Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Swype bije rekord Guinessa

Swype bije rekord Guinessa

Q! 23 Marca 2010 10:50

0 0

Swype - nowy sposób wprowadzania danych na urządzeniach z ekranem dotykowym - ustanowił rekord Guinessa w prędkości pisania wiadomości tekstowej. System ten dostępny jest już dla trzech głównych platform mobilnych.



Swype to nowy sposób wprowadzania danych, którego ojcem chrzestnym jest Cliff Kushler, twórca słownika T9. Umożliwia on wprowadzanie tekstu bez konieczności odrywania palca od ekranu telefonu. Dzięki temu pisanie jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Dowodem na to jest rekord Guinessa w prędkości wprowadzania tekstu z wykorzystaniem słownika Swype. Jeden z programistów, który pracuje nad rozwojem platformy, wprowadził niestandardowy tekst o długości 160 znaków w niewiele ponad pół minuty.




The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human, - taki teskt należało wprowadzić w jak najkrótszym czasie. Wyniósł on zaledwie 35,54 sekundy.

Czas ten jest wyraźnie lepszy od organizowanych już kilkukrotnie Mistrzostw Świata w pisaniu SMS-ów. Szerzej o ich wynikach pisaliśmy w tej (2007 rok), tej (2008), tej (2009) oraz tej wiadomości (2010).

Słownik Swype obecnie dostępny jest pod nazwą SlideIT dla trzech platform mobilnych: Symbian, Android oraz Windows Mobile. W dwóch pierwszych przypadkach można go pobrać z ich sklepów mobilnych, natomiast wersja dla "okienek" dostępna jest np. pod tym adresem. Obecnie pakiet z językiem polskim dostępny jest tylko w wersji dla Androida.

Szerzej o Swype pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: mobiletoday, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2010-03-23 11:07:35

    miałem takie coś kiedyś w iphonie , fajna sprawa tylko nie było polskich słówek w bazie

  • 0

    2.  2010-03-23 11:23:08

    *** quzo - polski pakiet językowy dostępny jest tylko w wersji dla Androida - odałem już wzmiankę o tym.

  • 1

    3. ~venro  2010-03-23 11:33:48  host: 77-254-163-83.adsl.inetia.pl

    "W dwóch pierwszych przypadkach można go pobrać z ich sklepów mobilnych" Dla Android'a NIE ma go w markecie.

  • 0

    4. ~venro  2010-03-23 11:36:16  host: 77-254-163-83.adsl.inetia.pl

    Przepraszam, jednak jest :) Za 5,99 euro :P

  • 1

    5.  2010-03-23 11:45:24

    Ta cena jak za aplikacje trochę przesadzona. Na PSN po tyle gry chodzą, zbaranieli czy co.

  • 0

    6. ~  2010-03-23 12:04:43  host: bzq-219-121-37.static.bezeqint.net

    SlideIT http://www.mobiletextinput.com/Download.php

  • 0

    7. ~  2010-03-23 12:12:20  host: mail-cpl.coconet.pl

    ja mam za free w markecie Jest wersja lite ale dziala. Tylko piotrek sie nie napisze

  • 0

    8. ~tom  2010-03-23 12:17:09  host: staticline16967.toya.net.pl

    *** a nie sposób pisania klawiatura lipna na wm

  • 0

    9. ~RafałG  2010-03-23 12:41:29  host: client02-ciao.provider.pl

    A czy Swype i SlideIT to nie są dwa osobne (konkurencyjne) produkty, których zasada działania (pisania) jest taka sama?

  • 1

    10. ~T  2010-03-23 12:59:54  host: dynamic-78-8-48-252.ssp.dialog.net.pl

    "Umożliwia on wprowadzanie tekstu bez konieczności odrywania palca od ekranu telefonu" - WYMAGA odrywania palca. @9 - sie mi też tak wydaje! Pozdrawiam.

  • 1

    11. ~Dawid  2010-03-23 15:12:12  host: chello089073118081.chello.pl

    T ma racje jak chcesz napisać następne słowo musisz oderwać palec:)

  • 0

    12.  2010-03-23 18:25:45

    Ktoś wie jak z tego korzystać na HTC Hero? Zainstalowałem, uruchomiłem w ustawieniach i ciągle widzę klawiaturę którą miałem. Dodam, że podają mi iż mam wersję DEMO :-/

  • 0

    13. ~rappy  2010-03-23 18:42:47  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    apspracownik - pewnie poczekać, aż google się dogada w sprawie wprowadzenia płatnego marketu w europie :/

  • 0

    14.  2010-03-23 18:49:49

    tylko ja to mam zainstalowane już a nie mogę uruchomić nawet wersji demo

  • 0

    15. ~  2010-03-24 09:22:50  host: 212.160.172.70

    1. settings > ustawienia regionalne > zaznacz metode wprowadzania 2. wlacz sobie wiadomosc sms i przytrzymaj pole tekstowe po chwili wyswietli sie metoda wprowadzania

  • 0

    16. ~ap0f1s  2010-04-02 14:12:35  host: ip-89-174-40-32.multimo.pl

    Tylko swype i SLIDIT to sa dwie osobne aplikacje wiem bo sam mam oba zainstalowane. Dochodzi jeszcze trzecia SHAPEWRITER z pl slowniekiem jednak nie czyta tak dobrze slow jak swype, gdzie nawet nie trzeba starac sie celowac w literki. Tylko czekac na slownik pl.

Dodaj swoją opinię