Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światłowody od Ericssona dobrze przyjęte w Indiach

Światłowody od Ericssona dobrze przyjęte w Indiach

LuiN 2 Sierpnia 2010 11:12

0 0

Ericsson podpisał kolejną umowę, w ramach której ponad pół miliona indyjskich abonentów uzyska połączenie przez stacjonarną sieć szerokopasmową o prędkości sięgającej 100 Mb/s.

Firma Radius Infratel, największy dostawca stacjonarnej infrastruktury szerokopasmowej w Indiach, rozpoczęła w maju 2009 roku podłączanie indyjskich domów do szybkiej światłowodowej sieci dostępowej. Ponieważ rozwiązanie Fiber to the Home zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, przedsiębiorstwa zarządzające nieruchomościami i operatorów, firma Radius podpisała nową umowę z firmą Ericsson, aby móc zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na dostęp szerokopasmowy w całych Indiach.

Dzięki systemowi EDA 1500 GPON (Gigabit-capable Passive Optical Networks) i ofercie światłowodów pasywnych firmy Ericsson 600 tys. gospodarstw domowych i przedsiębiorstw uzyska największą przepustowość dostępną na tym rynku.
Wdrażając tę technologię na swojej platformie komunikacyjnej Radius może świadczyć usługi w zakresie zarządzania budynkami — takie jak obsługa parkingów, kontrola dostępu, automatyczne sterowanie oświetleniem i ochrona — w ramach jednej, zintegrowanej infrastruktury.

Jedno łącze światłowodowe doprowadzone do domu pozwoli użytkownikom korzystać z Internetu o szybkości do 100 Mb/s i telewizji internetowej (IPTV). Ericsson przewiduje, że do roku 2015 ponad dwa miliony indyjskich gospodarstw domowych i firm zostanie podłączonych do szybkiej sieci szerokopasmowej z wykorzystaniem technologii GPON.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 1

    1.  2010-08-02 15:09:59

    Dobrze robią, ludzie potrzebują internetu najwyższej jakości i przepustowości do pracy, zabawy czy relaksu.

  • 0

    2. ~Ado  2010-08-03 07:38:22  host: 62.240.47.168.static.ltt.ly

    A UKE śpi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet