym skrócie przedstawia załączony niżej film. Jeśli ktoś chce przetestować nokiowskie bąbelki na własnej skórze, darmowej aplikacji powinien szukać pod tym adresem.



Źródło tekstu: Nokia Beta Labs, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • -1

    2. ~sebek  2011-02-08 12:17:08  host: 78.31.136.214.rybnet.pl

    fajne :D jak będę miał n8 to se wgram ;p

  • 0

    3.  2011-02-08 12:18:02

    nowy pomysl. zapowiada sie interesujaco... szkoda, ze betalabs nokii tak malo softu wypuszcza bo ten zwykle jest ciekawy...

  • 0

    4. ~  2011-02-08 12:20:20  host: apn-77-114-26-229.dynamic.gprs.plus.pl

    #2 To "se" wgraj , ale najpierw weź "se" dziecko za naukę .

  • 0

    5. ~  2011-02-08 12:23:58  host: 94.42.85.2

    no nie powiem, nawet ciekawy bajer. jednak wolałbym aby ludzie z nokii zajęli się zrobieniem porządnej klawiatury ze swype w poziomie i pionie. późnej niech zajmą się takimi właśnie bajerkami

  • -1

    6. ~piokuk  2011-02-08 12:32:53  host: 82-160-57-42.tktelekom.pl

    Nie rzucaj się #4. Jestem m.in. wykładowcą akademickim i forma "se" mnie nie drażni. Tak się po prostu w Małopolsce mówi.

  • -1

    7. ~Zakrza  2011-02-08 12:32:55  host: agl105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #4 skund ty miszkosz, że Ci "se" przeszkadza?

  • 0

    8.  2011-02-08 12:56:48

    @5 - nie wiem jeszcze jak jest ze swype na ^3 ale na ^1 dziala bardzo dobrze zarowno w poziomie jak i w pionie i jest juz od jakiegos czasu jezyk polski :] ma lekkie przycinki czasami (glownie w trybie numerycznym z niejasnych przyczyn) ale bardzo rzadkie i ogolnie dziala juz bardzo dobrze...

  • 0

    9. ~  2011-02-08 12:59:03  host: public-gprs59640.centertel.pl

    To samo co w Samsungu Galaxy S czyli puzzle interfejsu z nieodebranym połączeniem lub wiadomością które otwiera bezpośredni dostęp do skrzynki odbiorczej lub rejestru połączeń, tylko w innej graficznie, efektownej trzeba przyznać formie i nieco rozszerzone.

  • 0

    10.  2011-02-08 13:26:05

    Jakby to zrobiło google to były by teraz dziesiątki komentarzy piejących z zachwytu jakie to genialne.

  • 0

    11.  2011-02-08 13:34:44

    @10 A tak jest Nokia, złom, stary Symbian, dajcie mnie Androida! W takiej właśnie konwencji jest napisany news o tym na WP, gdzie trafiłem na to przed Telepolis. Bajer fajny. Mam nadzieję, że te bąbelki nie będą za szybko się poruszać i nie okaże się to denerwujące na dłuższą metę. Ale mogli wziąć do tego filmiku kogoś z troche lepszą wymową w obcym języku ;) .

  • 0

    12.  2011-02-08 13:43:42

    de papels paples papel ^^ smieszny akcent ogolnie troche malo przydatne ;p

  • 0

    13.  2011-02-08 13:47:12

    koles mowi lepiej niz 50% polakow ktorych poznalem w UK (a wiekszosc z nich siedzi tu od 5 lat w gore)

  • 0

    14.  2011-02-08 14:56:11

    @13 no i co z tego jak mieszkaja w polskich dzielnicach :o btw za to Ty pewnie plynnoscia i wymowa nie grzeszysz :) end.

  • 0

    15. ~franco baresi  2011-02-08 15:05:22  host: public95603.xdsl.centertel.pl

    N8 jedyna Nokia którą naprawdę chciałbym użytkować. Jak jeszcze trochę spadnie jej cena, bez wątpienia zakupię. Widziałem nagrania video w hd z tego telefonu i moja "niedroga" kamera Toshiba Camileo H-30 może o takich jedynie pomarzyć. Kapitalna ostrość i realistyczne, nieprzesłodzone kolory. Kapitalny sprzęt.

  • 0

    16.  2011-02-08 15:17:33

    @14 - to byla jedynie uwaga odnosnie narzekan na angielski pana z filmiku... ale skoro odbierasz to personalnie to przepraszam :)

  • 0

    17.  2011-02-08 16:44:36

    @11 faktycznie, w artykule pogarda, w komentarzach nienawiść... Sekta czy jak?

  • 0

    18. ~kuba144  2011-02-08 16:45:39  host: wyzyny.info

    Moim zdaniem na chwile obecną wygląda to pod względem wizualnym nieco... brzydko

  • 0

    19.  2011-02-08 17:53:38

    Czekam na wersję andkową.

  • 0

    20. ~Pest  2011-02-08 19:55:47  host: 87-204-165-158.ujscie.net

    Ładne, kolorowe, tylko imo nie do końca użyteczne... ;)

  • 0

    21.  2011-02-09 06:53:35

    Aplikacja bardzo fajna i wizualnie tez swietnie wyglada. Kompletnie nie przeszkadza, a nawet czasem przydatna, tylko powiedzcie mi gdzie to ma ustawienia?? i jak edytowac ilosc tych bombelkow?? Aplikacja w stylu iPhona, wiec napewno spodobalaby sie jego uzytkownikom a takrze uzytkownikom androida. Czyzby nokia wziela sie za odrabianie lekcji i zaczela myslec o wodotryskach??

Dodaj swoją opinię