Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Swype również na Symbianie

Swype również na Symbianie

LuiN 1 Września 2010 18:55

0 0

40 słów na minutę? Takie rzeczy to tylko ze Swype, rewolucyjnym systemem wprowadzania znaków, który być może zastąpi kiedyś legendarny już T9.

W wersji beta aplikacja Swype dla Symbiana współpracuje z Nokiami: 5800, 5230, X6, N97 i N97 mini i pobrać ją można pod tym adresem.

Trudno opisać jak działa Swype - lepiej to pokazać. Czy warto nauczyć się "swype-owania"? Zdecydowanie tak - niedawno właśnie dzięki Swype pobity został rekord Guinnessa w szybkości pisania SMS-ów.






W testach wersji beta aplikacji posługiwać się można językami angielskim (wersja US), hiszpańskim, francuskim (wersja kanadyjska) i portugalskim (wersja brazylijska). Póki co nie wiadomo kiedy pojawi się język polski (wersja polska:-)

Źródło tekstu: Nokia Beta Labs, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~PLANET  2010-09-01 19:31:54  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #2: jest, ale nie nazywa sie Swype, ino ShapeWriter. Tez bez slownika PL. Jak na razie nie wydaje mi sie, zeby istnialy alternatywy do niego, ale moze ktos wie cos wiecej.

  • 0

    4.  2010-09-01 19:50:50

    Hmm ciekawe jak pisze się na swype na ekranie oporowym. Ja miałem swype, wersję polską kasującą polskie znaki w smsie, na moim HTC Wildfire i odinstalowałem ten program, wolę fabryczne qwerty. Kwestia przyzwyczajenia, jednak ja wolę klasycznie bo jakoś tak szybciej mi idzie ;)

  • 0

    5. ~x  2010-09-01 19:52:24  host: public37119.xdsl.centertel.pl

    Dlaczego pokazane na x6? Bo jest jakaś drobna szansa, że się nie zawiesi podczas nagrywania dema, w przeciwieństwie do pozostąłych koleżanek, zwłaszcza n97 :P.

  • 0

    6. ~exciter606  2010-09-01 20:16:16  host: staticline51919.toya.net.pl

    Raczej dlatego, że X6 ma właśnie ekran pojemnościowy... Na 5800 będę rył gwoździem. xD

  • 0

    7.  2010-09-01 20:37:04

    @4 o T9 też dużo osób tak mówiło ;)

  • 0

    8. ~kuba  2010-09-01 20:59:33  host: 83-238-228-148.adsl.inetia.pl

    odkąd mam Swype w moim G1 przestałem używać klawiatury fizycznej:) ale na oporowych ekranach nokii to może nie działać zbyt dobrze

  • 0

    9.  2010-09-01 21:03:42

    @8 Ale na takiej Nokii N8 sprawdzi się idealnie

  • 0

    10. ~dudek984  2010-09-01 21:17:49  host: chello089078099152.chello.pl

    zapraszam na stronę www.spaces.ru Tam są programy nawet ten swap strona ruska ale wszystko jest na symbiana,windows,android i to za darmo.Wszystkie aplikacje ściągamy na własną odpowiedzialność firma spaces nie ponosi za uszkodzenia telefonu

  • 0

    11.  2010-09-01 21:18:01

    Tia, nie przypadkowo na filmiku użyta została Nokia X6, jedyna z pojemnościowym ekranem, póki co.

  • 0

    12. ~kuba  2010-09-01 21:43:54  host: 83-238-228-148.adsl.inetia.pl

    @9 mimo wszystko symbian do mnie nie przemawia, to krok w tył. Nokie N8 bym chciał... żeby ją sprzedać i kupić SGS;)

  • 0

    13. ~zxc  2010-09-01 22:07:34  host: mail152.anonymouse.org

    Przetestowałem inna podobną aplikację - slideit. I musze stwierdzic ze to jest g*wno. Jeśli cos takiego ma być wygodniejsze to ja jestem kosmitą. Nie dość że często się myli, "łapiąc" litery po drodze to jeszcze cały ekran zamazany. Nie polecam takich wynalazków.

  • 0

    14.  2010-09-01 23:07:28

    Kiedy swype na bada?

  • 0

    15. ~  2010-09-01 23:08:04  host: public1935.cdma.centertel.pl

    wygląda ciekawie, 7- bez t9 nie wyobrażam sobie pisania smsów, choć po każdej zmianie telefonu trzeba na nowo wprowadzać zapamiętane słowa

  • 0

    16. ~exciter85  2010-09-01 23:28:39  host: staticline51919.toya.net.pl

    UWAGA! Wejdźcie na http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-brought-to-you- by-nokia/suggestion/12335/swype-polish i klikajcie I SUPPORT THIS TOO! Dzięki temu może w miarę szybko wyjdzie wersja PL.

  • 0

    18.  2010-09-01 23:59:16

    uprzejmie donoszę, że na 5800 nie trzeba ryć gwoździem :) działa super, ale nie ma polskiej wersji niestety.

  • 0

    19. ~  2010-09-02 00:27:22  host: user-188-33-148-6.play-internet.pl

    Ta, to lipa jakaś :-) Przecież w normalnych warunkach litery słowa nie są koło siebie, nie leżą w linii.

  • 0

    20. ~micz  2010-09-03 12:13:31  host: apk188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uzywam na Galaxy S z polskim slownikiem, dziala lepiej niz sprzetowa klawiatura :)

  • 0

    21. ~dzek  2010-09-05 19:40:21  host: 82-160-28-3.tktelekom.pl

    na 5800 dziala po prostu swietnie! zaimportowalem sobie 10k polskich słów, i tak średnio ze 2-3 słowa dodaję ręcznie w każdym sms, ale pisze się mega szybko i wygodnie - nie trzeba być tak dokladnym jak przy innych metodach pisania :)

  • 0

    22. ~Smash  2010-09-17 18:00:18  host: 88-148-254-239.bb.dnainternet.fi

    Potwierdzam, testowane na SE Xperia X10. Działa po prostu idealnie! Praktycznie wystarczy dopisać kilkanaście słów do słownika i potem wystarczy wodzić palcem po ekranie, a słowa same wskakują. Rewelacja!

  • 0

    23. ~  2010-10-17 10:38:00  host: 83.2.24.3

    http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-brought-to-you- by-nokia/suggestion/12335/swype-polish?SAMLart=AARnYoU6/ZbJFfjRP 3cckEAJmxKhSmx8MEFlSG5rVnJTV1NYa3hOQzRrTXk=&RelayState=4738d e98113e6b43f29a105469c101a9

Dodaj swoją opinię