Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Super 3G w 2009?

Super 3G w 2009?

WitekT 4 Stycznia 2005 11:57

0 0

Grupa 26 firm z Azji, Europy i USA będzie wspólnie pracować nad przygotowaniem nowego standardu komunikacyjnego dla telefonii komórkowej. Rozwiązanie Super 3G ma pozwolić na przesyłanie danych z prędkością 10-krotnie większą, niż w obecnych sieciach 3G.

Według planu wyznaczonego przez konsorcjum firm, pierwsze komercyjne sieci Super 3G miały by rozpocząć działalność w roku 2009. Wśród firm wspierających nowy standard znalazły się takie tuzy branży jak NTT DoCoMo, Vodafone Group, Siemens, NEC czy Alcatel.
Japoński operator telefonii komórkowej – NTT DoCoMo – już teraz zadeklarował, że jest w stanie przeznaczyć ponad 963 mln USD na dostosowanie swej infrastruktury do standardu Super 3G.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-01-04 19:22:00  host: dmm16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to rewelacja. Jeśli dotrze to kiedyś do nas i będzie strawne cenowo to ADSL i DOCSIS idą w odstawkę. Razem z obecnymi graczami na rynku.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet