Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Swype na Samsung Omnia II - strzeż się iPhonie

Swype na Samsung Omnia II - strzeż się iPhonie

LuiN 25 Listopada 2009 09:56

0 0

samsung i8000 omnia ii Swype to kolejna po T9 technologia szybkiego wprowadzania tekstu, którą opracował Cliff Kushler. Tym razem mamy jednak do czynienia nie z klawiaturą numeryczną, tylko z klawiaturą QWERTY. Po fazie testów przyszła pora na prezentację finalnego produktu - efekty prac są imponujące.

Prz użyciu Swype Pismo wprowadzane jest przy pomocy klawiatury QWERTY bez odrywania rysika/palca od ekranu. Producent oprogramowania twierdzi, że technologia pozwala na wprowadzanie około 50 słów na minutę.

Najwygodniejsze telefony ze sprzętową klawiaturą QWERTY pozwalają na uzyskanie poziomu około 37 słów na minutę (Nokia 9500, MDA Pro). Użyta w tym samym teście porównawczym witryny All About Symbian Nokia N70, uzyskała wynik 17 słów na minutę przy włączonym T9.

Pierwsze informacje na temat Swype przedstawiliśmy w tej wiadomości. Niżej zamieszczamy film porównujący smartfon Samsung Omnia II (wyposażony w Swype) z iPhone'm (pionowa klawiatura).






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Omnia II w katalogu.

Źródło tekstu: TechCrunch, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2009-11-25 10:03:34  host: 156.17.196.157

    Fajne... :) Trzeba sie tez nauczyc pisac normalnie na dotykowej klawiaturze qwerty :)

  • 0

    2. ~mich  2009-11-25 10:12:41  host: www.2mprojekt.pl

    Małe sprostowanie. W iphonie jest możliwość stawiania ktopki poprzez dwukrotne naciśnięcie Spacji. Nie trzeba przełączać klawiatur za każdym razem.

  • 0

    3. ~bender  2009-11-25 10:21:29  host: public-gprs58296.centertel.pl

    myślę że największą przyjemnością jest pisanie "literka po literce" coraz mniej ludzie piszą na kartce, komp poprawi błędy. zamiast się ortograficznie cofać wystarczy pisać bez pomocy. ja mam ogromną frajdę z pisania na mojej e 71 w klasyczny sposób. T9, Swype i inne tego typu pomoce są dobre dla ludzi muszących przekazać masę informacji w krótkim czasie.

  • 0

    4. ~Samsung Omnia  2009-11-25 10:21:58  host: psyche.cst.tpsa.pl

    To nie jest HD2.

  • 0

    5.  2009-11-25 10:28:19

    to chyba galaxy

  • 0

    6. ~derek  2009-11-25 10:30:56  host: dlv217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    raczej B7610

  • 0

    7.  2009-11-25 10:39:10

    4, 5, 6 - oczywiście macie rację. Tuż obok informacji o Swype był press o HTC HD2 i tak jakoś z zaspania popełniłem błąd. Już wszystko poprawione. Dziękuję ślicznie!! Chodzi oczywiście o Omnię II.

  • 0

    8.  2009-11-25 10:39:12

    dziwi mnie taki news, gdyz od dawna na iPhone jest aplikacja zwana SHAPEWRITER, ktora dziala dokladnie na tej samej zasadzie.. uzywalbym, ale jest tylko jezyk angielski :/

  • 0

    9.  2009-11-25 10:39:41

    Czego ma sie bać iphone? Samsunga?? Dobry dowcip:)

  • 0

    10. ~gonzo  2009-11-25 10:41:55  host: 82-160-228-214.tktelekom.pl

    przecież jest napisane, na początku filmu, że to Omnia II. Brawo LuiN, za artykuł... Przecież nawet na telefonie widnieje logo Samsunga...

  • 0

    11. ~  2009-11-25 10:43:06  host: 82-160-228-214.tktelekom.pl

    ajć, spóźniłem się! aczkolwiek Swype zapowiada się naprawdę ciekawie ;)

  • 0

    12.  2009-11-25 10:43:50

    gonzo - przecież naniosłem poprawki.

  • 0

    13. ~xyz  2009-11-25 10:45:49  host: greenpoint.ibrokers.pl

    Tylko, że na iPhonie nikt nie pisze w takim tempie jak na filmiku.. robi się to zdecydowanie szybciej. Każdy użytkownik to potwierdzi.

  • 0

    14.  2009-11-25 10:46:55

    13, xyz - zgadzam się; szczególnie na 3GS.

  • 0

    15.  2009-11-25 11:28:08

    Mogę dodać, że pisanie na E90 nadal przewyższa wszystkie QWERTY - jak dla mnie. N900 nic nowego nie wniosła - pisze się na niej identyko jak na N97. Ale ja nadal nie potrafię pojąć, jak można szybko pisać na 3GS'ie ;-) Bawię się nim teraz i ... może kwestia wprawy?

  • 0

    16. ~  2009-11-25 13:32:57  host: v06-02.opera-mini.net

    Na mojej Nokii 25-30 slow. W takich testach zawsze wazne jest jakie to sa wyrazy. Ile maja liter i czy sa wprowadzane na sucho czy tez slownik nauczyl sie juz wyrazow testu.

  • 0

    17. ~embe  2009-11-25 15:10:31  host: 77-255-35-169.adsl.inetia.pl

    e tam... jest podobna aplikacja na iphony - testowalem - i jakos niedziala najlepiej

  • 0

    18. ~  2009-11-25 18:07:24  host: cc.azsoft.pl

    50 słów???? chyba 50 liter/znaków

  • 0

    19. ~  2010-11-15 09:14:17  host: aekc17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak włączyć ten słownik w samsungu i8000

Dodaj swoją opinię