Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sylwestrowe statystyki Plusa

Sylwestrowe statystyki Plusa

WitekT 3 Stycznia 2011 14:15

0 0

W dniach 30. grudnia - 1. stycznia, klienci Plusa wysłali ponad 831 tys. MMS-ów (o 7,3% więcej niż przed rokiem) oraz ponad 206 mln SMS-ów (wzrost o ponad 5%).

Liczby te nie obejmują MMS-ów i SMS-ów wysłanych z aplikacji, np. z bramek SMS-owych, ani też wiadomości otrzymanych przez klientów Plusa.

Najwięcej MMS-ów - ponad 377 tys. - wysłano w Sylwestra. W Nowy Rok między godziną 00:00 a 01:00 użytkownicy sieci wysyłali ponad 45 tys. MMS-ów.




Najwięcej SMS-ów - ponad 69 mln - wysłano 30. grudnia. W Nowy Rok między godziną 00:00 a 01:00 użytkownicy sieci wysyłali ponad 7,67 mln SMS-ów.

Zobacz: zeszłoroczne, Sylwestrowe statystyki Orange, Play i Plusa.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2011-01-03 14:14:09

    Sylwester (ten tradycyjny) jest obchodzony 31-go grudnia.....

  • 0

    2. ~zalogowanyNIE  2011-01-03 14:32:10  host: 89-79-96-67.dynamic.chello.pl

    Statystyki statystykami, ale na początek niech Plus usprawni swoją pocztę plusnet.pl, która nie działa prawidłowo już od 3 tygodni. Handlowcy z plusa też narzekają, że nie mogą z niej korzystać ale tęgie głowy w Warszawie oczywiście nie widzą problemu bo korzystają z @plus.pl, a jak wszyscy wiemy ten adres działa im idealnie. Plusnet.pl nie musi. A powinien zgodnie z informacją na stronie od 1 stycznia 2011.

  • 1

    3.  2011-01-03 15:07:21

    Statystyki statystykami, ale mnie najbardziej bawi sposób w jaki Plus doliczył sobie podwyżkę podatku VAT do cen swoich abonamentów, deklarując równocześnie, iż nie będzie podnosił cen usług do 60 gr. Na przykład cena abonamentu, który przed podwyżką kosztował 29 zł teraz wynosi 29,90 zł. To ile w końcu wzrósł ten VAT? Czy aby na pewno o jeden procent? :)

  • 1

    4.  2011-01-03 15:50:27

    @3: Racja. Niech Telepolis się tym zajmie. Dlaczego Polkomtel podwyższył cenę abonamentu o kwotę która ma się ni jak do podwyżki vat? Może warto to zgłosić do UKE i UOKiK? Taka podwyżka musi umożliwić zerwanie umowy, ponieważ nie jest to podwyżka wynikająca ze zmiany vat, tylko podwyżka abonamentu!

  • -1

    5. ~wersus  2011-01-03 16:32:32  host: dqb118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 rozpaczasz nad podwyżką abonamentu o niecałą złotówkę? Przecież wszystkie inne produkty też Ci zdrożeją, ech

  • 0

    6. ~ciekawski  2011-01-03 17:46:10  host: chaos.tpnet.pl

    @3&4. Piszecie o nowych aktywacjach, czy "starych" umowach? Jeżeli podnieśli ponad wzrost VATu to faktycznie użytkownikom przysługuje odstąpienie od umowy :).

  • 0

    7.  2011-01-03 17:46:57

    któe to cenniki z 29 do 29,90 wzrosły?

  • 0

    8.  2011-01-03 18:09:32

    Przy abonamencie za 29zl podwyżka powinna być jakieś niecałe 24gr a jest 90. Tylko wg mnie to te stawki na stronie w dziale promocje to są tylko dla nowych klientów a ci którzy mają już umowy dostaną na fakturze tyle ile trzeba.

  • 0

    9.  2011-01-03 18:12:12

    no to jak? promocje zmienili czy cenniki w końcu? bo już znajopmym powiedziałem, że być moze będą mogli zerwać umowę bez kary... ;-D

  • 0

    10.  2011-01-03 19:40:49

    Zajrzałem na stronę Plusa w abonament->taryfy i dla syberyjskich cennik jest zaktualizowany, zaś kwoty abonamentu takie jakie powinny wynikać z podwyżki VAT. Nie wiem gdzie są te nowe taryfy. Ale wg mnie to starym klientom podnieśli tylko o VAT zaś w promocjach podnieśli do bardziej "okągłej" kwoty. Czyli jakby nie było jawna podwyżka ze strony Polkomtela. Podnosić cen im nikt raczej nie zabroni, ale powinni za to zostać ostro zjechani przez dziennikarzy.

  • 0

    11.  2011-01-03 21:05:12

    Rambus - po co? przecież po tej podwyżce już nikt do Plusa nie pójdzie ;-))

  • 0

    12.  2011-01-03 21:18:02

    @Rambus W promocjach dla nowych po 1.1.2011 mogą ponosić i oferować sobie co chcą . Zostaje kwestia jakie faktury dostaną Ci co podpisali promocję przed 1.1.2011 na abo , np równe 29zl. Jesli w nowym roku druga faktura bedzie zawierała kwotę 29zl lub 29,24zl to okey. Jesli zaś 29,90zl to widzę ciekawą możliowśc:)

  • 0

    13.  2011-01-03 21:20:56

    A jeszcze jedno pytanie : jak będzie rozliczona faktura jesli ktoś ma okres rozliczeniowy do 15stego? Abo od 15.12 do 31.12 bedzie naliczony po starej cenie, a bo od 1.01 do 14.01 po nowej cenie?

  • 0

    14.  2011-01-03 21:24:01

    @5 Nie rozpaczam. Zwracam tylko uwagę na politykę cenową Plusa polegającą na dyskretnej, niejako przy okazji, kosmetyce cenników dla nowych lub przedłużających umowę klientów. Wszystko oczywiście na fali noworocznej podwyżki stawki VAT ;)

  • 0

    15.  2011-01-03 21:27:09

    @14 Z tym , że dla nowych i przedłużających jest okey i zgodnie z prawem. Ale dla obecnych już niekoniecznie.

  • 0

    16. ~  2011-01-04 08:55:19  host: 87-205-229-147.adsl.inetia.pl

    Tak jak pisze Pijo, nowym mogli podnieść i na 290zł, pełna swoboda. Jeżeli jednak starzy klienci dostaną faktury na kwoty wyższe o ponad 1%, będzie ciekawie :-). Czyżby powtórka z pamiętnego wiosenno-letniego wypowiadania?

  • 0

    17. ~LZ  2011-01-04 13:18:42  host: aeof213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czemu ten artykuł znajduje się w "Wiadomości -> Play"? Bo nie za dużo w nim nt. Playa...

  • 0

    18. ~LZ  2011-01-04 14:14:17  host: aeof213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O, już przeniesiony :-) Dziękuję za spostrzegawczość :-P

Dodaj swoją opinię