Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Symbian przyspieszył

Symbian przyspieszył

sirmark 8 Maja 2004 13:07

0 0

W pierwszym kwartale tego roku firma Symbian sprzedała 2,4 mln licencji na wykorzystywanie swojego systemu operacyjnego w telefonach komórkowych. To dwukrotnie więcej niż udało się osiągnąć firmie w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Obecnie na rynku znajduje się 18 telefonów opartych na Symbianie. Firma podpisała trzy nowe umowy na sprzedaż swojego systemu operacyjnego z firmami Arima, czołowym producentem "komórek" z Tajwanu oraz LG Electronics i Lenovo, formalnie znanej jako Legend Group, największej korporacji IT w Chinach.
David Levin, szef wykonawczy Symbian, przyznał że firma jest szczególnie zadowolona z osiągnięć w Japonii, które to państwo określił jako lidera w rozwoju sieci 3G. "Liczba telefonów komórkowych pracujących na Symbianie i urządzeń, które są w fazie projektowej, stale się zwiększa. Na koniec pierwszego kwartału 2004r. przygotowywanych jest 30 urządzeń na systemie Symbian, podczas gdy rok temu było to 20 telefonów" - powiedział Levin.

W trzech pierwszych miesiącach 2004r. dochody Symbiana przekroczyły 12,9 mln funtów, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosły one 9,2 mln funtów. Jednak w ostatnim kwartale roku ubiegłego dochody firmy były znacznie wyższe i wyniosły 15 mln funtów.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet