Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Świąteczne statystyki T-Mobile

Świąteczne statystyki T-Mobile

LuiN 28 Grudnia 2012 15:37

0 0

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, tj. od niedzieli 23. do środy 26. grudnia, klienci PTC wysłali i odebrali łącznie blisko 360 milionów SMS-ów, z czego blisko 170 mln w samą Wigilię.



Klienci PTC w tym czasie wysłali również blisko 2,4 miliona wiadomości MMS. Liczba przesłanych wiadomości była zbliżona do ubiegłego roku. W samą Wigilię klienci T-Mobile wykonali również więcej połączeń telefonicznych - o około 12%.




Coraz częściej klienci PTC korzystają z Internetu w Święta co pokazuje wzrost transmisji danych aż o blisko 50% w porównaniu do ubiegłego roku. W dużej mierze jest to zasługa rosnącej popularności smartfonów i tabletów.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    11.  2012-12-28 17:55:51

    @ wlo - ja byłem ciekaw czy będę mieć jakieś problemy z Play. Żadnych problemów. Smsy i połączenia były wysyłane/odbierane i realizowane bezproblemowo. :) I to na nadajniku Play.

  • 0

    12.  2012-12-28 17:59:21

    Za gsm.biz.pl : jak co roku, tak i w Wigilię bieżącego roku - sprawdziliśmy stabilność i niezawodność sieci komórkowych w zakresie obsługi wiadomości SMS i MMS. Testy dotyczyłyły wzajemnych kierunków: Jelenia Góra - Wrocław - Bytom - Zielona Góra - Białystok - Rzeszów - Gdańsk - Warszawa. Ponadto, do bieżącego opisu bierzemy także informacje, nadsyłane przez naszych Czytelników. W tym roku zaskoczył tylko Play. Czym ? Ano tym, iż obsługa wiadomości, o których mowa odbywała się w tej sieci praktycznie tylko z drobnymi uchybieniami. W łączonej sieci Polkomtela uchybień praktycznie nie było, choć notowaliśmy opóźnienia w raportowaniu bądź dostarczaniu wiadomości z telefonem, wyposażonym w kartę SIM Cyfrowego Polsatu. Najwięcej zastrzeżeń mamy do obu sieci, którą obecnie zawiaduje Networks! - chodzi o sieć, pracującą dla potrzeb operatorów: T-Mobile oraz Orange. Niestety, tu operatorzy, statystycznie spisali się najgorzej, w w bardzo wielu momentach raportowanie nie działało wcale, zaś wiadomości MMS docierały nawet z ponad 12 godzinnym opóźnieniem. Oczywiście, były miejsca, gdzie obie sieci działały bez zarzutów, niemniej - statystycznie było poniżej oczekiwań. Kolejne testy w Sylwestrową noc. Liczymy, iż tym razem będzie znacznie lepiej, aniżeli w Wigilię

  • 0

    13. ~  2012-12-28 18:02:50  host: v04-07.opera-mini.net

    W play wogole mmsy w wigilie nie dzialaly

  • 0

    15. ~  2012-12-28 18:42:35  host: 91.150.147.242.internetia.net.pl

    @13 Działały, wysłałem i dostałem i to wszystko nawet w 2G.

  • 0

    16. ~  2012-12-28 18:48:49  host: apn-95-40-220-37.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie w Play mmsy i smsy działały dobrze przez cale święta

  • 0

    17. ~  2012-12-28 19:20:55  host: apn-95-40-220-37.dynamic.gprs.plus.pl

    ja wysłałem kilkaset wiadomości sam przez święta. Sms i mms i play ani jednego problemu nie zrobił, wszystko na czas

  • 0

    18. ~  2012-12-28 19:30:26  host: v22-13.opera-mini.net

    Ja wyslalem PONAD 900 MMSow w swieta z Play i wszystkie doszly co do kednego

  • 0

    19. ~Sander  2012-12-28 19:37:36  host: host43.v58.interkam.pl

    Ja tam żadnego problemu u siebie w Heyah nie miałem, SMS przychodziły i się wysyłały, połączenia również bez żadnych problemów. trochę dziwnie policzone te statystyki ale cóż.

  • 0

    21.  2012-12-28 20:55:10

    A co do transmisji danych - sprawdzałem u Teściów działanie Aero2 i testowo pościągałem kilka fotek ( po ok. 5 MB każda ), z wyśmienitym rezultatem. Fajne te Aero...

  • 0

    22.  2012-12-28 21:30:38

    @22 U mnie w Play zero problemów z smsami/rozmowami w Wigilię. Raporty od razu dostawałem. Używam też T-mobile, ale nie dostawałem raportów doręczenia smsów więc nie wiem kiedy i czy docierały do adresatów.

  • 0

    23. ~  2012-12-28 22:12:18  host: v45-09.opera-mini.net

    u mnie Plus bez problemow. Play na 2G masakra a na Plusie ok, tylko jeden sms dotarl z 10godzinnym opoznieniem. W sylwestra Play pewnie wylaczy calkiem 2G celowo, tak jak to robil w poprzednich latach

  • 0

    24. ~hyto  2012-12-28 22:17:39  host: ip-37-209-154-213.free.aero2.net.pl

    LTE nie dzialalo i Aero2 zwolnilo do 64kb/s i tak przez 3 dni

  • 0

    25. ~toms  2012-12-28 22:44:08  host: ip-151-248-34-166.free.aero2.net.pl

    Chyba u ciebie. U mnie non-stop 512kb/s.

  • 0

    26. ~heh  2012-12-28 22:47:38  host: 89-70-122-75.dynamic.chello.pl

    Po komentarzach widac ze sieci coraz lepsze :) oraz liczba tych komentarzy sugeruje, ze sms zyczenia kopiuj wklej sie poprostu znudziło:)

  • 1

    27. ~j.c.  2012-12-28 23:32:04  host: bay136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam telefo w T-Mobile. SMSy i połączenia w Wigilię i Święta bez zarzutu. Za to w okresie 10-20 grudnia z połączeniami było bardzo źle. Wcale nie mogłem się nigdzie połączyć, a jak ktoś do mnie dzwonił, miał zajęty sygnał, a ja na telefonie nieodebrane połączenia. Według konsultantów ww. operatora, coś tam z nadajnikiem majstrowali w mojej miejscowości (okolice Głogowa). Mogę złożyć reklamację i pewnie to uczynię.

  • 0

    28. ~ja  2012-12-28 23:34:51  host: 77-252-59-6.ujscie.net

    a ja wyslalem chyba 4 moze 5 sms'em , wole kogos sulyszec niz olac SMS'em a za rok wysle kartki pocztowe.

  • 0

    29.  2012-12-29 09:47:34

    ja nie wysyłam pseudo świątecznych smsów, mmsów i maili, poza jednym głuchoniemym wujkiem, najbliższym składam życzenia osobiście, sporadycznie zadzwonię, reszta to masówka i nie ma najmniejszego sensu, a już najgłupsze są rymowane wierszyki

  • 0

    30. ~  2012-12-29 10:16:32  host: ppp149006.ostnet.pl

    Jak się w smsie napisze kilka słów od siebie to wcale nie jest złe. Ja wysyłałem w odpowiedzi, z Heyah - bez problemu.

  • 0

    31.  2012-12-29 16:09:08

    Play sprawdził się świetnie. Dużo połączeń i sms-ów i zero problemów. Za to mój net z Orange kulał strasznie. Często zrywało połączenia, a nawet jak był zasięg na max to nic nie szło;/

  • 0

    32.  2012-12-29 16:45:21

    Wysyłałem MMSy też do T ale z bramki Playa. Na bilingu policzone to pewnie doszły. Fajnie skomponowany MMS: gif z choinką, podkład z kolędą i życzenia wyglądają sympatycznie. Moim znajomym się podoba.

Dodaj swoją opinię