Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Świąteczne statystyki Orange

Świąteczne statystyki Orange

WitekT 27 Grudnia 2010 15:20

0 0

Od 23. do 26. grudnia, klienci Orange wysłali 287.238.867 SMS-ów (rok temu 299.697.996) i 2.257.045 MMS-ów (rok temu 2.298.981). Oczywiście największy ruch był w Wigilię - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.



W tym roku mieliśmy zauważalny wzrost połączeń. W prepaidach ruch wzrósł nam o ponad 30%. To oznacza, że klienci zdecydowanie chętniej rozmawiali z bliskimi niż podczas Świąt 2009. W dużej mierze to wynik pakietu 30 minut, który otrzymaliście w rekompensacie za ubiegłotygodniową awarię - pisze Jabczyński.




Zobacz: tegoroczne, Świąteczne statystyki Plusa.
Zobacz: zeszłoroczne, Świąteczne statystyki Orange, Play i Plusa.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    17. ~WJ  2010-12-27 18:57:54  host: 212.160.172.70

    ój tam czepiacie się na siłę

  • 0

    18. ~WJ  2010-12-27 19:45:42  host: 89-76-67-199.dynamic.chello.pl

    Dziękuję koledze #17 za wyręczenie, ale postaram się sam odpowiedzieć :-) To prawda, że u części klientów pakiet rekompensaty nie schodził jako pierwszy (niestety to kwestia IT, której nie mogliśmy tak ekspresowo ominąć), ale zdecydowana większość mogła z niego skorzystać i skorzystała, co zobaczyliśmy w naszych statystykach. Zrobiliśmy taki gest, aby zrekompensować utrudnienia i nie przypominam sobie aby na podobny krok zdecydowała się nasza konkurencja, chociaż awarie zdarzają się wszystkim. Pozdrawiam

  • 0

    19. ~Stały Klient Orange  2010-12-27 20:54:47  host: v03-15.opera-mini.net

    Oj dzieci narzekacie. Orange jak i inne sieci z W3 mają swoją taktykę rozwoju. Jeśli wam się nie podoba, to idźcie do Play albo GGAir, trochę pożyjecie w taniości i jeszcze kiedyś wrócicie na stare śmieci, jak wam tak źle tutaj było. Co do zasięgu w różnych rejonach Polski, jest on różny i gdybanie, że któraś sieć ma najlepszy i największy zasięg, jest tylko teorią marketingową anie praktyką. W mojej okolicy tylko Orange i Era ma dobry zasięg.. Plusa pożarł Play i zasięgu niema praktycznie, a Play nie raczy żadnego nadajnika postawić. Więc te dwie ostatnie sieci jak dla mnie w tej chwili się nie liczą, co z tego jak tanio, jak nie można skorzystać z usług. Pozdrawiam.

  • 0

    20. ~  2010-12-27 21:16:59  host: user-46-112-21-79.play-internet.pl

    Panie WJ, jak się nie ma armat, to się na wojnę nie idzie. Na IT zawsze wszystko mozna zwalic, tak jak kolejarze wszystko zwalaja teraz na pogode. Smiech na sali to tlumaczenie ;-/

  • 0

    21. ~  2010-12-27 21:43:47  host: z18-05.opera-mini.net

    @19 nigdzie nie będziemy szli bo już jesteśmy od 3 lat tam gdzie najtaniej. Jeżeli nadajniki Playa i roaming Plusa to za mało to trzena brać Orange. Nie nasza wina że Ty nie możesz mieć taniej. Jak masz internet to sprobuj może Teleplaya ? ;)

  • 0

    22.  2010-12-27 21:47:01

    #19.Stały Klient Orange - ale tu nikt nie mówi o tym, że jest drogo, tylko mówimy o tym, że Orange rozdawało prezent, z którego nie można było korzystać. Jestem w stanie zrozumieć jeszcze, że prezenty za doładowania świąteczne są liczone dopiero po wszystkich pakietach (takie ich prawo), ale dawanie ludziom 30minut na 3 dni, kiedy ponoć tak dużo ludzi ma pakiet 1000minut że się lampki czerwone zapalaja i które to minuty schodzą po każdym zwykłym pakiecie, jest po prostu śmieszne moim zdaniem :) Ja to odebrałem jako przykład polityki Orange i się tylko uśmiechnąłem, inni tacy jak moja ciocia wręcz byli źli, że sieć pluje jej w twarz (ona ma akurat jakiś pakiet z mixa)... No i Panie Wojtku z tego co pamiętam to Plus dawał 30 minut kiedyś za błąd jakiś i jakoś nie było to ważne 3 dni, dopiero po wykorzystaniu reszty pakietów. To nie jest problem w IT, to problem Wasz że macie sto różnych pakietów, które wchodzą na dwieście innych kont... Minuty powinny iść do minut, smsy do smsów... U Was wszystko idzie do innych worków. Nie chcę żeby Pan to odbierał jako atak w swoją stronę, ja tam Pana bardzo lubię i szanuję, po prostu staram się obiektywnie spojrzeć na Wasze mankamenty. Wyszło na to, że ludzi bardziej zabolała ta rekompensata, niż sama awaria...

  • 0

    23. ~  2010-12-27 21:52:30  host: p16-03.opera-mini.net

    Czemu podajecie się za rzecznika? Piwem bezalkoholowym się nie opiliscie przez święta?

  • 0

    24. ~  2010-12-27 22:39:13  host: z23-14.opera-mini.net

    Jak wy przez 30 minut wyrzekacie sie sieci to idzcie do fioletowej mazi najpierw was wyyruhają tel. za 1zł później rachunkami. Głupce z was, tyle wam powiem!

  • 0

    25. ~A  2010-12-27 23:10:00  host: 89-78-221-157.dynamic.chello.pl

    Mam pytanie odnosnie promocji swiatecznej z prezentami i numeru 8018: Czy tylko ja mam problemy czy cos sie dzieje z systemem, najpierw dwie godziny czekalem na informacje o przyznaniu prezentu, teraz dwie godziny czekam na informacje o jego przekazaniu.

  • 0

    26. ~ree  2010-12-27 23:46:25  host: 89-79-191-173.dynamic.chello.pl

    do 25-najprawd przyczyna jest obciazenie sieci

  • 0

    27. ~ree  2010-12-27 23:49:26  host: 89-79-191-173.dynamic.chello.pl

    Do25-Pozdr i miłego sylwestra przedewsz Radosnego!!

  • 0

    28. ~  2010-12-28 06:22:41  host: z03-10.opera-mini.net

    Play jak zwykle ostatni. Nie ma sie co dziwic, karty z szuflad statystyk nie poprawią.

  • 0

    29. ~chilly  2010-12-28 15:30:54  host: 89-74-230-228.dynamic.chello.pl

    Dużo osób ma pakiet weekendowy w ogóle, więc rozmawia w weekendy bez oporów, że się wykorzysta minuty,m a święta to taki też czas. No i minęła faza na wierszyki.

  • 0

    30.  2010-12-28 16:57:21

    Nie tam, nie wierze w żadne dodatkowe minuty, ludzie mili potrzebę dzwonić to dzwonili, na święta i tak masę forsy się wydaje.

  • 0

    31. ~Adaś  2010-12-28 20:20:33  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Teraz przez święta było wszystko rozłożone na 3 dni w sumie. Tak jak pisałem, zobaczymy jak sieć Orange poradzi sobie w nowy rok :))) rok temu zbyt ciekawie nie było, dwa lata temu także.

  • 0

    32. ~Luky  2010-12-29 12:51:38  host: 87-205-39-253.adsl.inetia.pl

    a propos Orange i ich dodatkowych bonusów, usług itd. To przez ile dni można testować za free, tą Nokie Mail? Korzystał ktoś w ogóle z tego?

  • 0

    33.  2010-12-29 13:36:45

    Przydałoby się zostawienie bardziej ogólne, ile pakietów ludzie aktywowali ile umów podpisali. Może nawet TP do tego włączyć, ile bonów rozdali z neostradą, ile umów podpisano

  • 0

    34.  2010-12-29 13:55:39

    Wyniki czwartego kwartału dopiero przed nami, myślę że były dla operatorów w tym też Orange dobre, gorsze będą po podwyżkach VATu to pewne.

  • 0

    35. ~Adaś  2010-12-29 19:42:05  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @ivey -> nie podadzą czegoś takiego a już na pewno nie kto jakie pakiety aktywował. To tajemnica handlowa :) w Orange tym bardziej, w końcu to sieć prestiżu :)) Czekamy do nowego roku, zobaczymy czy znowu będą smsy przychodzić całą noc :)

  • 0

    36.  2010-12-30 11:38:01