Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Symbian nauczył się liczyć

Symbian nauczył się liczyć

LuiN 27 Sierpnia 2008 15:28

0 0

nokia s60 calculator beta Upośledzony funkcjonalnie, niewygodny i nieatrakcyjny wizualnie - tak w skrócie opisać można kalkulator, który od lat pojawia się w "symbianowych" telefonach Nokii. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie aplikacja zostanie poprawiona - skopiowana ze znacznie prostszych Nokii Series 40.

Platformy S60 i S40 Nokii rozwijają się zachowując bardzo dużą niezależność względem siebie. Ich podobieństwa kończą się właściwie to na poziomie wyglądu tematów. Nokia przez lata zbierała krytykę z tytułu ograniczonych możliwości kalkulatora w swoich "smart"-fonach.




Pod tym względem "mądrzejsze" okazały się urządzenia niedocenianej platformy S40, na których znalazła się napisana w JAVA nieco bardziej rozbudowana aplikacja. To ona właśnie stała się podstawą nowej wersji kalkulatora na platformę Series 60.

Wstyd? Nie do końca. Warto pamiętać, że w marketingu Nokii głośno jest o Series 60, a w sprzedaży i tak od lat króluje Series 40 - najpopularniejsza platforma Nokii.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2008-08-27 15:42:08  host: f96-020.opera-mini.net

    O! i takie newsy lubie najbardziej, ze swiezym spojrzeniem na temat, ale jednoczesnie zawartymi "inside thoughts". Tak trzymac, w miare mozliwosci oczywiscie :) (jakby podpisu nie bylo, to pisal PLANET :)

  • 0

    3.  2008-08-27 15:45:17

    prawdę mówiąc to ten kalkulator nie dorasta kalkulatorowi z iphona do pięt :D

  • 0

    4.  2008-08-27 15:49:37

    dobrze zrobili bo faktycznie był kiepski...

  • 0

    5.  2008-08-27 15:55:43

    quzo - a powiedz... ten w iPhone potrafi zgodnie z zasadami matemattyki liczyć, czy tak jak każdy, to tylko sklepowy kalkulator jest pod względem dodawania i mnożenia?

  • 0

    6. ~ziomek13  2008-08-27 16:05:17  host: aclh182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tez czekam jak quzo odpisze skoro mocno cos zachwala,niezly kalkulator z pamiecią ostatnich wyników mają na aplikacjach.gsm bo sam kupowałem

  • 0

    7.  2008-08-27 16:38:18

    ten jest dużo prostszy w obsłudze, podstawowe działania w osobnych klawiszach, tylko czemu nie jest pełnoekranowy

  • 0

    8.  2008-08-27 16:43:50

    tu możecie zobaczyć jak wygląda porządny kalkulator http://pl.youtube.com/watch?v=1VmXlNczjtQ

  • 0

    9. ~  2008-08-27 16:51:39  host: p05-03.opera-mini.net

    Liczyć to trzeba tylko na siebie - i o tym chyba nokia chciała wszystkim powiedzieć

  • 0

    10. ~  2008-08-27 17:48:49  host: 77-253-178-221.adsl.inetia.pl

    a to ma być kalkulator czy komórka ?? ma nokie na S40 i kalkulator używam tylko w podbramkowych sytuacjach. Na uczelnie mam normalny kalkulator casio z masą innych funkcji. Może ktoś jeszcze powie cos o kalkulatorach z Sony-Ericsson ????

  • 0

    11. ~Frank  2008-08-27 17:53:09  host: dxa106.internetdsl.tpnet.pl

    Co można powiedzieć o kalkulatorach z SE? U mnie w k800i jest do bani. Po jakiego mi procent? Nie lepiej (dla użytkownika) dać pierwiastek?

  • 0

    12. ~pantg  2008-08-27 19:03:31  host: p09-05.opera-mini.net

    Jak bym ja miał wybierać. czy mój kalkulator ma obliczyćc procenty, czy pierwiastki, to napewno wybrał bym procenty, bo w życiu codziennym kiedy potrzebne są pierwiastki? Bo potrzeba obliczenia procentów zdarza się dużo częściej

  • 0

    13. ~  2008-08-27 19:06:24  host: f96-033.opera-mini.net

    Do Frank> po jakiego procent... prawda- nie jest potrzebny, wystarczy sie troche na matematycne znac i potrafic zastapic procent przecinkiem... z pierwiastkiem juz niejest tak latwo

  • 0

    14. ~  2008-08-27 20:15:24  host: f96-030.opera-mini.net

    mi kalkulator w telefonie jest potrzebny tylko do podstawowych obliczeń. a najbardziej podoba mi sie w samsungach.

  • 0

    15.  2008-08-27 20:45:26

    Bo nie widziałeś w iPhonach, tam to dopiero bajer :)

  • 0

    16. ~sympatyczny  2008-08-27 20:49:31  host: 153-to3-8.acn.waw.pl

    od kiedy to cos nowego ze kalkulator w symbianie jest do bani, klawiatura sie nie blokuje automatycznie, a odtwarzacz muzyki nie potrafi po prostu odtwarzac po kolei muzyki z jednego katalogu? (a'propos czy moze mi ktos polecic jakas CALKOWICIE DARMOWA aplikacje do odtwarzania muzyki na symbiana 3rd edition - taka zeby miala podstawowe funkcje winampa sprzed 12 lat i wystarczy. z gory bardzo dziekuje.)

  • 0

    17.  2008-08-27 20:54:20

    ~sympatyczny - obawiam się, że jesteś skazany na... iPhone'a ;-)

  • 0

    18. ~dt  2008-08-27 21:38:59  host: wap.plusgsm.pl

    sympatyczny a to malo takich aplikacji? Lcg jukebox, alone mp3 i sporo innych...

  • 0

    19. ~Frogo  2008-08-27 23:04:48  host: cib103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, że tak późno poprawili swój kalkulator. Dobrze, że w mojej Motoroli z MusicPacka wszystko działa w porządku.

  • 0

    20. ~@sympatyczny  2008-08-28 10:30:43  host: dym210.internetdsl.tpnet.pl

    Mam LCG Jukebox, oraz dormaowy OGG Play: symbianoggplay.sourceforge.net

  • 0

    21.  2008-08-28 18:58:26

    Szkoda, że dopiero po takim czasie to się dzieje!

Dodaj swoją opinię