Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Styczniowe wyniki Speedtestu

Styczniowe wyniki Speedtestu

msnet 7 Lutego 2018 13:54

8 2

speed wide

Początek 2018 roku nie przyniósł zmian wśród operatorów stacjonarnych, bez zmian także w rankingach sieci komórkowych.

Na podium rankingu najszybszego Internetu stacjonarnego nadal znajduje się trójka INEA, Toya i UPC, jednak średnia prędkość wzrosła tylko w przypadku dwóch niższych stopni podium. INEA spadła do poziomu poniżej 100 Mb/s przy pobieraniu.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
INEA 98,92 Mb/s (-8%) 27,61 Mb/s (-10%) 14 ms (+5%) 44303
Toya 89,41 Mb/s (+4%) 18,97 Mb/s (+10%) 16 ms (+1%) 23836
UPC 69,45 Mb/s (+3%) 12,26 Mb/s (+2%) 22 ms (+1%) 123631
Vectra 51,04 Mb/s (+2%) 9,51 Mb/s (+1%) 25 ms (-6%) 80616
Exatel 35,12 Mb/s (+7%) 14,38 Mb/s (-13%) 26 ms (+10%) 12531
Multimedia Polska 33,81 Mb/s (+2%) 5,43 Mb/s 26 ms (+1%) 48783
Orange 24,38 Mb/s (+7%) 6,72 Mb/s (+7%) 35 ms (+6%) 414356
Netia 21,53 Mb/s (+11%) 8,09 Mb/s (+9%) 32 ms (+8%) 91692
TK Telekom 18,80 Mb/s (+10%) 10,59 Mb/s (+26%) 31 ms (+5%) 15399
T-Mobile 17,39 Mb/s (-1%) 10,34 Mb/s 39 ms (+4%) 162833
Play 13,80 Mb/s (+3%) 7,20 Mb/s (+1%) 42 ms (+1%) 144041
Plus 9,64 Mb/s (-2%) 8,84 Mb/s (-1%) 50 ms (+2%) 265769

SpeedTest.pl podając różnice względem poprzedniego miesiąca (w nawiasach) nie zawsze odnosi się do wartości bezwzględnych. O ile wzrosty i spadki szybkości są jednoznaczne, to już np. (+6%) przy wartości pingu nie oznacza, że średni czas dostępu wydłużył się o 6%, tylko że był o 6% lepszy niż przed miesiącem (a więc skrócił się).




Wśród operatorów sieci komórkowych sytuacja jest podobna do tej z grudnia 2017 roku.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
T-Mobile 18,89 Mb/s (+1%) 7,70 Mb/s (+1%) 46 ms (+1%) 48651
Orange 17,31 Mb/s (+3%) 7,79 Mb/s (+3%) 44 ms (+7%) 73484
Plus 15,11 Mb/s (+5%) 7,62 Mb/s 57 ms (+9%) 60973
Play 13,75 Mb/s 5,11 Mb/s (+2%) 46 ms (+10%) 109835

Identyczna kolejność jest w przypadku Internetu LTE.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
T-Mobile 23,47 Mb/s (-1%) 9,70 Mb/s 37 ms 34926
Orange 21,03 Mb/s (+2%) 9,58 Mb/s (+2%) 37 ms (+7%) 54357
Plus 18,80 Mb/s (+4%) 9,63 Mb/s (-1%) 51 ms (+9%) 44820
Play 16,81 Mb/s (-3%) 6,38 Mb/s (-2%) 39 ms (+8%) 84566

Źródło tekstu: Speedtest.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: speedtest

w sumie: 75
  • 4

    57. ~  2018-02-08 05:56:09  host: user-94-254-167-78.play-internet.pl

    Z moich doświadczeń Plus na wsiach ma najlepszy zasięg. W miastach wszyscy mają podobny a prędkości zależą od obciążeń sieci. Wiadomo, że Plus i Play mają największy ruch w sieci stąd i prędkości niższe ale te 10-15Mb spokojnie wystarczy do korzystania z neta. biorąc pod uwagę, że w Networks wpakowali kilka mld złotych i ich wyniki niewiele lepsze od Plusa, to ich przewaga nad Plusem słabo wygląda.

  • 1

    58. ~  2018-02-08 07:26:21  host: public-gprs362676.centertel.pl

    @56 akurat z doświadczenia bo mój charakter pracy wymusza poruszanie się po całej Polsce
    Długo pewnie myślałeś z tym jeziorem aby przekonać siebie i innych do twojej głupoty ze jesteś w play

  • 0

    59.  2018-02-08 08:23:08

    57. Skąd wiadomo jaki ruch mają sieci skoro informacji o tym nie było a dane są stare z 2016 bodajże? A wtedy T-Mobile nie miał ani oferty internetu bez limitu ani aplikacji. Także nie pisz bzdur
    56. Konkretne dane gdzie to udowodnisz że plus ma najlepszy zasięg? Bo jak na razie to tylko nic nie warte słowa. Ja wiem że tobie jako fanowi play nie podoba sie to że obecnie tmobile ma najlepszą ofertę i najlepszy zasięg razem z orange ale na to nic nie poradzę

  • -1

    60.  2018-02-08 12:28:37

    @59 uprzejmie proszę: spora część borów tucholskich, zalew koronowski i dalej, wioski w okolicach Łabiszyna i okoliczne jeziora, wymieniać można dalej. Ja wiem, że dla ciebie nie może być nic lepszego od t-m, ale na to z kolei ja nic nie poradzę.

  • -1

    61.  2018-02-08 13:18:44

    60. To gratulacje dla ciebie że po kilku lokalizacjach sądzisz że plus ma najlepszy zasięg. Sorki ale to akurat jest mało warte. Owszem że może być coś lepszego od T-Mobile jeśli ktoś się postara np taki play gdyby tylko wprowadził lepszą ofertę jestem u nich gdyż są lepsze prędkości w mojej lokalizacji ale niestety nie wprowadził więc dalej muszę mieć T-Mobile a play jako zapas.

  • -1

    62.  2018-02-08 13:33:32

    @61 Akurat w podanych przeze mnie lokalizacjach jest najlepszy, są to ładne miejsca, możesz w lato pojechać i sam sobie sprawdzić. Są też miejsca, gdzie plus jest gorszy od reszty, ale określiłeś t-m jako najlepszą sieć, a od najlepszego oczekuje się bezkonkurencyjności. W całym kraju powinien działać najlepiej, raczej dla mieszkających tam ludzi jest mało istotne, że t-m jest best in test, skoro u nich nie ma zasięgu.

  • 0

    63. ~SeT  2018-02-08 13:37:48  host: cke101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Internet domowy z CP to najgorsze dziadostwo jakie w życiu widziałem!!! W dzień download: ~ 10 Mb/s Upload: ~20 Mb/s Wieczorami max 0,5 Mb/s i pingi po 300-500 ms. Lokalizacja: Warszawa.

  • -1

    64.  2018-02-08 14:04:57

    to nie są dane laboratoryjne

  • 1

    65. ~gość  2018-02-08 14:22:26  host: public-gprs180767.centertel.pl

    @63 O tym powszechnie wiadomo że plus i grupa CP to dziadostwo.
    A gdzie jest pupil telepolis Patryczek miłośnik tego skansenu plusa który tak chętnie się udziela w tematach o N! a gdy jego dziadostwo plus opisują to dziwnie nie ma nic do powiedzenia?

  • 1

    66.  2018-02-08 14:26:09

    62. Widać dalej nie rozumiesz słowa lider ale na to nic nie poradzę. Dyskusja nie ma sensu gdyż ciągle i to samo piszesz w kółko
    64. A po co mi testy laboratoryjne? Te to już w ogóle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  • -1

    67.  2018-02-08 14:44:59

    @66 masz rację, dyskusja nie ma sensu. Najpierw t-m był najlepszy, a ja nie miałem argumentów. Gdy podałem ci kilka pierwszych przykładów to nagle nie mają one znaczenia. Gdybym podał ci nawet ze 100 takich miejsc, to dalej t-m będzie najlepszy z najlepszych. Mam nadzieję, że dostaniesz chociaż na browara za te twoje koronne argumenty i odrzucanie tu wszystkiego, co podważa twoje idealne tezy. Ja może w większości piszę o play i Apple, ale potrafię dostrzegać ich wady i pochwalić inne rozwiązania, szkoda, że nie każdy to potrafi.

  • 1

    68.  2018-02-08 14:46:39

    67. Nie dość że nie znasz znaczenia słowa to jeszcze czytać nie umiesz co raz lepiej :D

  • -2

    69.  2018-02-08 15:12:22

    @68 a ty w coraz mniej udany sposób próbujesz postawić na swoim, ewentualnie mnie sprowokować. Nie napisałeś w sumie nic, poza tym, że t-m jest najlepszy, jedynie zwróciłeś uwagę na dobre prędkości play w twojej okolicy, nic więcej konkretnego . ja przynajmniej swoją tezę potrafiłem udowodnić, podając kilka miejsc, które jako pierwsze sobie przypomniałem. Nie myślałeś kiedyś o karierze posła? Tam mógłbyś osiągnąć sporo.

  • 0

    70. ~Z  2018-02-08 15:16:26  host: d153-226.icpnet.pl

    Do wyniku INEI troszkę się przyczyniłem ,robiąc troszkę czyli parę setek testów ponieważ nie jestem zadowolony z szybkości po wifi średnia 40 pobieranie 0 wysyłanie natomiast po łan wszystko zgodne z umową mam pytanie do znawców tematu czy wysyłanie skaczące jest dopuszczalne raz na 10 testów ok a 9 razy wynik to 0 błąd łącza ,próbowałem zadać pytanie w salonie INEI to mnie totalnie olano,teraz robię swoje czyli w wolnym czasie bawię się .

  • 1

    71.  2018-02-08 15:20:01

    70. Sprawdź najpierw po kablu jakie masz prędkości a nie po wifi

  • 0