Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Styl życia europejskich Internautów

Styl życia europejskich Internautów

LuiN 29 Lipca 2008 11:43

0 0

Firma Juniper Networks opublikowała wyniki badań stylu życia użytkowników łączności szerokopasmowej. Pokazują one, że na każdym łączu internetowym rozpoznać można kilka tożsamości w różnorodny sposób wykorzystujących zasoby internetowe.

Badanie przeprowadzone w kwietniu 2008 roku wśród 5000 użytkowników szerokopasmowego Internetu we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wykazały, że 39,3% respondentów posługuje się co najmniej pięcioma tożsamościami przy korzystaniu z różnych usług w sieci, do każdej używając innego hasła.

Ponadto 79,9% przyznaje, że z ich łącza szerokopasmowego korzysta regularnie co najmniej dwóch użytkowników, co sugeruje, że każde łącze szerokopasmowe obsługuje wiele tożsamości i usług.




W miarę, jak spadają przychody z ruchu głosowego, a podstawowa łączność szerokopasmowa staje się coraz powszechniejsza, usługodawcy stają przed coraz większą koniecznością znalezienia nowych źródeł przychodów. Aby utrzymać masowy dostęp do tych treści, usługodawcy inwestują w zwiększanie pasma sieci, często bez udziału w przychodach z treści.

Według analiz Juniper Netwoeks należy oferować poszczególnym użytkownikom indywidualne profile dotyczące pasma i wydajności, pobierając wyższe opłaty za główne usługi, a mniejsze za usługi przy których jakość lub opóźnienia nie są krytyczne. Ma to doprowadzić do większego zadowolenia klientów, którzy są gotowi zapłacić więcej za usługi klasy premium, i znacznych oszczędności na mniej wymagających.

Czyżby nadchodziły czasy, w których zapłacimy mniej za korzystanie z komunikatora internetowego i przeglądarki WWW, a więcej za uruchomienie dodatkowo w tle zasobożernych usług P2P i na przykład telewizji internetowej?

Źródło tekstu: Juniper Networks     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~  2008-07-29 18:27:35  host: f142-057.opera-mini.net

    Juz teraz rozumiem dlaczego nieplacenie za nieswoje jest dla Ciebie normalne. Lubicie pracowac na kogos za darmo. Z kim przestajesz takim sie stajesz. Trzeba bylo tak od razu. / issa

  • 0

    27. ~Chrome_TP  2008-07-29 18:29:59  host: 212.160.172.70

    Issa doszedłem do wniosku że nie można z toba toczyć wartościowej dyskusji tym bardziej patrząc na post 19 (brednie i banialuki). Nie wiem czy wiesz ale masz też trudności z rozumieniem czytanego tekstu - w żadnym z powyższych postów nie wnikałem w kwestie(brednie?) poruszane przez ciebie dlatego nieco dziwi mnie, iż to ja mam ci na cokolwiek odpowiadać. Jeśli już to wskazałem jedynie bezcelowość toczonej przez min. ciebie dyskusji bo nikogo do swojego stanowiska nie przekonałeś i jeśli już to tylko usztywniłeś stanowiska innych które już wcześniej mieli. Dlatego dopóki nie zaczniesz stosować sensownych arguemntów i przynajmniej minimalnie rozpatrywać stanowiska innych to dalsza dyskusja z tobą mija się z celem.

  • 0

    28. ~  2008-07-29 18:42:08  host: f142-057.opera-mini.net

    Jesli prosba o prosta odpowiedz na pytanie jak zachowalbys sie w takich okolicznosciach jest dla ciebie breniami , to coz , bez komentarza , nie mam wiecej pytan. Pewnie jak ogladasz kabarety na Festiwalach w telewizji , wysmiewajacych i wyszydzajacych oblude Polakow , to zamykasz oczy i jestes zdegustowany. Domyslam sie dlaczego.

  • 0

    29. ~  2008-07-29 20:18:35  host: aaxb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *Chrome_TP: Powiedz ty mi bracie czy wypchnieto by tyle tysiecy neostrad gdyby nie mozliwosc sciagania nielegalnego kontentu z sieci? Szczerze mi odpowiedz, prosze Cie. Wyprodukowales cos kiedys wogole? Oprogramowanie, muzyke, ksiazke - cos na poziomie, cos co pochlonelo Ci caly ostatni rok ciezkiej pracy?

  • 0

    30. ~Chrome_TP  2008-07-29 20:43:05  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 Zdziwię cię ale tak wyprdukowałem i to całkiem sporo scenariuszy do gier fabularnych wraz z mapami terenu i czasem obrazkiem i później wyokrzystywałem je jako GM co do softu to napisałem kilka prostych gierek ekonomicznych przedewszystkim dla swojego użytku, czasem też napiszę wiersz - nie mam absolutnie nic przeciwko, aby je udostępniać i de fakto tak zrobiłem bo scenraiusze za free porozdawałem a wiersze uważam za prywatne i tylko do mojego wglądu nie zamierzam ich ani udostępniać za kasę ani za free do ogólnego użytku - i co łyso ci ? Nie znasz mnie więc nie zapuszczaj się na teren osobisty. Oszczędzisz sobie kompromitacji... Odnośnie netu jeśli widzisz tylko takie jego zastosowania to jesteś człowiekiem o ograniczonych poglądach i tyle ale to nie powód do dumy.

  • 0

    31.  2008-07-29 21:08:47

    Podeslij mi kod zrodlowy chociaz z 2 tych gierek , ar-rahman@wp.pl

  • 0

    32. ~  2008-07-29 21:28:41  host: 212.160.172.70

    muahah :P a masz zx spcetrum, atarynkę lub c-64 ? :D ew mogę ci przesłać nośnik (taśmę) Posłuchasz sobie pisków :P ew od atarynki to ci mogę przesłać dyskietkę 5,25 cala ;P

  • 0

    33. ~issa  2008-07-29 21:34:25  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Nie , pisz śmiało , ja w szkole średniej pisałem w assemblerze pod 6502 programy sterujące lampkami na choinkę , silnikami krokowymi... Jakoś dam sobie radę. Chyba , że nie wiesz o czym mówisz , tak sądzę właśnie. "o do softu to napisałem kilka prostych gierek ekonomicznych przedewszystkim dla swojego użytku, czasem też napiszę wiersz - nie mam absolutnie nic przeciwko, aby je udostępniać". Może w Basicu?:) Nie dziwię się , że nie masz nic przeciw temu by je udostępniać (w teori) hihi:-)

  • 0

    34. ~issa  2008-07-29 21:41:40  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Nooo , śmiało , zrób nam wykład z późnego wiązania , klas abstrakcyjnych , przeciązania metod... Telepolis go opublikuje mam nadzieję , byłoby to z dużym pożytkiem dla wszystkich czytelników , myślących czasem o czymś innym niż tylko zaciąganie filmów.

  • 0

    35. ~ukenamuniu  2008-07-29 21:43:36  host: 86-59-n1.aster.pl

    #8 issa: wybacz, ale trawersować możesz zbocze, grań, ścianę...

  • 0

    36. ~issa  2008-07-29 21:47:36  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Wybaczam... http://www.senat.gov.pl/K4/DOK/STEN/074/4.htm "Przemówienie senatora Zbigniewa Kulaka w dyskusji nad punktem pierwszym porządku obrad" , "Trawersując słynną wypowiedź Churchilla, za redaktorem Andrzejem Dryszelem z “Przeglądu Tygodniowego” z 13 października 1999 r. powiem:"

  • 0

    37. ~  2008-07-29 21:49:09  host: aaxb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***30. Ale przyznasz że piracenie czegokolwiek komercyjnego to chamstwo^2. Z powodu mozliwosci piracenia muzyki/filmow w sieci nie jeden juz raz strzelaly korki od szampana na Twardej, Moniuszki, Sw. Barbary i Pieknej (w-wa).

  • 0

    38. ~  2008-07-29 21:52:24  host: aaxb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oupss, wszedlem w slowo. Zakonczmy tego dennego ping-ponga stwierdzeniem ze piracenie==kradziez, a kradziez to przestepstwo.

  • 0

    39. ~Chrome_TP  2008-07-29 21:58:09  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 Jak odnajdę sprzęt w piwnicy i go poskładam to dam ci znać tylko nie wiem czy jeszcze drukarka do atarynki działa i czy kupię do niej papier bo to drukarka z tymi śmiesznymi perforacjami po bokach (sprowadzana z Hameryki! -btw ciekawe czy mam jeszcze przejściówe 110/220v :D)- jak tak to listing ci prześlę (ba poświęcę się i ci nawet to pocztą polską wyślę)jak nie to wybacz nie chce mi się ręcznie spisywać z monitora monochromatycznego ;p natomiast co sobie sądzisz o mnie mnie to mnie nie rusza - twoja akceptacja czy poważanie nie jest mi do życia i pracy potrzebna, a w tej dyskusji to ty stoisz na pozycji, że chcesz swoje poronione tezy udowadniać nie ja, a póki co nadal nie wysunąłeś żadnego merytorycznego argumentu do ich obrony a skupiasz się na próbie wdawania w osobiste przepychanki (zasmucę cię ale to dość wyraźny znak Trollstwa)... Więc jeśli masz zamiar rozmawiać (przynajmniej ze mną) to następny post niech będzie dobry merytorycznie albo nie spodziewaj się odpowiedzi (z innymi osobami oczywiście będę śmiało pisał) bo inne takie twoje posty po prostu będę ignorował jako niegodne uwagi/przeczytania, a tym bardziej komentowania :L Ciao

  • 0

    40. ~issa  2008-07-29 22:07:37  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Słowo pirata , że podeślesz?:) Nie spodziewam się odpowiedzi po kimś , kto na dowód swoich szlachetnych chęci w udostępnianiu swojej jakże cennej własności intelektualnych podaje programy z czasów ZX Spectrum i pewnie równe elitarne wiersze. Sam sobie napisałeś jak poważnym jesteś rozmówcą i jak merytoryczne masz argumenty.

  • 0

    41. ~issa  2008-07-29 22:10:35  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Jeszcze tylko wujaśnię z czego wyniknęło nieporozumienie - "chociaż treściwie pod względem merytorycznym nie populistycznym :P (to zostawmy dla sejmu)". Ja myślałem , że Ty czasem czytasz gazety a nie tylko grasz w ściągniete z internetu gry , może byś się dowiedział , że szykuje się nowelizacja prawa autorskiego , ale Ty tak sobie po prostu TPplotłeś. Przepraszam , naprawdę nie jesteś partnerem do rozmów , bo i o czym?:-)

  • 0

    42. ~ukenamuniu  2008-07-29 22:28:47  host: 86-59-n1.aster.pl

    Chrome_TP, issa (też TP?)- wasza dyskusja świetnie pasuje do tytułu wiadomości: Styl życia europejskich Internautów.

  • 0

    43. ~  2008-07-29 22:37:44  host: aaxb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobra panowie, kończcie flaszkę i do domu.

  • 0

    44.  2008-07-30 11:57:45

    ratunku! to było przeżycie - klawiszowa wojna;-( Ale jak napisał ukenamuniu: pasuje do tytułu wiadomości: Styl życia europejskich Internautów. Ostańmy w pokoju:)

  • 0

    45.  2008-07-30 15:02:42

    Tak , rowniez podpisuje sie pod komentarzem ***ukenamuniu. Nie w moim stylu jest robienie czegos z beczelnym usmiechem i takoz samymi argumentami kosztem (wysilku) innych. Jesli w czyims stylu jest to powodzenia , nosil wilk razy kilka... Nie jestem swiety , tez czasem cos zaciagnalem choc mozna by to zliczyc pewnie na palcach obu rak , ale ktoregos dnia sie "obudzilem" i stwierdzilem , ze jesli muzyka legalizuje sie w locie podczas sciagania , to najwyzszy czas obudzic sie z tej paranoi dla wlasnego dobra.

Dodaj swoją opinię