Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Świąteczne statystyki Ery

Świąteczne statystyki Ery

WitekT 26 Grudnia 2005 13:21

0 0

Era podała statystyki dotyczące połączeń i wiadomości z 24. i 25. grudnia.

24. grudnia abonenci Ery wysłali blisko 300 tys. MMS-ów - to 4 razy więcej niż w zeszłym roku. Wiadomości SMS było aż 110 mln (razem wysłane i odebrane) - to wzrost o prawie 40 mln w porównaniu z 2004 rokiem. W tym roku abonenci Ery w zwykłe dni wysyłali i odbierali około 37 mln wiadomości.

25. grudnia wiadomości było trochę mniej - MMS-ów 225 tys. (znów 4 razy więcej niż w 2004 roku), zaś SMS-ów - sumarycznie wysłanych i odebranych około 43 mln (w 2004 roku było 15 mln mniej).




W tegoroczne Święta liczba połaczeń wzrosła o 5%, zaś ich długość aż o 40% w porównaniu z analogicznym okresem 2004 roku.

Podobne statystyki dla Plusa podaliśmy w tej wiadomości, a dla Orange w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~PiotrK  2005-12-26 15:49:18  host: gate1.dka.pl

    No to sobie zarobili :)

  • 0

    2.  2005-12-26 16:01:06

    wyslane i odebrane dobre - tylko ze 1 sa platne :) a 2 pewno opy by tez chcialy :P:)

  • 0

    3. ~  2005-12-26 17:26:32  host: nat01.rtk.net.pl

    zastanawiam sie ile smsków wysłali użytkownicy orange pop i np simplusa czy mixplusa - gdzie smsy w orange za 1 gr były wazne do 25 grudnia a simplusa są ważne do 31 grudnia tego roku - pewnie było Ich znacznie więcej niż w erze...

  • 0

    4.  2005-12-26 18:00:24

    jutro powinnismy opublikowac juz wszystkie pelne dane.

  • 0

    5.  2005-12-26 21:32:56

    SMSy za grosza były ważne do 23 grudnia.

  • 0

    6.  2005-12-26 23:17:25

    tak, ale orange zatkal sie i wlaczal 24,25.11 :)

  • 0

    7.  2005-12-26 23:44:45

    Inni oeratorzy będą mieli więcej, ale mniejsze zyski!!!

  • 0

    8. ~ja  2005-12-27 06:09:09  host: akz202.internetdsl.tpnet.pl

    najlepsze byly smsy z internetu :) dochodzily po 14 godzinach :) a niektore bramki wcale nie dzialaly a orange wylaczylo calkowicie bramki sms z netu - gratuluje

  • 0

    9. ~illo  2005-12-27 11:05:22  host: beo158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange wogolw wali w h..a.W Wigilie wysylalem smsy i nie moglem ich wyslac probowalem pare razy i ciągle wyskakiwal napis wyslanie nieudane a potem sie okazalo ze wszystkie doszly oczywiscie po 2,3 a nawet 4 takie same smsy za ktore ja oczywiscie bede musial zaplacic.Jednym słowem orange=syf!!!

  • 0

    10. ~  2005-12-27 11:27:43  host: nat01.rtk.net.pl

    do klusek: oficjalnie smsy były do 23 grudnia - ale jak wysłałem ostatnie 4 pakiety okazało sie że ważność ich miałem do 25 grudnia - moi znajomi to samo mieli.
    Jeśli chodzi 24 grudnia - to faktycznie przez kilka godzin były problemy - bo np mi wysyłało a nie dostawałem potwierdzenia - wiec czasem sie zdenerwowałem i drugi raz wysłałem to samo - z tym że jak powiedzmy zamiast 1 gr zapłaciłem za 2 - 3 smsy te 2 - 3 gr to jeszcze żadna tragednia. A faktycznie potem okazało sie że każdy sms doszedł.
    Myśle że z Orange to jest tak - że najpierw coś źle wymyślą - potem jak mają multum protestów i listów z wyzwiskami jaka to sieć orange jest - że na święta specjalnie likwidują smsy po groszu i trzeba za wszystko wiecej płacić to w końcu ustąpili kawałek i dali te smsy do 25grudnia by przez te 2 pierwsze dni świąteczne chociaż można było życzenia powysyłać. Tak samo ustąpili z tymi rozmowami nielimitowanymi. Co prawda we święta są rozmowy normalnie rozliczane - lecz w zamian przedłużyli okres trwania usługi o ten czas świąteczno - noworoczny, w którym to czasie rozmowy są płatne.
    Nie pisze, że Orange to dobra firma - bo wiem jak jest. Ale - jak się Ich dobrze zjebie - masowo i bez obciachu wytknie Im wszystkie błędy - to czasem pomyślą by chociaż troszkę to naprawić.
    Także pisze jedno - jeśli tylko coś komuś sie nie podoba - od razu pisać do Orange!! Od razu napisać prosto z mostu co sie nie podoba - co trzeba by zmienić. Tylko może zamiast destrukcyjnie - bardziej tak konstruktywnie - by coś po prostu zmienili!!
    A tak wogóle-to dopuki nie będzie na polskim rynku silnej konkurencji-firmy telekomunikacyjnej-która będzie mogła zaoferować więcej i taniej-to marnie widzę to wszystko.Wszyscy narzekają tutaj na Orange,ale...
    simplus ma fatalną sprawę z tym, że jak nie ma nic na koncie głównym to ani smsy po groszu nie można wysyłać,ani rozmów za 25gr(chociaż pakiety sie wykupiło)i nie można dzwonić pod ten jeden wolny numer:(.Mało tego-blokują książkę telefoniczną nawet:(

  • 0

    11. ~germacz  2005-12-27 11:32:42  host: dpp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W erze nie było większych problemów a u innych opów niestety sie zdarzały. Najwięcejw orangutanie, co daje do myślenia... A ponoć po zmianie marki jakość miała być dużo ważniejsza niż do tej pory

  • 0

    12. ~tito  2005-12-27 13:15:44  host: host-62-141-213-11.swidnica.mm.pl

    u mnie w orange bylo oki. znajomi w erze mieli klopoty. nawet zasieg im calkiem znikal. i nie mieszkaja na wiosce...

  • 0

    13. ~pitus  2005-12-27 15:15:55  host: 213.199.216.252

    za duzo tych sms i mms u tych zlodziej orange gora

  • 0

    14.  2005-12-27 17:29:10

    jakiś mały bład :)
    Podobne statystyki dla Orange podaliśmy w tej wiadomości, a dla Orange w tej wiadomości.

  • 0

    15.  2005-12-27 17:35:41

    adamos: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    16. ~lupus  2005-12-28 12:37:47  host: dpu128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na szczęscie w Erze sieć raczej działała poprawnie. Znajmoi sie wkurzali na innych opów, mnie jakoś problemy szczęśliwie ominęly

  • 0

    17. ~morwin  2005-12-30 11:39:10  host: dpg117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam nadzieje, że jutro sieć ery będzie działać równie dobrze jak w świeta!

Dodaj swoją opinię