Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światowy rynek telefonów komórkowych w 1Q2014 wg Strategy Analytics

Światowy rynek telefonów komórkowych w 1Q2014 wg Strategy Analytics

sirmark 30 Kwietnia 2014 03:55

2 0

W I kwartale na rynek trafiło 407,9 mln telefonów komórkowych, o 9,4% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku - wynika z danych opublikowanych przez firmę analityczną Strategy Analytics.



Wzrost zapewnia popyt an telefony 3G i 4G w Afryce, Azji, a także w i innych regionach Smartfony stanowiły już 70% z wszystkich dostarczonych na rynek telefonów.

Samsung dostarczył na rynek o 6% więcej telefonów uzyskując wynik 113 mln sztuk, co dało mu 28% udziału w rynku. Jednak dynamika wzrostu spadła ze względu na mocną konkurencję ze strony chińskich producentów. W dalszym ciągu spada udział w rynku Nokii. Tuż za nią uplasowało się Apple, dostarczając niewiele mniej telefonów, tj. 43,7 mln sztuk. W kolejnym kwartale może już wskoczyć na drugie miejsce.

Na czwartym miejscu znalazł się LG, który zdobył 4% rynku. Producent osiąga dobre wyniki w Europie, za to Chiny i Indie to słabe punkty, które musi poprawić.
Bardzo dobry wynik osiągnął Huawei - 14,2 mln telefonów pozwoliło zająć piątą pozycję w rankingu. Jego modele 3G i 4G z Androidem okazały się dość popularne w Azji i Ameryce Północnej.




Firmy z poza pierwszej piątki powiększyły łączny udział w rynku. Do czołowych producentów z drugiej linii zaliczyć trzeba ZTE, TCL-Alcatel, Coolpad, Lenovo i Xiaomi.

Lista producentów pod względem ilości sprzedanych telefonów:

Producent (mln szt.) 1Q2013 1Q2014
Samsung 106,6 113,0
Nokia 61,9 47,0
Apple 37,4 43,7
LG 16,2 16,4
Huawei 11,6 14,2
Pozostali 139,0 173,6
Razem 372,7 407,9

Lista producentów pod względem udziału w rynku:

Producent (udział) 1Q2013 1Q2014
Samsung 28,6% 27,7%
Nokia 16,6% 11,5%
Apple 10,0% 10,7%
LG 4,3% 4,0%
Huawei 3,1% 3,5%
Pozostali 37,3 42,6%
Razem 100% 100%
Wzrost w ujęciu rocznym -1,4% 9,4%

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł     

Dodaj do:

Tagi: strategy analytics

w sumie: 35
  • 0

    16.  2014-04-30 11:55:17

    @15 coraz lepiej. Ostatnio przed rekordowymi wynikami za 4Q2013 dawali 2 lata, potem po kolejnych rekordowych wynikach 1Q2014 dawali 5 lat :) A teraz dajesz 10 - czyli mogą mieć rocznie 16 mld USD strat zanim obecną kasę z konta (160 mld USD) wydadzą do zera. Nie wiem czy to możliwe, chyba, że co rok będą kupować flotę F16 lub F35 II. Straty na poziomie 6,4 mld USD pokazywało do tej pory tylko Sony a jednak dalej utrzymuje się na powierzchni. Kto da więcej lat, bo ja nie jestem tak odważny aby określać bankructwo najbogatszej formy na ziemi - nawet gdyby przez następne 10 lat popełniali same błędy?

  • 0

    17.  2014-04-30 12:00:41

    @16 jestem sobą, nie tajemnczym

  • 0

    18.  2014-04-30 12:01:08

    a nie bliżej nieokreślonymi "nimi". *** mnie obchodzi co inni mówią, to nie moje stanowisko

  • 1

    19.  2014-04-30 12:28:56

    @18 ok pomijam innych, dlaczego TY dajesz 10 lat a nie np 2 lata. Przecież Apple jest tak zły, Samsung się chwiali że 30% ich klientów to użytkownicy iphona, tak tutaj gremialnie obśmiane spadające udziały w rynku Apple. W obliczu tych faktów zwiastujących rychłe bankructwo Apple (włączając w to napad na bank i ukradzenie tych 160 mld USD co by nie mieli z czego strat pokrywać) a Ty dajesz im aż 10 lat?!?!?!?!? Ogłaszam Ciebie niewiarygodnie optymistycznym fanatykiem Apple!

  • 0

    20. ~Adam M  2014-04-30 12:40:03  host: h6-52.net.euron.pl

    @5 - to jest sprzedaż tylko smartfonów a nie wszystkich telefonów danego producenta

  • -1

    21.  2014-04-30 13:00:16

    @20 pisze w treści sprzedaż telefonów a nie smartfonów.

  • 0

    22.  2014-04-30 13:15:07

    @19 ja nie twierdzę, że zły. Twierdzę, że nie tak cudny jak próbujesz nam wmówić, ale nie napisałem nigdy, że zły. A 10 lat pasuje do każdego producenta.

  • -1

    23.  2014-04-30 13:24:37

    @22 ja nie wmawiam. Wg raportu JD Power (http://www.jdpower.com/press-releases/2014-us-wireless-smartphone-satisfaction-study%E2%80%94volume-1) Apple i iPhone są na niekwestionowanym 1 miejscu zadowolenia klienta. Jak to się dzieje? Przecież to nie przypadek. Mimo marketingowego zmasowanego ataku Samsunga i taniości Androida jednak to iphone jest uwielbiany przez klientów co potwierdza sprzedaż. Trudno nie dzielić się tą radością z innymi.

  • -1

    24. ~Adam M  2014-04-30 13:37:43  host: h6-52.net.euron.pl

    @23 - Poziom zadowolenia jest wprost proporcjonalny do ceny zakupu, więc co w tym dziwnego?

  • 0

    25. ~Sakim  2014-04-30 14:23:09  host: d179-106.icpnet.pl

    @21 jak już to jest napisane a nie pisze. co do wyników jak "szara reneta" będzie miała sprzedaż na poziomie samsunga to przyznam Ci racje że jest jedynym słusznym iPhone

  • 0

    26. ~Sakim  2014-04-30 14:24:57  host: d179-106.icpnet.pl

    * miało być i.S.h.i.t.e.m ale autokorekta telepolis zastępuje z automatu tym co powstało na końcu mojej wypowiedzi

  • -2

    27.  2014-04-30 14:27:56

    @25 jak juz to iPhone jest jedynym slusznym. Warunek o ktorym piszesz juz sie spelnił. Iphone w swojej kategorii ma w tej chwili najwieksza sprzedaz i jest nr 1. Chyba nie liczysz do ilosci samsunga modeli typu Trend... Bo to by byl populizm...

  • -2

    28.  2014-04-30 14:44:49

    Proszę jak to Google robi co może aby zbić z tronu iphona przyszłymi urządzeniami premium z Androidem, który uchodzi (słusznie z resztą) za system dla tanich zlagowanych i zawirusowanych urządzeń: https://www.theinformation.com/Google-Takes-Aim-iPhone-Silver-Program @25 to kolejny dowód z konkurencji, że iPhone czy chcesz czy nie jest nr 1.

  • 0

    29. ~pabloki  2014-04-30 15:05:50  host: 37.31.103.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ale debata.zastanawia mnie jedno : czemu applefan_ ma silna potrzebe dowartościowania się usilnie przytaczając wszelkie info o "iponach".

    Jednemu rośnie innemu spada. odniosę się do nokii - po prostu klienci nokii przezucili się na inne produkty co widać w % zwiększenia udziału w rynku " pozostałych" producentów.

  • 0

    30. ~Sakim  2014-04-30 15:17:23  host: d179-106.icpnet.pl

    @27 liczby pokazują jednak że apple jest na 3 miejscu i nie wciskaj kitu że te 47 mln to tylko model 5s

  • 0

    31. ~JustMe  2014-04-30 22:10:01  host: 188.29.164.57.threembb.co.uk

    Applefan, w podanym linku BlackBerry ma się bardzo dobrze jak na ogólny spadek I kondycję firmy "padajacej na pysk"
    Tylko parę punktów niżej od iPhone, wyżej niż HTC, LG czy Nokia z Motorola....
    Dziwne bardzo... :D

  • 0

    32. ~JustMe  2014-04-30 22:13:43  host: 188.29.164.57.threembb.co.uk

    http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/mobile-phone/3210667/24-best-smartphones-of-2014/

    Dla Applefana swiezutki ranking...kiepsko iPhone, kiepsko :)

  • 0

    33. ~JustMe  2014-04-30 22:15:47  host: 188.29.164.57.threembb.co.uk

    Kolejny :
    http://www.stuff.tv/smartphones/top-ten
    Gdzie jest iPhone???
    :D
    Ale mam ubaw...

  • 0

    34. ~mqy1  2014-04-30 22:39:20  host: apn-46-215-47-45.dynamic.gprs.plus.pl

    Trochę mnie śmieszą te komentarze bo jakie ma znaczenie która firma wyżej stoi. Mam starego iPhona i jestem zadowolony tym bardziej że po aktualizacjach mam to samo co w 5S więc czemu mam narzekać no i nie ma Androida z którym wiecznie są problemy bo mam Androidowy tablet i tylko zacisnąć zęby.

  • 0

    35. ~  2014-10-17 00:58:32  host: 178-36-17-104.adsl.inetia.pl

    Iphony to najlepsze telefony i koniec kropka. Miałem htc android poprosi klapa totalna , pózniej nokia linia system już o wiele lepszy ale teraz nokia to nie to co kiedyś , wpadła mi. Do wody i kupiłem sobie iphona tel jest genialny. Mam porównanie w prEciagu 3 miesięcy 3 telefony. Polecam gorąco iphony , telefon intuicyjny prosty i bardzo wygodny do trYmania

Dodaj swoją opinię