Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sylwestrowe statystyki Orange

Sylwestrowe statystyki Orange

sirmark 2 Stycznia 2007 20:08

0 0

Orange podało statystyki wiadomości z 31. grudnia i 1. stycznia.



Klienci wysłali ponad 112 milionów SMS-ów żegnając stary i witając nowy rok. Wynik jest dwukrotnie wyższy niż podczas Sylwestra 2005/2006:
31.12.2006 - 60.355.538 (34.637.309 dane za rok poprzedni)
01.01.2007 - 52.176.026 (23.026.872)




Liczba wysłanych MMS-ów wyniosła ponad 500 tysięcy:
31.12.2006 - ok 300 tys. (263.329)
01.01.2007 - ok 200 tys. (205.821)

Operator chwali się, że dzięki przeprowadzonej optymalizacji jakościowej i pojemnościowej sieci podczas nocy sylwestrowej nie odnotowano w sieci żadnych awarii, ani problemów w opóźnieniach w doręczaniu przesyłanych wiadomości SMS/MMS oraz połączeń głosowych (zajętość sieci).

Sylwestrowe statystyki Ery podaliśmy w tej wiadomości, a Plusa w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2007-01-02 20:59:03  host: 195.189.142.222

    Orange się chwali a klienci mowią, że ich sieć spisała się najgorzej... Propaganda na kształt bełkotu przywódców samozwańczej IV RP. W tym roku najlepiej działał Plus potem Era, Orange zamyka stawkę na szarym, dalekim końcu. Tragedii nie było ale trzymajmy się faktów. Orange gratulujemy dobrego samopoczucia, klientom Orange współczujemy sieci.

  • 0

    5. ~malinek  2007-01-02 21:40:43  host: pm1228.pam.szczecin.pl

    Zawsze byly problemy, ale w tym roku naprawde siec dzialala bez zarzutu. Plus i Era natomiast byly zapchane. Przynajmniej w Szczecinie:D

  • 0

    6.  2007-01-02 22:07:25

    musze pochwalic IDEE - do mnie dodzwonila sie osoba zaraz po polnocy! nawet nie minelo 15 sekund, wiec podejrzewam, ze za pierwszym razem sie udalo :-) tak samo z eskami IDEA - plus, plus - IDEA smigaly be zarzutu - czas: 0010 - 0050 ;-)

  • 0

    7. ~Mungo  2007-01-02 22:10:44  host: 89.187.233.194.ip.airbites.pl

    Fajny bełkot: 263329 to około 300000, 205821 to około 200000. A razem to już ponad 500000! Nie wiem jak 263329+205821>500000. Wpisujcie miasta które to policzyły. Niestety jaki news, taki komentarz...

  • 0

    8. ~  2007-01-02 22:21:11  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    "podczas nocy sylwestrowej nie odnotowano w sieci żadnych awarii, ani problemów w opóźnieniach w doręczaniu przesyłanych wiadomości SMS/MMS oraz połączeń głosowych (zajętość sieci)" - Ale kłamią bezczelnie! Mają ludzi za idiotów?! Żenada...

  • 0

    9. ~ksad  2007-01-02 22:52:30  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Było ok - w Lubuskiem. Przechodziło natychmiast i bez problemów.

  • 0

    10.  2007-01-02 23:03:53

    *** Mungo - "wpisujcie miasta, w kturych niedalo sie do dzwonic i siedz byla zajenta"? :-P

  • 0

    11. ~kodijak  2007-01-02 23:08:22  host: internet.starlan.pl

    Mungo w nawiasie to dane za poprzedni rok więc nie pluj się.

  • 0

    12.  2007-01-02 23:21:16

    Ja Orange pochwale. Połączenia o północy dochodziły do skutku bez większych problemów, najwyżej trzeba było dłużej czekać na połączenie lub spróbować ponownie z 1-2 razy, większość znajomych będących na imprezie ma Orange i każdy dzwonił w tym samym czasie nie narzekając. Z tego co zauważyłem połączenia po sieci były bezproblemowo, ale do Heyah czy Ery to nie sposób było się dodzwonić, wyglądało jakby Era była zapchana. Do Plusa po wielokrotnym wybieraniu numerów udawało się dodzwonić.

  • 0

    13.  2007-01-02 23:25:06

    moze ktos wie co sie kryje wg. Orange pod słowem "Optymalizacja" ?

  • 0

    14.  2007-01-03 00:47:23

    D@rio: KŁAMSTWO

  • 0

    15. ~  2007-01-03 02:29:01  host: acsl130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale nigdy tak jeszcze nie widzialem zeby NIE bylo problemow z polaczeniam, ale to zadnych, dzwonile i smsowalem bez zadnego problemu ;o

  • 0

    16. ~  2007-01-03 02:33:25  host: aij18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dodam, do ery i plusa ni huhu nie szlo sie dodzwonic, ale w sieci zero problemow i to w centrum GDA, nie rozumiem niby gdzie byly te problemy... zazdrosnicy :D

  • 0

    17. ~general  2007-01-03 06:38:28  host: 142.52.jawnet.pl

    Jak juz piszecie ,ze do ERY,CZY PLUSA NIE=SZŁO SIE DODZWINIC TO ZASTANOWIC SIE TRZEBA CZY DZWONI SIE Z ORANGE DO ERY ,CZY PLUSA CZY Z ERY DO ERY,Z PLUSA DO PLUSA BO TO JEST ROZNICA !!! PROBLEM POJAIWA SIE ZAWSZE PARE MINUT PO PÓŁNOCY !!! POSIADAM TELEFON W KAZDEJ SIECI - ZGADZAM SIE Z TYM ZE ORANGE TO DZIADOWA SIEC ,OCZYWISCIE JAK DLA MNIE !!! POZDRAWIAM

  • 0

    18. ~Zico  2007-01-03 08:42:17  host: 213.158.194.228

    No niezle orange przegial z tym "brakiem problemow"! W swieta byli kompletnie zapchani i smsy wisialy po kilkanascie minut. Rozmawiac sie podobno "jako tako" dalo. W Sylwestra z smsami bylo podobnie lecz gorzej bylo z rozmowami. Pojawialy sie naprzemian komunikaty "siec zajeta" i "wzywany abonent ma wylaczony telefon lub jest poza zasiegiem". Jak jednak twierdza moi znajomi bylo i tak lepiej niz rok temu, a wiec pewnie przeprowadzili te optymalizacje, cokolwiek mialaby ona w ich przypadku oznaczac.

  • 0

    19. ~  2007-01-03 10:27:04  host: arl-akademiki-gw.man.poznan.pl

    30 km od poznania nie dalo sie zadzwonic do 1. wiec niech mi nie mowia ze siec dzialala sprawnie!!!!!!!

  • 0

    20. ~myshaty  2007-01-03 11:22:10  host: c38-120.client.duna.pl

    W Bialymstoku tez nie bylo wiekszych problemow, o ile rok temu nie dalem rady sie dodzownic to w tym roku maksymalnie za drugim razem dodzownilem sie do kazdego do kogo chcialem, akurat los chcial ze tez maja komorki w Orange. Bynajmniej nie byla to godzina 22 ani 2 w nocy tylko polnoc +/-10minut

  • 0

    21. ~zbulwersowany  2007-01-03 14:02:08  host: caf159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bielko Biała totalny porażka. Do kogo by nie zadzwonił z Orange - kominikat "abonent jest czasowo niedostępny" Od godz 0 do godz 1 bez szans na dodzwonie się na Orange. Kochana Orange zrób coś z tym nieszczęsnym "abonentem czasowo niedostepnym" bo powoli niektórzy już myślą nad zmianą sieci. Niestety owe przeciążenie sieci, występuje też bardzo czesto w normalne dni, przeważnie wieczorami po godz 18-tej.

  • 0

    22.  2007-01-03 14:03:43

    ja przez pół godziny od 24.30 nie mogłem się dodzwonić do znajomej, był komunikat: sieć zajęta.

  • 0

    23. ~Radzik  2007-01-05 15:56:20  host: 217.116.110.186

    Bull shit. Nie było żadnych problemów z żadną siecią w lubelskim. Mieliście ciecie pecha i już.

Dodaj swoją opinię