Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światowy rynek telefonów i smartfonów po 2Q2012 wg IDC

Światowy rynek telefonów i smartfonów po 2Q2012 wg IDC

Q! 1 Sierpnia 2012 20:43

0 0

W II kwartale 2012 na rynek trafiło 406 mln telefonów, w tym ponad 153 mln smartfonów. W obydwu kategoriach pozycję lidera sprawuje Samsung.

W ciągu roku rynek smartfonów wzrósł znacznie, bo o ponad 42%. Samsung, dzięki sprzedaży ponad 50 mln smartfonów, zajął pierwsze miejsce. Za nim, ze znaczną stratą, znalazł się Apple oraz Nokia, której niewiele brakuje do tego, aby pożegnać się z podium.

Producent 2Q2012 (mln) 2Q2012 udział 2Q2011 (mln) 2Q2011 udział Zmiana rok do roku
Samsung 50,2 32,6% 18,4 17,0% +172,8%
Apple 26,0 16,9% 20,4 18,8% +27,5%
Nokia 10,2 6,6% 16,7 15,4% -38,9%
HTC 8,8 5,7% 11,6 10,7% -24,1%
ZTE 8,0 5,2% 2,0 1,8% +300%
Pozostali 50,7 32,9% 39,2 36,2% +29,3%
Razem 153,9 100% 108,3 100% +42,1%

O ryknu smartfonów po 2Q2012 według Strategy Analytics szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Rynek telefonów nie rósł już tak szybko, bo w ciągu roku zanotował wzrost o 1%. Samsung, dzięki wzrostowi sprzedaży o prawie 30%, zachował pozycję lidera. Nieznacznie gorzej wiodło się Nokii. Na trzecim miejcu, ze sprzedażą o prawie 70% niższą, znalazł się Apple.

Producent 2Q2012 (mln) 2Q2012 udział 2Q2011 (mln) 2Q2011 udział Zmiana rok do roku
Samsung 97,8 24,1% 75,4 18,8% +29,7%
Nokia 83,7 20,6% 88,5 22,0% -5,4%
Apple 26,0 6,4% 20,4 5,1% +27,5%
ZTE 17,7 4,4% 16,3 4,1% +8,6%
LG 13,1 3,2% 24,8 6,2% -47,2%
Pozostali 167,7 41,3% 176,4 43,9% -4,9%
Razem 406,0 100% 401,8 100% +1,0%

Źródło tekstu: IDC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    25. ~doman  2012-08-02 13:09:31  host: z51-07.opera-mini.net

    applefan, cieszy sie że jego ukochana firma orźnęła go na wartości telefonu.

  • 0

    26. ~F.M.  2012-08-02 13:26:23  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 25,: jabcoko-fani to chyba jedyna grupa, która cieszy się z tego, że przepłaciła za telefon, czy inny gadżet z logiem "ogryzka". To taka dewiacja wynikająca z wyprania mózgu reklamą.

  • 0

    27.  2012-08-02 13:40:54

    @26 motto applefana: "Z radością i uśmiechem na twarzy wstaje rano i myślę o tym, że co roku Apple rżnie mnie w... portfel i wmawia mi co mam jeść i jak chodzić..."

  • 0

    28.  2012-08-02 13:48:07

    @27 przy odsprzedazy sie ciesze i kazdego dnia korzytajac z tego sprzetu. Wy sie tez cieszycie maja sprzeciki bez aktualizacji tydzien po premierze oraz wartosc 0 po dwoch latach uzywania :) I kto tu daje sie orznac?

  • 0

    29. ~F.M.  2012-08-02 14:35:43  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 28. Nokia jest lepsza w dziedzinie aktualizacji swoich telefonów i smartfonów od Apple. Nokia nie dość, że wydaje aktualizacje oraz nowe wersje firmware nawet po 4 latach od premiery swoich urządzeń to jeszcze wspiera wielokrotnie więcej modeli niż te żałosne kilka iPhonów u Apple.

  • 0

    30. ~F.M.  2012-08-02 14:40:30  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 28.: Cieszysz się jabcoko-fanie przy odsprzedaży? To tylko potwierdza tezę, że frajer zawsze znajdzie innego frajera :-) Widać podobieństwa również się przyciągają - patrz geje ;-)

  • 0

    31.  2012-08-02 14:42:54

    @29 ok, ale Nokie te setki modeli doprowadzilo do upadku, bo ani jednego nie potrafila porzadnie dopracowac, marketingowo sami ludzie w Nokii glupieli i nie wiedzieli jak to wszystko sprzedac klientowi (pomijam koszty kampanii reklamowych dla tak szerokiego asortymentu), a aktualizacje rozpaczliwie probujace poprawiac wydajnosc i zmniejszac awaryjnosc oprogramowania nie uwazam za cos godnego miana aktualizacji. Ja juz wole jeden, ewentualnie dwa modele super dopracowane niz kilkaset z ktorych kazdy jest niedopracowany. Cwiczylem ta marke na E72 i nigdy wiecej.

  • 0

    32. ~  2012-08-02 15:05:06  host: 81.219.84.18

    To jest błąd z tym apple zwłaszcza, że ma taki sam przyrost

  • 0

    33. ~F.M.  2012-08-02 15:06:53  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 31.: Do jakiego upadku, chyba sam upadłeś na głowę i bredzisz jakieś farmazony. Jeśli przejściowe problemy Nokii nazywasz upadkiem to Apple też kiedyś w ten sposób upadło - gdy firma ta było na krawędzi bankructwa. Reszty twoich bredni o Nokii nie warto komentować - chociażby z faktu, że jesteś w tych ocenach wiarygodny i obiektywny jak PiS w ocenie rządów PO.

  • 0

    34.  2012-08-02 15:12:09

    @28 czyli wychodzi na to ŻE MUSISZ ODSPRZEDAWAĆ SWÓJ TELEFON BY CIESZYĆ SIĘ KOLEJNYM :D Aktualizacje to tylko dodatek, właściciele iPhona muszą czekać na aktualizacje bo albo coś im nie idzie albo czegoś potrzebują, Albo po prostu Apple zmusza ich do kupienia nowego modelu by coś mieć. Ja mogę używać androida 2.2 czy nawet 2.1 a i tak jakieś 85% aplikacji będzie działać :D i co z tego że telefon szybko traci na wartości? działa i działać będzie przez kilka lat, mój stary sgs i i5700 ciągle leżą sprawne, a dzięki temu że ceny szybko spadają mogę BEZ WYDAWANIA KOLEJNYCH 2 TYSIAKÓW KUPIĆ NOWY TELEFON Z WYŻSZEJ PÓŁKI po tym jak mi się obecny znudzi. @31 i na podstawie jednego modelu oceniasz całą firmę? brawa, nawet gdybyś miał w łapach 10 modeli to i tak nijak mógłbyś ocenić ogólną jakość wszystkich modeli więc nie komentuj czegoś czego nie możesz.

  • 0

    35. ~F.M.  2012-08-02 15:13:55  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    Wiecie czym się różni użytkownik smartfonu Nokii od użytkownika iPhone? Dla użytkownika smartfonu Nokii Hektor to mityczny królewicz, jeden z głównych bohaterów Iliady Homera, natomiast dla użytkownika iPhone Hektor to pole, które co roku urze.

  • 0

    36.  2012-08-02 15:27:02

    @34 E72 to moj ostatni model Nokii jaki mialem. On jeszcze jakos staral sie ratowac sytuacje po mega drogich i totalnie skopanych 9300 i 9500. Pseudo narzedzia biznesowe. Niegdy nie bylo wiadomo czy i jak zadzialaja. Psuly sie na potege, a szczegolnie 9500. Nokia zasluzyla na swoj los. I jest to upadek. Oni nie maja kogos na kszalt SJ, ktory przyjdzie i ich uratuje. Elop zrobil to co SJ kiedys ratujac Apple - poszedl do MS. W przypadku Apple wyszlo to na zdrowie, w przypadku Nokii wszyscy widzimy co sie dzieje. Ta firma ma glebokie problemy strukturalne, uzalezniona jest od jednego produktu, dopiero skonczyla likwidowac drogie fabryki w Europie kiedy konkurencja nawet ich tu nigdy nie otwierala. Nie porownuj do Apple, bo to dwie rozne firmy.

  • 0

    37. ~marrcus  2012-08-02 15:27:47  host: 178.181.63.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    upał dał ci się we znaki. jedz nad jezioro jak np ja

  • 0

    38. ~marrcus  2012-08-02 15:28:33  host: 178.181.63.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    do 34 to było

  • 0

    39. ~F.M.  2012-08-02 15:43:12  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad36.: ty jabcoko-fanie masz takie pojęcie o Nokii jak świnia o lataniu, więc zamiast Nokią zajmijmy się twoim ukochanym Apple. W salonach z ogryzkiem w logo sprzedawcy dostali nowy prikaz z Cupertino żeby frajerom oprócz podstawowych "relikwii" (jak iPhone, czy iPad) wciskać inne, tańsze (choć o takie trudno u Apple) iGadżety. Słyszałeś coś o tym?

  • 0

    40.  2012-08-02 15:57:10

    @39 nie slyszalem o tym i powiem szczerze malo mnie to interesuje. Uzywam iPhona, iPada i Macbooka bo uwazam je za swietne sprzety i bardzo dobrze mi sie nich korzysta. Co maja do tego jakies techniki sprzedazy?? O Nokii mam tylko takie zdanie jako uzytkownik kilku ich modeli gdzie kazdy z nich mnie zawiodl oraz obserwator rynku i ich poczynan.

  • 0

    41. ~F.M.  2012-08-02 15:58:55  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 36.: To jak? Nie słyszałeś, czy może wstydzisz się tego do jakich sytuacji dochodzi w jabckoarniach (to jest sklepach Apple)?

  • 0

    42. ~F.M.  2012-08-02 16:11:40  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 40.: aha, nie słyszałeś. To ci powiem. Otóż przedstawię ci scenkę do jakich dochodzi codziennie w sklepach Apple. Przychodzi do jednego z tych sklepów 25-letni gimnazjalista, który rozbił świnkę skarbonkę, spieniężył swój znienawidzony PC-et z Windowsem oraz sprzedał kilku kumpli. Kupujący: "poproszę tego no, aaa, mmm, iii iPhone!" Sprzedający: "A może gumofilce do tego?"

  • 0

    43. ~F.M.  2012-08-02 16:17:43  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    Trzeba jednak przyznać, że to są wyjątkowe iGumofilce (jak wszystko u Apple). Posiadają bowiem przełomową technologię "bezsznurówkową" (oczywiście opatentowaną przez Apple) i można je nosić bez wiązania - cóż za genialne rozwiązanie, cudo, emejzing itp. Konkurencja już się nie podniesie! I nie wejdzie na salony (w gumofilcach)!

  • 0

    44.  2012-08-03 00:04:08

    sorry miałem napisać do 35

Dodaj swoją opinię