Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sukces Lumii coraz mniej prawdopodobny?

Sukces Lumii coraz mniej prawdopodobny?

Q! 17 Kwietnia 2012 14:12

0 0

Według agencji Reuters, sukces telefonów Nokii z rodziny Lumia jest na europejskim rynku coraz mniej prawdopodobny. Skąd takie wnioski?

Reuters zapytał przedstawicieli kilku europejskich operatorów jak wygląda u nich sprzedaż telefonów z rodziny Lumia. Ich odpowiedzi nie są pozytywne dla Nokii.

Problemów Nokia ma co najmniej kilka, a jednym z nich jest zbyt wysoka cena telefonów z rodziny Lumia. Dzieje się tak pomimo ich dotowania ze strony operatorów. Kolejny to brak innowacji, których klienci w nowych smartfonach Nokii nie dostrzegają.




Kolejny problem, tym razem wytknięty Nokii, to brak pomysłu na strategię marketingową systemu i urządzeń, pomimo wielu milionów dolarów wpompowanych w ich promocję. Nie bez znaczenia pozostają również problemy z oprogramowaniem, które trapią flagowy model 800.

Według przedstawicieli operatorów, zainteresowanie klientów modelami Lumia jest małe i jeśli nic w tej materii nie ulegnie zmianie, to nic nie wskazuje na to, aby Nokia odniosła w Europie sukces ze swoimi nowymi smartfonami.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    55. ~Mucus  2012-04-17 21:28:52  host: host86-176-52-202.range86-176.btcentralplus.com

    Niechec na tym portalu?!? Do Nokii a mi sie smiac chce bo ja tu of lat zagladam , 6 lat temu tylko Nokia teraz to szajs... Widac publika tu sie tez zmienia. Wtedy fani Nokii byli fanatykami z klapami na oczach... Ps. Nie uzywam nokii

  • 0

    56.  2012-04-17 21:33:05

    55 - mialem na mysli wiadomosci, szczegolnie tego autora, nie opionii w komentarzach, te czesto sa zbyt skrajne...

  • 0

    57.  2012-04-17 21:37:42

    lumia i caly WP7.x to toalna pomylka

  • -1

    58. ~Win-Phone  2012-04-17 21:39:00  host: 41.158.128.190

    ad 55. Zakładając, że to co piszesz jest prawdą (a nie tylko twoim wrażeniem, dodatkowo rozmytym przez upływ czasu) to niestety świadczy to o tym, że 6 lat temu na telepolis brakowało obiektywizmu i dominowała tendencyjność i teraz jest podobnie. PS Doceniam również inne marki oprócz Nokii - np. Motorolę, Dell, BlackBerry, LG i mimo, że nie jestem zapatrzony w Nokię to dostrzegam tu brak obiektywizmu, tendencyjność, a często nawet nagonkę na tą markę.

  • 0

    59. ~Win-Phone  2012-04-17 21:41:16  host: 41.158.128.190

    ad 57. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale taką "twórczością literacką" wspierasz Windows Phone i rodzinę smartfonów Lumia. Gratulacje!

  • 0

    60. ~  2012-04-17 21:43:51  host: p20-02.opera-mini.net

    A Maniiiek i tak rządzi!

  • 0

    61. ~  2012-04-17 21:50:28  host: z56-07.opera-mini.net

    WinPhone - sprawdziłem jak sugerowałeś, i jest potrzebny Zune aby zrobić pamięć masową z Lumii. 5800 jest świetnym telefonem, drugi po czarnej N95.

  • 0

    62.  2012-04-17 21:58:39

    Kupiłem niedawno Lumię 800. Na trzeci dzień pojechała do serwisu z walniętą kością pamięci. Wymiana na nowy...

  • 0

    63.  2012-04-17 22:23:46

    62 to sie u kazdego zdarza, moj Samsung GS2 3 razy byl w serwisie, spedzil tam w sumie 1,5 miesiaca na 2 calego uzytkowania a za kazdym razem cos inneo. Nadal moi rozmowcy nazekaja ze czasem moj glos jest znieksztalcony. Natomiast iPhone znajomego oddany z drobna wada wrocil w czesciach poniewaz nie uznano gwarancji...Defy mojego brata idzie na serwis bo w glosniku nie slychac rozmowcy. A najlepsze jest to, ze przez moj dom przewinelo sie juz kilkadziesiat Nokii i jeszcze nigdy nie musialem zadnej do serwisu wysylac (pomijajac 8600 z ktora wpadlem do basenu)

  • 0

    64. ~  2012-04-17 22:33:00  host: 77-255-53-121.adsl.inetia.pl

    Kolega Win-Phone dobitnie udowadnia, ze nie ma w dzisiejszych czasach w internecie wiekszego posmiewiska, niz zakompleksiony, fanatyczny fanboy Nokii, ktory zawsze na wszystko ma odpowiedz i programowo nienawidzi Androida, ktory jest winny wszelkich niezasluzonych niepowodzen jego ukochanej marki. Myslenie w stylu prezesa Jaroslawa K., ktory za wszystkie nieszczescia tego swiata obwinia PO. A prawda jest prozaiczna. Telefony sa zdecydowanie za drogie, maja slabiutkie specyfikacje, jest na nie malo appsow, system jest zenujaco ograniczony, a szumnie zapowiadane optymalizacje i dlugi czas dzialania na baterii mozna o kant wiadomo czego potluc. To prymitywny system, ktory jest szybki dlatego, ze jest prymitywny. Jak samochod z szybami na korbki - nie ma sie co zepsuc.

  • 0

    65.  2012-04-17 23:08:15

    64 - wiec czemu nikt na iOS nie mowi prymitywny skoro jest jeszcze prostszy? A bateria w Lumii trzyma dluzej niz w sgs2. Do tego ceny - w plusie przy abo 90 zl netto dalem 150 zl kiedy za sgs2 kosztuje ok 700 zl. w orange juz w nizszych abo jest za 1 zl. Na wolnym rynku kupuje za ok wiele ponad 1000 a w sklepie internetowym 1199 zl? Co tu jest drogie? juz nie wspominajac o cenach za 710 :)

  • 0

    66. ~HuraGan  2012-04-17 23:39:02  host: z23-02.opera-mini.net

    @64__ Na odpowiednika Jaroslawa K. to ty bardziej pasujesz, a nie winphone ! Podobnie ja J. K. nie podałeś żadnych argumentów, ani przykładów lecz same puste zarzuty i co gorsza pseudo_argumenty ad personam. Gdzie niby winphone skrytykował twój ukochany Android OS ?! Mierzysz innych swoją miarą i w tym masz problem, bo myślisz, że wszyscy tak ja ty tendencyjnie kibicują danym OSom, czy markom. Jak na razie to ty pokazałeś swoje fanbojstwo i hejterstwo najeżdżając WP7.5 i to kompletnie w pozamerytoryczny sposób.

  • 1

    67. ~  2012-04-18 00:42:59  host: z46-03.opera-mini.net

    @65-o widzisz i to jest super dowód na to jaką wielką klapą jest ten telefon. W ciągu dwóch miesięcy cena Lumii800 spadła z bodajże 2300 na 1000. A mimo tego chętnych za bardzo nie ma. Sorry ale takie są niestety fakty. Sam telefon jest bardzo fajny i powiem nawet Ci więcej - gdyby tą Lumie sprzedawali z Androidem to cena dzisiaj trzymałaby dużo wyższy poziom a telefon byłby hitem. A tak to jest jak jest...

  • 0

    68. ~kicha-win  2012-04-18 01:05:04  host: v12-16.opera-mini.net

    Na windzie nie można programować natywnie!!!!! Mogą tylko producenci sprzętu. Nieźle, co? A do porównań, to uważam, że konkurencją jest BadaOs... a z drugiej strony BadaOs wyprzedza o lata świetlne tego M$a iOS i Android są nie do ruszenia nawet pomimo tego, że Google dostanie po łapkach za kradzież Javy :)

  • 0

    69. ~RobertX  2012-04-18 08:08:59  host: 83.1.243.180

    67 Idac Twoim tokiem myslenia to czy iPhone jest tak zaje..m telefonem ze jest tyle drozszy od topowego Galaxy S2?? Czy innych sluchawek z androidem o lepszej specyfikacji? Ja nie twierdze, ze WP jest najlepszy bo sam raczej wybralbym dla siebie androida ale w moim odczuciu nie jest wcale gorszy od innych i wielu osobom zalecilbym telefon z tym systemem. Dla wiekszosci uzytkownikow ma wszystko to co inne systemy. Jest prostrzy i wygodniejszy w uzytkowaniu niz android a do tego mamy pulpit i widgety, mozemy sobie w jakims stopniu spersonalizowac nie tak jak z iOS. Dotego co lepsze aplikacje tez sa dostepne w marketplace. Nie jestem fanem Nokii ani WP ale staram sie byc obiektywnym.

  • 0

    70. ~sprzedaż  2012-04-18 08:18:57  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    wyjdzie iPhone 5 i sprzeda się kwartalnie w ilości 40 mln szt, a Wy tu o promilach gadacie i upadającej firmie z 1 mld € strat.

  • 0

    71. ~NG  2012-04-18 11:45:22  host: ip-94-42-6-147.multimo.pl

    Ceny, ceny, ceny... Obniżyć i to ostro i kupią ludki. :D

  • 0

    72. ~  2012-04-18 12:24:12  host: v20-14.opera-mini.net

    Właśnie, obniżka cen na pewno zachęciłaby klientów do kupna. Albo niech dadzą kupony rabatowe. :)

  • 0

    73. ~LepikPL  2012-04-18 14:09:11  host: 77-253-43-159.adsl.inetia.pl

    Taaa. A może jeszcze dopłacać będą? Dla mnie jak handlowca Nokia jest skończona. Mój klient wziął na próbę SGSII i Nokię E7. Mieliśmy pisać kontrakt na 50 słuchawek. Pierwsza Nokia padła po 2 dniach (wymiana na nową, padła taśma), druga padła po tygodniu (zawias totalny, bez możliwości resetu, padły kości). Trzecia działa ale zawiesza się co parę, paręnaście dni, mimo stałych aktualizacji softu a reset wymaga... wyczerpania baterii. Klient się wściekł i podpisał kontrakt u innego operatora. NIENAWIDZĘ NOKII! TAK, JESTEM HEJTEREM! P.S. Z SGSa2 klient jest bardziej niż zadowolony.

  • 0

    74. ~xxx  2012-04-19 09:04:36  host: 83.1.243.180

    Dziwnych masz klientow skoro chcac kupic tyle aktywacji wybieraja siec na podstawie modelu telefonu :) A z handlowacy proponuja to co im sie oplaca. Nokia organizuje konkursy z wyjazdami do wygrania i wtedy jest ostre parcie na Nokie i to one sa najlepsze, HTC i Samsung robia wiecej konkursow z nagrodami i czesciej oplaca sie te marki wciskac. A ze wiekszosc klientow nie wie za duzo to glownie sugeruja sie tym co im sie poleci ;)

Dodaj swoją opinię