Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Światłowody od Ericssona dobrze przyjęte w Indiach

Światłowody od Ericssona dobrze przyjęte w Indiach

LuiN 2 Sierpnia 2010 11:12

0 0
Ericsson podpisał kolejną umowę, w ramach której ponad pół miliona indyjskich abonentów uzyska połączenie przez stacjonarną sieć szerokopasmową o prędkości sięgającej 100 Mb/s.Firma Radius Infratel, największy dostawca stacjonarnej infrastruktury szerokopasmowej w Indiach, rozpoczęła w maju 2009 roku podłączanie indyjskich domów do szybkiej światłowodowej sieci dostępowej. Ponieważ rozwiązanie Fiber to the Home zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, przedsiębiorstwa zarządzające nieruchomościami i operatorów, firma Radius podpisała nową umowę z firmą Ericsson, aby móc zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na dostęp szerokopasmowy w całych Indiach.

Dzięki systemowi EDA 1500 GPON (Gigabit-capable Passive Optical Networks) i ofercie światłowodów pasywnych firmy Ericsson 600 tys. gospodarstw domowych i przedsiębiorstw uzyska największą przepustowość dostępną na tym rynku.

Wdrażając tę technologię na swojej platformie komunikacyjnej Radius może świadczyć usługi w zakresie zarządzania budynkami — takie jak obsługa parkingów, kontrola dostępu, automatyczne sterowanie oświetleniem i ochrona — w ramach jednej, zintegrowanej infrastruktury.

Jedno łącze światłowodowe doprowadzone do domu pozwoli użytkownikom korzystać z Internetu o szybkości do 100 Mb/s i telewizji internetowej (IPTV). Ericsson przewiduje, że do roku 2015 ponad dwa miliony indyjskich gospodarstw domowych i firm zostanie podłączonych do szybkiej sieci szerokopasmowej z wykorzystaniem technologii GPON.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  1.  2010-08-02 15:09:59

  Dobrze robią, ludzie potrzebują internetu najwyższej jakości i przepustowości do pracy, zabawy czy relaksu.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~Ado  2010-08-03 07:38:22  host: 62.240.47.168.static.ltt.ly

  A UKE śpi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-217-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet