Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Symbian wciąż liderem na rynku smartfonów

Symbian wciąż liderem na rynku smartfonów

Q! 6 Sierpnia 2010 22:01

0 0

Fundacja Symbian poinformowała, że w II kwartale 2010 roku z jej systemem na rynek trafiło ponad 27 mln smartfonów. Tym samym Symbian pozostaje wciąż niekwestionowanym liderem w tym segmencie rynku.



Ponad 27 mln urządzeń oznacza, że każdego dnia dostarczano średnio prawie 300 tys. nowych urządzeń, 207 na minutę i ponad 3 na sekundę.




Według Lee M. Williama, dyrektora Fundacji, taka informacja jest dla niej dobra i pozwala spojrzeć na jej przyszłość w jasnych barwach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że konkurencja na rynku smartfonów i mobilnych systemów operacyjnych jest coraz większa.

Tymczasem największy rywal Fundacji - Google - poinformował, że każdego dnia nabywców znajduje 200 tys. urządzeń z systemem Android na pokładzie. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Dane na temat światowego rynku smartfonów w 2Q2010 roku prezentowaliśmy też w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Symbian, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2010-08-06 22:07:18

    Jak dla mnie są to ostatnie dobre chwilę symbiana, który nic nowego sobą nie prezentuje. Dużą popularność można też tłumaczyć, że coraz to tańsze nokie otrzymują ten system (c5, 5230 itp.) Wielu użytkowników nie jest nawet świadomych że to symbian, bo oni kupują nokie (sam to widzę po pracy w salonie).

  • -1

    2.  2010-08-06 22:17:04

    Czytając,niektórych piszących na Telepolis,odnosi się wrażenie,że Nokia ze swoim Symbianem jest w odwrocie.Tu niespodzianka,Android jeszcze z tyłu.

  • 0

    3. ~  2010-08-06 22:22:45  host: t21-05.opera-mini.net

    Symbian nie jest zły. Gdyby nie te certyfikaty to by nie był zagrożony.

  • 1

    4. ~chuck  2010-08-06 22:29:11  host: host4-89-206-24.limes.com.pl

    @ 3: w każdym systemie muszą być jakieś zabezpieczenia

  • 2

    5. ~  2010-08-06 22:47:49  host: t18-14.opera-mini.net

    No wlasnie takie wyniki bo wuchta wiary uzywa tych 5230, 5530, ktore sa w promocjach u opow. Zastanawialem sie tez nad 5530, ale te certyfikaty i brak 3G... po tescie LuiN'a I5700 zainwestowalenm w Sansunga. Wowczas byl w tej samej cenie co Nokia na aukcjach wiadomo gdzie;-) /To ja Taczian;-)

  • 2

    6.  2010-08-06 22:53:41

    Właśnie przez to liderowanie, odbiła im szajba do łba i nic nowego nie wnosili do tego systemu, teraz już za późno, Android już ma to co trzeba, nie trzeba nam doskonałego systemu według Nokii.

  • 0

    7.  2010-08-06 23:18:47

    Symbian pomimo swej otwartości i tak jest ograniczony. Zresztą Chuck o tym wspomniał, każdy OS coś ogranicza, mniej lub więcej. Dobrze, że są na to sposoby. BTW jest jakaś Nokia z WM lub Androidem? Nokiami przestałem się interesować... Ale mam w kolekcji 5110 i stuningowaną 3310, która wygrała w konkursie Heyah w 2005;-)

  • 0

    8. ~shq  2010-08-07 00:23:56  host: ip-94-232-156-41.nette.pl

    symbian wcale nie jest takim zlym systemem i zasadniczo jest na rynku miejsce dla tego systemu - np. urzadzenia nie posiadajace wyswietlacza dotykowego. Tak wiele osob psioczyna symbiana twierdzac ze android, bada czy nawet wm sa od niego lepsze itp. pomyslcie ze sa zarowno uzytkownicy jak i urzadzenia w ktorych np. android nie ma miejsca bytu... i sa to wlasnie telefony bez wyswietlaczy dotykowych

  • 0

    9.  2010-08-07 00:37:48

    Jestem zwolennikiem Symbiana, ale te wyniki to ściema! Porównajmy ilość touch screen z symbian do android.

  • 0

    10. ~r  2010-08-07 07:40:50  host: user-188-33-147-161.play-internet.pl

    #9: a jest jakiś nie dotykowy telefon z androidem? To co chcesz porównywać? I w ogóle jaki sens ma takie porównanie? O czymś świadczy? Chyba o niczym.

  • -2

    11.  2010-08-07 09:27:39

    Q! "Ponad 27 mln urządzeń oznacza, że każdego dnia dostarczano średnio prawie 300 tys. nowych urządzeń" Przepraszam bardzo, ale ile dni ma rok? Bo jak okolo stu, to sie zgodze z tymi wyliczeniami, w przeciwnym przypadku, proponuje jednak skorzystac redakcji z kalkulatora.... Wstyd Panowie!

  • 0

    12. ~czytlenik  2010-08-07 09:32:02  host: pc-77-46-30-98.euro-net.pl

    do 3 i 4.No są zabezpiczenia w symbianie.Ale w necie są aplikacje do podpisywania tych certyfikatów np SingSIS GUI. Więc instalacja czegokolwiek nie stanowi większego problemu.

  • 0

    13.  2010-08-07 09:42:23

    11: a my proponujemy czytanie ze zrozumieniem i zauważenie różnicy pomiędzy kwartałem a rokiem. :-)

  • 0

    14. ~chuck  2010-08-07 15:30:26  host: host4-89-206-24.limes.com.pl

    @ 12: tak ale najpierw żeby podpisać trzeba mieć certyfikat wyrobiony pod numer imei telefonu np. z opda

  • 0

    15.  2010-08-07 23:53:39

    @WitekT: Przepraszam :) Macie racje :) Nigdy wiecej nie bede czytac telepolis po wstaniu :))) Poczekam az sie faktycznie obudze :)) /tylko co ja bede teraz rano czytal :-| /

  • 0

    16. ~  2010-08-08 09:32:55  host: staticline51919.toya.net.pl

    14: A co to za problem? Wyrabiasz raz i masz z głowy. Poza tym można złamać Symbiana i więcej nie potrzebować certyfikatów. A tak przy okazji - wyszedł nowy firmware do 5800 - 51.0.006

Dodaj swoją opinię