Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światowy rynek systemów operacyjnych w 3Q2014 wg Strategy Analytics

Światowy rynek systemów operacyjnych w 3Q2014 wg Strategy Analytics

orson_dzi 31 Października 2014 14:06

2 0

W III kwartale 2014 roku udział w rynku wszystkich systemów operacyjnych, oprócz Androida, spadł.






Spadek zanotował każdy z czołowych graczy na rynku, oprócz Androida. Nawet pomimo wzrostu ilości urządzeń z iOS oraz Windows Phone, wzrost udziału Androida był na tyle duży, że w procentowym udziale zdeklasował on konkurencję.
System operacyjny 3Q13 mln szt. 3Q13 udział 3Q14 mln szt. 3Q14 udział
Android 205,9 81,4% 268 83,6%
iOS 33,8 13,4% 39,3 12,3%
Windows Phone 10,3 4,1% 10,5 3,3%
BlackBerry 2,5 1,0% 2,3 0,7%
Inne 0,4 0,2% 0,3 0,1%
Razem 252,9 100% 320,4 100%

Źródło tekstu: Strategy Analytics; wł     

Dodaj do:

Tagi: 3q2014 | strategy analytics

w sumie: 12
  • -4

    1. ~Nic Dziwnego  2014-10-31 14:10:55  host: 81.219.84.18

    Nic dziwnego skoro 3/4 populacji zna tylko ten system i nie chce zmieniać chociaż inni proponują na przykład iosa który idealnie pasuje ^^

  • -3

    2. ~Tomala  2014-10-31 14:19:40  host: public-gprs517318.centertel.pl

    Android jest na bardzo tanich sprzętach. To powoduje ze ludzie to biorą.

  • 3

    3.  2014-10-31 14:20:36

    @1 - idealnie pasuje do czego? Na Andku mam właściwie wszystko. System chodzi bardzo stabilnie (LG G2 i 4.4.2) i szybko, parę dni temu kupiłem partnerce Lumię 730 z WP 8.1 i działa bardzo sprawnie (chyba jedyna jak dla mnie wada to bardzo mała ilość aplikacji w sklepie). Telefony na obu tych systemach nie są też aż tak drogie jak iPhony... Sam zmieniłbym na WP, ale mała liczba aplikacji mnie póki co stopuje. Poza tym nie podoba mi się polityka Apple pod wieloma względami. Głównie dlatego, że za zwykły telefon woła sobie sporo siana (stać mnie, ale kretynem nie jestem, aby kupować prywatnego iPhone i wydawać na niego tyle kasy...).

  • -6

    4. ~Nic Dziwnego  2014-10-31 14:25:39  host: 81.219.84.18

    @3 Idealnie pasuje do telefonu. Musisz mieć nowy telefon skoro nic Ci się nie tnie, z resztą jak to w ogóle zdefiniować androidy "myślą" przy każdej czynności na nich. Jeśli nie bawiłeś się iphonem to nie wiesz o czym mówię :) jedyny godny polecenia system teraz oprócz IOSA to Windows 8.1 Pozdrawiam :)

  • 2

    5.  2014-10-31 14:25:54

    @2 - na bardzo tanich sprzętach? Nie wiem czy takie LG G3 czy np Nexus 6 należą do tanich... ;) Androida ludzie biorą z kilku powodów - system bonusów dla sprzedawców, którzy mają dodatkowe siano jeżeli wcisną klientowi telefon konkretnego producenta (znajomy pracujący w jednym z salonów mi to powiedział), Android jest na różnych urządzeniach od tanich, po drogie; Android posada bogatą bazę aplikacji w sklepie; Android jest bardzo intuicyjny i ma wiele opcji wcześniej niż np taki iPhone; większość telefonów z Andkiem jest w cenach takich, że można sobie na niego pozwolić odkładając trochę kasy (bez przymierania głodem) powiedzmy przez 3-4 miesiące. Poza tym Androida możesz zainstalować właściwie na większości telefonów. No i silna pozycja na rynku.

  • 1

    7.  2014-10-31 14:31:22

    @4 - A więc tak, tego G2 kupiłem w grudniu 2013 roku. Od tamtego czasu nie formatowałem go itp. Kupiłem nowy ze sklepu, bez brandu, simlocka itp. działa jak należy (jedyna wada, którą zauważyłem to czasami Bluetooth się zamuli gdy go włączam, ale wystarczy go wyłączyć i włączyć i jest ok. BT używam dosyć często, gdyż synchronizuje dane z zegarkiem GPS do biegania). Poza tym telefon działa bardzo szybko, bez lagów. Jeżeli chodzi o iPhony to przeszedłem od 4, 4S, 5, do 5S, no ale to firmówki. Tak swoją drogą to iP5 chyba najlepszy ogryzek moim zdaniem. Choć od jakiegoś czasu mocno potrafi zwolnić. Szczególnie pisząc jakąś wiadomość. Bywa tak, że napiszę jakieś słowo i pojawi się ono po około 2 sekundach (strzelam bo stopera w głowie nie mam). Więc wiem z czym się je te telefony. ;) Prywatnie iPhone nie kupiłbym.

  • 2

    8.  2014-10-31 14:32:02

    Rynek weryfikuje atrakcyjność systemów operacyjnych, a wyniki mówią same za siebie. Żal mi tylko BB bo ma coś w sobie, szkoda też że nie ma analityki do 'innych' bo chętnie bym zobaczyl np. jak się czuje system Amazona (nie pamiętam nazwy). #1 - ja znam pierwsze 4 systemy, każdy z nich testowałem przynajmniej po kilka godzin, i uważam że Andek jest bezkonkurencyjny ( uniwersalność, ergonomia, customizacja itd). #2 : ja mam komórkę na Andku za prawie 3 tys, w domu jeszcze jest tablet za następne prawie 3 tys na Andku, 1 starszy fon z górnej półki ( kupiony kiedyś za 2 tys), i 3 średnie półki za ok 1 tys sztuka. To 'bardzo tanie sprzęty' ?? Wszystko kupione nie ze względów budżetowych, tylko dlatego że dobrze działają i bez problemów się integrują z domowym ekosystemem (sieć, domowa 'chmura', system audio-video po DLNA itd).

  • 0

    13. ~asdf  2014-10-31 15:15:50  host: acvh148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a gdzie properiaty OS oparte na java? Tego nie liczycie tylko ograniczacie sie do 4 platform

  • 0

    15. ~pabloki  2014-10-31 15:21:26  host: n10-10-08.opera-mini.net

    Java kiedyś była dobrym systemem.

  • 1

    16.  2014-10-31 15:52:56

    @13 @15 java featurephonach nie była systemem tylko środowiskiem uruchomieniowym aplikacji zdolnym od uruchaniania aplikacji napisanych w javie 1.4 me (analogicznie w androidzie jest teraz dalvik a niedługo art)

    co do androida to imho dla większoci ludzi na prawde nie robi z jakim systemem mają telefon - interesuje się tym może z 10% użytkowników :P

  • 0

    17.  2014-11-01 04:12:31

    Każdy system ma swoje wady i zalety obecnie mam lumie 925 z 8.1 i jestem bardzo zadowolony, dużo zostało poprawione. Co do andka to mam złe wspomnienia z wysypującymi się apkami resetowaniem i takie tam, i to nie na słabym sprzęcie.

  • 0

    18. ~nopain  2014-11-03 10:10:36  host: 213.158.221.67

    Apple jest taki sam jak android do niedawna. Na 4s ios8.1 tez laguje niemilosiernie. Aplikacje tez sie wysypuja (np citibank hehe). Apple i ios dawno dla mnie przestał być bogiem. Dlatego świadomie przeszedłem na androida. Mam lg g2 i jestem szczęśliwy. Zapomniałem o ładowarce hehe. A kasę mam, spoko, tylko lubię wydawać pieniądze świadomie :)

Dodaj swoją opinię