Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Świąteczne statystyki Plusa

Świąteczne statystyki Plusa

WitekT 27 Grudnia 2007 12:43

0 0

W okresie od 23. do 26. grudnia, użytkownicy Plusa wysłali 250 mln SMS-ów i 1,2 mln MMS-ów - czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.



Liczby te nie obejmują MMS-ów i SMS-ów wysłanych z aplikacji, np. z bramek SMS-owych, ani też wiadomości otrzymanych przez klientów Plusa.




Najwięcej SMS-ów - około 103 mln - wysłano w Wigilię. Tego dnia między godziną 15 a 16 użytkownicy sieci wysyłali 3,1 tys. SMS-ów na sekundę.

Tegoroczne statystyki Ery publikowaliśmy w tej wiadomości, Play w tej wiadomości, a Orange - w tej wiadomości. Zeszłoroczne statystyki Plusa publikowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2007-12-27 13:15:09

    Czyli użytkownicy Plusa wysłali więcej smsów niż Orange ;)

  • 0

    10. ~.  2007-12-27 13:39:39  host: gw-ulanow.ismedia.pl

    darq obejrzyj sobie film supersize me

  • 0

    11. ~  2007-12-27 13:49:22  host: acmv68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To teraz dobrze by było wiedzieć ile numerów mają poszczególni operatorzy i jak to wychodzi. Generalnie jak to można liczyć wszystko? Że plus ma najwięcej smsów to a: dobrze się sprzedają usługi plus gsm b: mają za drogie rozmowy i ludzie wolą wysyłać smsy/

  • 0

    12.  2007-12-27 14:40:03

    nic dziwnego, wysłałem 80 MMSów, dostałem 30, więc interes się kręci.

  • 0

    13.  2007-12-27 15:19:05

    No to jak to jest z tymi groszowymi esemesami w Orange - o czym mówił marcin czy ktoś? Koncepcja padła w gruzach? ;-)))

  • 0

    14.  2007-12-27 15:19:53

    GSM_Maniak - nbo mają pewnie drożej - a płącić więcej to wiesz... prestiż jest ;-) Nauka nie idzie w las ;-)

  • 0

    15.  2007-12-27 15:20:52

    Pytanie tylko mam - jak to jest... Przecież Plus ma najwięcej klientów abonamentowych. A ci, jak wiadomo, raczejnie esemesują...

  • 0

    16.  2007-12-27 15:21:14

    A! I nie mają milionów esemesów na rok...

  • 0

    17. ~@ 15  2007-12-27 15:25:23  host: rn94.internetdsl.tpnet.pl

    no niby tak ale policz sobie za ile robi pakiet 600sms po 1grosz w simplusie ;-)

  • 0

    18.  2007-12-27 15:57:49

    #9 no jak w Plusie są tańsze SMS-y niż w orange, to się nie dziwię, że więcej wysłali :) niespodzianką jest dla mnie era. "tylko" 167 mln (o ile się nie mylę) :D

  • 0

    19.  2007-12-27 16:16:32

    ad. 15 - chodziło mi o abonamentowych firmowych oczywiśćie ;-)

  • 0

    20. ~Bury  2007-12-27 16:16:32  host: public-gprs1115.centertel.pl

    ~@ 15 teraz pakiet 1000 sms po pół grosza ja w grudniu wykorzystałem takie trzy

  • 0

    21.  2007-12-27 17:18:27

    nie dosc ze najwiecej esow to z plynnoscia ruchu tez nie bylo problemu.

  • 0

    22. ~  2007-12-27 21:27:39  host: 85-31-230-157.marsoft.net

    wlo: podziel sobie liczbę wysłanych smsów przez liczbę klientów... okaże się, że nie z plusa, ale z innej sieci na "P" ludzie wysyłali najwięcej wiadomości... czyżby mieli taniej? ;-)

  • 0

    23.  2007-12-28 02:19:19

    Czyli prawie 18 smsów na SIM oraz 0,9 MMSa na SIM ;)

  • 0

    24.  2007-12-28 11:51:49

    22. - mówisz o któej?

  • 0

    25.  2007-12-28 11:53:32

    Play... Nie zauważyłem ;-) I co z tego? Mój komentarz nie był poważy - sarkastyczny jeśli już, a na pewno z dozą kpiny ;-)

  • 0

    26.  2007-12-28 12:01:05

    W przypadku życzeń świątecznych, nie ma znaczenia - przynajmniej dal mnie - ile zapłącę za przekazanie życzeń. Bo np. do najbliższych, przyjaciół, życzenia przekazane za pomocą jednej tylko kartki pocztowej, kosztowały mnie więcej niż wysłane wszystkie esemesy. Poza tym część otrzymała życzenia w ememesie, część e-mailem. A niektórzy nawet dwa razy ;-) Gadanie o tym ile to kosztuje nie ma sensu jeśli chodzi o życzenia. A inaczej powiem - ponieważ to tak mało kosztuje, z roku na rok w moim przypadku, obejmuje coraz większe grono znajomych. Sprzyja temu coraz lepiej zorganizowna książka w telefonie czy jej kpia w komputerze - bo przecież nie klepię na telefonie esemesów tylko na komputerze i wysyłam przez podłączony telefon.

  • 0

    27. ~  2007-12-28 14:36:11  host: nat-tar.aster.pl

    a zobaczycie jak teraz sie ruszą smski ponieważ Simplus wyszedł z nowa oferta zimową - przez całą zimę Simplus oferuje zniżki na rozmaite zimowe atrakcje.info na stronie hity zimy.

  • 0

    28.  2007-12-29 11:40:53

    dołożyłem swoje 2 smsy do tych 250 mln :) wśród swoich znajomych zauważyłem powrót do tradycyjnych, papierowych kartek świątecznych. i myślę że to dobrze, dobrze też że trochę osłabł szał kopiowania i przesyłania dalej smsów czy maili do wszystkich swoich kontaktów w telefonie/ ałtluku. pojawiło się tu kilka głosów że w przypadku życzeń świątecznych koszt nie ma znaczenia - a o ile przyjemniej jest otrzymać tradycyjną kartkę świąteczną niż sms.

Dodaj swoją opinię