Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2011

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2011

Ringu 17 Maja 2011 15:20

0 0

17. maja obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, który znany był wcześniej jako Światowy Dzień Telekomunikacji. W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenach słabo zurbanizowanych.

Obchody w naszym kraju są organizowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, odbędą się one 18. maja, w środę, w Pałacu Prezydenckim i Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
Konferencja dotyczyć będzie m.in.: roli mediów elektronicznych w rewolucjach w Afryce Północnej i obywatelskich zastosowaniach Internetu w Polsce. Zgromadzeni będą debatować także o tym, czy marketing w sieci oraz nadużycia w dostępie do informacji mogą doprowadzić do nowych form totalitaryzmu.

Wieczorem planowane jest spotkanie przedstawicieli rządu ze środowiskiem teleinformatycznym. Podczas gali zostaną wręczone nagrody Infostar i Infostat.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 1

    1. ~  2011-05-17 15:26:49  host: t18-11.opera-mini.net

    A myślałem że pałac prezydencki to tylko samowola budowlana wokół cmentarza obok. To tam w ogóle coś się dzieje?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-65-78.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.