Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światowy dzień bez telefonu komórkowego

Światowy dzień bez telefonu komórkowego

LuiN 15 Lipca 2009 10:25

0 0

15. lipca obchodzimy nieformalne święto Światowego dnia bez telefonu komórkowego. Wymyślili je kilka lat temu Internauci, którzy jak jeden mąż byli poza siecią właśnie 15. lipca. Niektórzy mówią, że każda okazja jest dobra do świętowania, ale czy aby na pewno chcemy wyłączać nasze komórki?

Według sondażu GfK Polonia, przeprowadzonego w październiku 2008 roku na grupie 972 osób 77% Polaków ma telefon komórkowy, a 36% z nich twierdzi, że bez aparatu nie wyobraża sobie życia.

Tylko 24% badanych uważało jesienią zeszłego roku, że świetnie dałoby sobie radę bez komórki. 32% uważało, że jakoś by się bez niej obyło, ale z kłopotami. Teraz, gdy wreszcie są wakacje i związane z nimi eskapady rozstać się z komórką może być jeszcze trudniej.




Z drugiej jednak strony, natarczywe SMS-y konkursowe, dramatycznie rosnące rachunki i chwile radości przerwane stwierdzeniem "mama dzwoni" czy "szef wzywa" - zachęcają do pożegnania się choć na chwilę z tym głośnym, wibrującym ustrojstwem zwanym komórką.

A czy Wy wyłączycie dziś swoje komórki? Może warto sprawdzić ile tak wytrzymacie:)

Czy bywają całe dni, kiedy masz wyłączony telefon komórkowy?

Tak, często
5.40%
Tak, ale raczej rzadko
12.71%
Nie, wyłączam tylko czasem na kilka godzin
16.05%
Nie, wyłączam tylko na noc
9.83%
Nie, mam włączony zawsze
56.01%

Wszystkich głosujących: 2187



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2009-07-15 11:13:25

    własciwie to mam dzisiaj urodziny, więc tak troche nie bardzo mi pasuje ;p

  • 0

    9. ~mirekb  2009-07-15 11:18:26  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    akurat dzis w nocy dostałem w pf za mnp pakiet złotówek i 40min do wszystkich..jak tu nie dzwonic??

  • 0

    10. ~pld  2009-07-15 11:18:58  host: hle234.internetdsl.tpnet.pl

    Dzisiaj przypadkowo zdarzyl mi sie dzien bez telefonu ... służbowego :) ja sie przerzucam na komunikacje przez strony www dzisiaj :)

  • 0

    11. ~12345  2009-07-15 11:35:19  host: 088156030068.olsztyn.vectranet.pl

    @7 - te promieniowanie to pic na wode. Tak samo jak ten caly efekt cieplarniany. Wahania klimatu byly od wieków, a zmiany klimatu (ocieplenia) nie mozna zauwazyc w ciagu pięciu lat! Nie wylacze telefonu. Nie dzwonie i tak zbyt czesto, smsy czasem pisze, ale musze byc w kontakcie. Wszystkie wymyslone "swięta", jak np. walentynki, lub te dni "bez" mnie drażnią. To juz nie mozna normalnie żyć?

  • 0

    12. ~koral  2009-07-15 11:39:55  host: acvg216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heh... mój szef by się "ucieszył" jakbym komórkę wyłączył...

  • 0

    13.  2009-07-15 11:48:14

    7: W Polsce mamy pod tym względem chyba najostrzejsze normy w UE. :) tomasz9119: wszystkiego najlepszego! :) PS Może zachęcić operatorów, żeby objęli patronatem tą akcję :P Jeszcze żeby SMSy wysyłali z informacją.

  • 0

    14. ~  2009-07-15 11:59:09  host: acyw78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prywatną mogę wyłączyć. Ale co z słóżbową?

  • 0

    15. ~despera  2009-07-15 12:10:16  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    7 bluetooth - taaa bluetooth jest święte.... i te ufo chodzące ze słuchawkami cały dzień... - ja proponuje dzien włosów na różowo - dzień bez stringów - dzień bez baterii ale z telefonem - dzień bez pierdnięcia - dzień bez jedzenia - IDIOTYZM... wielce wam wolnośc potrzebna a tyak łatwo wami manipulować????

  • 0

    16. ~specjalista  2009-07-15 12:11:15  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    11: promieniowanie to nie pic na wode! Masz wiedze w tym zakresie? Nikt nie pisze o wylaczaniu telefonu, tylko o rozsądnym uzytkowaniu. Wiesz co to promieniowanie elektromagnetyczne? Bo jak nie to nie zabieraj glosu i ciesz sie ze dzwonisz malo:)

  • 0

    17. ~specjalista  2009-07-15 12:13:46  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    13: norma daje Ci gwarancje ze za kilka kilkanascie lat telefon Ci nie zaszkodzi? Chyba nie.

  • 0

    18. ~kruk  2009-07-15 12:17:13  host: abem99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14. Nie wy??czaj "s?ó?bowej" - z tak? ortografi? lepiej rozmawiaj przez telefon. Nie wida? b??dów ;)

  • 0

    19.  2009-07-15 12:28:18

    Więc zamiast tworzyć dni "bez" może lepiej edukowac?

  • 0

    20. ~  2009-07-15 12:30:07  host: d90-141-27-170.cust.tele2.pl

    Takie dni są po to, żeby uświadomić ludzi jak jesteśmy związani, a właściwie uwiązani i uzależnieni od takich rzeczy jak komórka, komputer, samochód itd. Mają pokazać, że ze wszystkiego powinniśmy korzystać racjonalnie. Poza tym to jest dobry pretekst do sprawdzenia siebie "czy i ile wytrzymam bez czegoś". Ja jakbym miał naładowaną baterię, to pewnie już bym włączył telefon ;D

  • 0

    21. ~  2009-07-15 12:48:19  host: t04-06.opera-mini.net

    Za chwile wiekszosc telefonow bedzie miala 4cale wyswietlacza fullhd, 1ghz procesora i baterie 700mAh. Wtedy kazdy dzien bedzie w zasadzie troche bez komorki :-)

  • 0

    22. ~xavi  2009-07-15 13:36:37  host: lu-77-223-207-232.hypnet.pl

    LuiN - jaki znowu urlop, nie bedzie zadnego urlopu póki nie ma testu i8510 innov8 na który chyba wielu czeka :)

  • 0

    23.  2009-07-15 14:13:02

    dzień bez komórki, papierosa, samochodu ... to głupota, co to da, jak dzwoni do mnie szef, rodzina, klient, to odbieram i jade jak trzeba, inaczej np. stracę klienta

  • 0

    24.  2009-07-15 14:18:51

    Może ten dzień nie jest koniecznie po to by wyłączać telefon lecz aby uświadomić sobie jak bardzo zdominował on nasze życie?

  • 0

    25.  2009-07-15 14:25:29

    Nie wy??cz? ani na minut? :P

  • 0

    26. ~  2009-07-15 15:33:25  host: dpo229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mi taki dzień w ogóle nie jest do niczego potrzebny bo jestem świadomy że bardzo dużo korzystam z komórki, wziąłem specjalnie taryfę orange przyjaciel bez ograniczeń żeby taniej mnie to wychodziło bo rozmowy z dziewczyną jednak uszczuplały mój portfel. Nie zamierzam z niej dziś rezygnować dla jakiegoś dnia. Mam ochotę to dzwonię.

  • 0

    27. ~impassive  2009-07-22 18:50:22  host: ip-94-42-9-84.multimo.pl

    Śmieszne są te wszystkie lewackie święta. BTW - dziś 22 Lipca.

Dodaj swoją opinię