Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Super Mario Run - ilu graczy kupiło grę?

Super Mario Run - ilu graczy kupiło grę?

orson_dzi 4 Stycznia 2017 10:54

6 3

Gra Super Mario Run została pobrana 90 mln razy. Ale osób, które ją kupiły jest nieporównywalnie mniej.

Super Mario Run, to gra darmowa, w której za darmo dostępna jest część poziomów. Aby skorzystać z pozostałych trzeba już zapłacić - 9,99 dolarów (lub euro). Jak informuje The Wall Street Journal gra zanotowała do tej pory 30 mln dolarów przychodu brutto. Oznacza to, że dostęp do kolejnych poziomów wykupiły zaledwie 3% graczy, czyli 3 mln osób.

Wygląda na to, że gra pomimo bardzo dobrego startu (lepszego niż Pokemon GO) i dużej ilości pobrań nie przynosi dużych dochodów ze sprzedaży pełnej wersji tytułu.




Zobacz: Super Mario Run pokonał dotychczasowy rekord sklepu Apple'a

The Wall Street Journal swoje dane opiera na analizie firmy NewZoo. Portal Appleinsider poprosił Apple o komentarz w tej sprawie. Firma poinformowała, że wyliczenia są błędne, a grę kupiło więcej niż 3% graczy. Ile było ich faktycznie oraz jaki błąd popełniono w obliczeniach? Tej informacji Apple nie ma zamiaru ujawniać.

Źródło tekstu: WSJ; Appleinsider; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | super mario run | ios

w sumie: 17
  • 5

    1.  2017-01-04 11:02:14

    Sam kupiłem na potrzebę recenzji, ale następnego dnia poprosiłem Apple'a o zwrot $$. Być może więcej osób takiej zmiany dokonało.

  • 0

    2.  2017-01-04 11:13:00

    LuiN ja moze nie na temat,ale na meila nikt mi nie odpisal. Na smartfonie mam Telepolis w wersji mobilnej,ale nie widze ,,forum'' dopiero jak zmienie na wersje komputerowa, to mam forum, dlaczego tak jest?

  • 0

    3.  2017-01-04 11:31:21

    @2, adziu82 - dobre pytanie, które podsyłam już wyżej. Wyjściem z sytuacji na tę chwilę jest zrobienie w telefonie zakładki do forum lub skorzystanie z TapTalka. Już się dopytuję.

  • 0

    4.  2017-01-04 11:31:54

    @2 Po prostu ten typ tak ma. Jak chcesz używać pełni serwisu to tylko w wersji desktop, nawet na urządzeniu mobilnym.

  • -1

    5. ~ddd  2017-01-04 12:05:41  host: apn-5-60-21-48.dynamic.gprs.plus.pl

    czy interent w play karat wam działa?
    Druga sprawa czemu w plusie po 2 latach bycia w ofercie na kartę znikneły moje dane adres ulica tylko imię i nazwisko co za syf.. przepraszam za nie na temat lecz...

  • -1

    6. ~Rambo Bambo  2017-01-04 12:22:55  host: apn-31-0-40-127.dynamic.gprs.plus.pl

    Witek odchodzi a wy piszecie o jakis bzdurach kompletnych.

  • 1

    7.  2017-01-04 12:28:26

    @6, Rambo Rambo - o Witku mamy pisać? Smartfony bez aplikacji nie mają racji bytu. Wyżej opisana gra to istotne wydarzenie na światowym rynku aplikacji mobilnych z racji dużej franczyzy i olbrzymich nakładów reklamowych. Jeżeli ten temat Ciebie nie interesuje, zapraszamy do lektury innych wiadomości albo np. zerknij do bardzo ciekawego artykułu dotyczącego prognoz na 2017 rok.

  • 1

    8.  2017-01-04 12:35:51

    Zobaczymy jak wyjdzie gra na Androida.

  • 0

    9.  2017-01-04 12:40:07

    Kurcze ja czasu nie mam pograć na PS4 ( do tego gram tylko w Fife 17, mało ,,gejmingowy'' jestem ) a co dopiero na smartfonie.

  • 1

    10.  2017-01-04 12:46:59

    @9, adziu82 - akurat Super Mario Run to fajny tytuł dla tzw. casualowych graczy. Można pobawić się kilka minut podczas krótkiej przerwy. Tylko cenę dali z kosmosu. 10 euro?! No ale nie ma też reklam i innych mikropłatności, a jakość wykonania to perfekcja. Mimo wszystko włączył mi się Janusz i wpłatę cofnąłem :D Moją recenzję gry znajdziesz tutaj: http://tlp.is/c9a

  • -1

    11.  2017-01-04 12:56:02

    Znowu będzie nie na temat :-)tylko nie rugać proszę, może Ty LuiN pomożesz.
    Mam problem z Notebook-iem Lenovo, potrzebuję kontakt e-mailowy, piszę na adres ze strony a oni proszą dzwonić pod jakiś numer, gdzie ja chcę na e-maila, może znasz jakiś inny adres?

  • 0

    12.  2017-01-04 13:10:08

    @11, adziu82 - z Lenovo kontaktuję się głównie przez biuro prasowe. Ale może warto spróbować zapytać na naszym forum. Z pewnością znajdziesz tam wielu użytkowników komputerów tej marki.

  • 1

    13.  2017-01-04 13:37:03

    Będzie na Androida

  • 1

    14. ~  2017-01-04 19:31:25  host: user-94-254-128-247.play-internet.pl

    Troche lipa że ten Mario tak sam pędzi, lepiej może by było samemu tym sterować.

  • 1

    15. ~tomunia  2017-01-04 20:01:58  host: bcde0d5f.skybroadband.com

    @14: I pewnie jeszcze w lewo byś chciał iść...

  • 0

    16. ~  2017-01-05 11:20:01  host: 87-205-4-109.static.ip.netia.com.pl

    @15 w lewo owszem też się da, skąd pomysł że się nie da? Lewy kierunek w Mario nigdy nie działał?

  • 0

    17. ~  2017-01-05 17:30:55  host: user-94-254-128-247.play-internet.pl

    @16 do niego nie pisz bo jest za młody i nie widział poprzednich gier Mario w których lewy kierunek działał :D

Dodaj swoją opinię