Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sylwestrowe statystyki Play

Sylwestrowe statystyki Play

WitekT 2 Stycznia 2009 14:50

0 0
Play - inaczej niż w wypadku Świąt - podał Sylwestrowe statystyki wysłanych wiadomości i SMS-ów. Obejmują one 12 godzin na przełomie 2008 i 2009 roku.

Od godziny 16:00 31. grudnia do 4:00 1. stycznia klienci Play wysłali około 10 mln SMS-ów i 420 tys MMS-ów.

Zobacz: tegoroczne, Sylwestrowe statystyki Ery, Orange i Plusa.
Zobacz: zeszłoroczne, Sylwestrowe statystyki Ery, Orange, Play i Plusa.

Zobacz: tegoroczne, Świąteczne statystyki Ery, Orange i Plusa.
Zobacz: zeszłoroczne, Świąteczne statystyki Ery, Orange, Play i Plusa.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~riva  2009-01-02 15:11:51  host: 088156065007.bsk.vectranet.pl

    Ładne wyniki, interesująca uwaga bart4, gdzie za 3 dni w Plusie wysłano dla porównania 675 tys. MMS.

  • 0

    6. ~mirekb  2009-01-02 15:13:50  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @4 dobre;-)duzo mms fakt.no coto multimedia pełną gębą..smsów tez sporo.pakiet 200sms ma sens,szczegolnie z trescia typu"zadzwon do mnie-pogadamy ze 2 min"..

  • 0

    7. ~tymek  2009-01-02 15:24:42  host: 77-254-243-124.adsl.inetia.pl

    jaki jest sens w tym, że Play nie poda świątecznych statystyk a za kilka dni podaje styatystyki z Sylwestra?! Co chce przez to osiągnąć?!

  • 0

    8. ~wer  2009-01-02 15:36:12  host: 107-dom-6.acn.waw.pl

    @ tymek - w święta mieli awarię, więc woleli nie podawać, żeby wsdtydu nie było. Teraz działało więc się chwalą. A że to mało profesjonalne i trochę manipulacyjne, inna sprawa :)

  • 0

    9.  2009-01-02 15:36:34

    Tymek - wyjaśnienie znajdziesz na blogu rzecznika play - wpis z dzisiaj na temat statystyk sylwestrowych.

  • 0

    10. ~idol  2009-01-02 15:54:16  host: apn-95-41-169-222.gprs.plus.pl

    Ja posiadam telefon w simplusie i pakiety na internet najwiecej wapuje i bywam na wap.interwap.pl portal jest w pelni mobilny jest dostepny przez telefon komorkowy jak i www

  • 0

    11. ~  2009-01-02 16:26:57  host: f142-246.opera-mini.net

    no tak. play teraz podał z conajmniej 2 powodów. 1- juz nie mieli awarii. 2- od północy należał sie każdemu nowy darmowy pakiet 200 smsow do kazdej polskiej sieci komorkowej. plus sylwester. w sumie Zdziwilem sie ze tylko 10 mln smsow. czyli jak play ma 2 mln klientów to Srednio wychodzi 5smsow na klienta play. dla porównania jak plus ma np 14 mln klientów i wysłano w tym czasie 180 mln smsow to w plusie wysłano 10-12 smsow na glowe. wiec albo użytkownicy bardzo malo smsuja albo play ma faktycznie max tylko mln lub mniej klientów w praktyce..

  • 0

    12. ~IaRiCo  2009-01-02 16:28:59  host: public-gprs112089.centertel.pl

    Trzeba przyznać, że liczba MMSów (o ile to nie jakiś błąd w liczeniu) imponuje. W zakresie "multimedialności" play zaczyna doganiać i przeganiać wielką trójkę. Zwróćcie uwagę też na liczby użytkowników. Play to sieć zaczynająca od sieci 3G więc wszyscy jej użytkownicy (no może 99%:-) to użytkownicy ze słuchawkami 3G. Czy jest ich 2 mln czy tylko 600 tys to jest to liczba porównywalna z liczbą użytkowników 3G w sieciach starych opów, którzy podają liczby w granicach 700-900 tysięcy każdy. Oznacza to, że w obszarze mobilnego dostępu do szerokopasmowego internetu mamy czterech równorzędnych partnerów, a nawet jeśli teraz są różnice rzędu pojedynczych setek tysięcy to do połowy 2009 sytuacja się wyrówna. Będzie to wyzwanie dla play bo nie będzie już mógł ciągle liczyć na litość, że to on jest tym słabszym. Oczywiście w usługach głosowych różnice pozostaną ale to zupełnie inny obszar rynku komórkowego i po to play dostał kanały GSM900. Pani Prezes z UKE będzie miała też trudny orzech do zgryzienia jak tu uzasadnić, że jeden z operatorów, którzy mają tyle samo użytkowników danej usługi jest słabszy i ma mniejszy udział w rynku. A co będzie jak playowi policzą wszystkie simy za użytkowników tak jak to rozgłasza 2 miliony. Trudno argumentować, że operator sieci 3G zdobył tylu użytkowników, po to żeby nie używali jego sieci 3G:-). jeśli tak było to plus się nieźle ustawił z wpuszczeniem ich do swojej sieci. Ale zwróćmy uwagę mamy czterech równorzędnych operatorów usług 3G i to jest sytuacja przełomowa.

  • 0

    13.  2009-01-02 16:30:51

    IaRiCo: 99% to w abo - w prepaidzie na pewno nie... Obstawiam, że może więcej niż połowa, ale nie wiem czy aż tak dużo więcej...

  • 0

    14. ~Longman  2009-01-02 16:34:46  host: adcq245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~ 2009-01-02 16:26 f142-246.opera-mini.net, zapomniałes też o punkcie trzecim. Marcin Gruszka się tym razem nie obżarł ciastem...:-D

  • 0

    15. ~Boj  2009-01-02 17:08:50  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ja wysłałem jednego raczej odzwaniałem zamiast pisac to nie dla mnie.

  • 0

    16. ~mikrus  2009-01-02 17:15:51  host: apn-77-115-174-234.gprs.plus.pl

    11@ z porównaniem wysłanych smsów na głowę nie do końca trafiłeś ponieważ play podał swoje statystyki za okres 12 szczytowych godzin z samego sylwestra, Plus daje dane za 30.12-1.01, a Orange z dwóch dni 31.12 i 1.01.

  • 0

    17.  2009-01-02 17:27:06

    ja wysyłałem w Święta jak i w Nowy Rok wyłącznie mms-y bo w Play koszt mms i sms jest taki sam (stara play karta) a ładna grafika dodaje życzeniom osobistego uroku

  • 0

    18. ~mirekb  2009-01-02 17:54:00  host: apn-77-113-44-252.gprs.plus.pl

    @12 trafna uwaga z tym dostepem do3g,podrelalem to poniekad juz pare razy,slusznie jak widze.ja zastanawiam sie nad jednym:do jakiej ilosci bts 900 p4 bedzie musiało postawic,by spelnic wymagane koncesja pokrycie populacji oraz miec ich na tyle duzo by kasa dla plusa szła tylko z "totalnych wsi" dzie nawet o ostatecznym gprs/edge od p4(jak dadza,zob w jakim czasie)mozna marzyc.play ma numeracji na 6mln.uwazam ze jak do konca 2010 bedzie mial 3mln kontraktowców(abo i mix)to bedzie ok,okolo2mln bedzie w prepaidzie i bedzie ok.jednak pod wzledem mobilnosci w necie liderem jest 3..temu olilopolowi nawet p4 nie pomoze,ba za pare lat bedzie olilopol4.tylko ten zasieg/:jeszcze 2tys node b p4 i spelni wymaania koncesji do2011 zas gsm900 do konca 2010 50 proc.pop..powodzenia

  • 0

    19.  2009-01-02 19:05:49

    tymek, sensu w tym nie ma żadnego, moim zdaniem gruszka popełnił błąd ulegając presji pseudo ekspertów z tego forum. To byLo proste do przewidzenia. Czy poda, czy nie poda zostanie skrytykowany. Ja tez wysłalem same mmski i na śwęta i na NY, kosztują mnie przecież tyle samo. @11 - powód awarii to nie jest bo najwięcej ludzi wysyła esy w wigilie a awaria byla, wiem bo sam jej doswiadczylem tylko 25 przez kilka godzin.

  • 0

    20. ~dzetex  2009-01-02 19:59:59  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    nie no pewnie ze teraz bylo by i jest tak, ze jak podal to jest tak i tak a jak nie podal by to bylo by tez zle:P co jak co siec powinna byc konsekwentna jezeli teraz zapodala wyniki sylwestrowe to i mogli zapodac swiateczne, a nie zaslaniac sie awaria. Mozliwe ze jest tak jak napisano w poscie 11. Jak dla mnie Play jest taka saobie siecia, tu podaja tam nie podaja, mieli nie dzielic przyjaciol teraz dziela, mhmm

  • 0

    21.  2009-01-02 21:17:29

    kto sie zasłania awarią? tak to powstają właśnie mity hehehe

  • 0

    22.  2009-01-05 08:56:09

    Do kompletu brakuje tylko statystyk Ery.

  • 0

    23. ~blond_blondyna  2009-01-05 10:24:34  host: dynamic-78-8-82-198.ssp.dialog.net.pl

    3G, 3G...! To nieładnie tak mówić. Czy "G" nie można by zastąpić jakąś sympatyczniejszą literką?

  • 0

    24. ~  2009-01-05 11:33:38  host: dynamic-87-105-191-161.ssp.dialog.net.pl

    Na przyklad "D" ?

Dodaj swoją opinię